Elérte a vihar a tőzsdéket, ki marad így talpon?

Elérte a vihar a tőzsdéket, ki marad így talpon?

Jegybanki kamatvágás, geopolitikai konfliktusok, vállalati eredmények - talán a három legfontosabb abból a számos sztoriból, amelyek meghatározták a tőkepiacok irányát az idei év első négy hónapjában. Ugyan az első hónapok kifejezetten erősen indultak, mostanra jelentősebb korrekciót láttunk a részvénypiacokon, elsősorban az amerikai technológiai szektor vezetésével. Mindeközben a nyersanyagpiac köszöni jól van, az ezüst, az arany és a réz 10 százalékot meghaladó árfolyamemelkedést könyvelhetett el eddig, miközben a soft commodity szegmensben is voltak jelentős mozgások. Sok jó sztori van a magyar tőzsdén is, a blue chipek közül a Magyar Telekom emelkedik ki, míg a midcapeknél a Nyomda vezeti az emelkedést, a BUX index pedig a globális lista élmezőnyébe került a maga 12 százalékot meghaladó felértékelődésével.

Negyedévet ismételt a Raiffeisen, a nyereség felét még mindig Oroszország hozza

Negyedévet ismételt a Raiffeisen, a nyereség felét még mindig Oroszország hozza

Az egy évvel korábbihoz nagyon hasonló, 664 millió eurós konszolidált nyereséget ért el az első negyedévben a Raiffeisen Bank International (RBI) a kockázati költségek több mint 90%-os visszaesése mellett. Ebből a nyereségből az orosz tevékenység még mindig 326 millió eurót, a magyar 54 millió eurót hozott. A részvényárfolyam a bécsi tőzsdén jelenleg 0,5%-os emelkedést mutat.

Nagy lendülettel kezdte az évet az Erste, az elemzőket is meglepték

Nagy lendülettel kezdte az évet az Erste, az elemzőket is meglepték

A Reuters 736 millió euróról szóló elemzői konszenzusát felülmúló, 783 millió eurós nyereségről számolt be az Erste Csoport. Az osztrák bankcsoport elsősorban a nettó kamatbevételek szempontjából múlta felül a piaci várakozásokat, ugyanakkor a csoport hitelállománya év elején még stagnált. A magyar érdekeltség 64 millió eurót hozott, ami csökkenő adóterhelés mellett a többszöröse az egy évvel korábbinak. Idén egészen jó, 15% feletti tőkearányos megtérülést szeretne elérni a menedzsment.

Kilenc éves csúcson az európai bankrészvények

Kilenc éves csúcson az európai bankrészvények

Az európai bankrészvények pénteken közel kilenc év óta a legmagasabb szintre emelkedtek, köszönhetően az első negyedéves eredmények várakozásokat felülmúló teljesítményének.

Ezerrel költ a mesterséges intelligenciára a Microsoft, de még ez sem elég

Ezerrel költ a mesterséges intelligenciára a Microsoft, de még ez sem elég

A várakozásokat felülmúló negyedéves számokat közölt első negyedéves gyorsjelentésében a Microsoft, a folyó negyedévre megfogalmazott kilátások azonban vegyesek a menedzsment bevételprognózisa kisebb csalódást okozott. A mesterséges intelligencia beruházások felpörögtek a Microsoftnál, a szektortársakhoz hasonlóan, és a költekezés a következő negyedévekben is fennmarad a menedzsment közlése szerint. A befektetők jól fogadták a negyedéves számokat, a Microsoft árfolyama közel 4 százalékot emelkedett zárás után.

Megcsapták az amerikai tőzsdéket, de már oldódik a hangulat

Megcsapták az amerikai tőzsdéket, de már oldódik a hangulat

Lefordultak az irányadó európai tőzsdék a mai amerikai GDP-adatok és munkanélküliségi statisztikák közlését követően. A makoradatok mellett a vállalati gyorsjelentések lesznek a fókuszban, a héten az amerikai technológiai óriásokon van a hangsúly, amelyek közül a Meta csalódást okozott tegnap esti gyorsjelentésével. Itthon nagyban zajlanak az éves rendes közgyűlések, ma a Richter és a Mol tartja közgyűlését.

Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes.

Nagyon csúnya, ami a Facebook anyacégével történik – Ez már a fordulat?

Nagyon csúnya, ami a Facebook anyacégével történik – Ez már a fordulat?

A szerdai piaczárást követően tette közzé első negyedéves számait a Facebook anyavállalata, a Meta Platforms. Az elmúlt alkalmak pozitív meglepetései után ezúttal jókora pofont kaptak a felfokozott várakozások közepette a befektetők a cégtől, az árfolyam pedig komoly mínuszban nyitott. Éppen ezért megnéztük, hogy hogyan fest a technikai kép a Meta esetében.

Óriási pofont kapott a Facebook anyavállalata

Óriási pofont kapott a Facebook anyavállalata

Az elmúlt egy év szárnyalását követően nagy pofont kaptak a Facebook anyavállalatának részvényei a társaság tegnap este közzétett első negyedéves gyorsjelentését követően. Bár a lezárt időszak számai meghaladták az elemzői konszenzust, és a hirdetések erősen alakultak, különösen a kínai diszkont webáruházak költésének köszönhetően, a folyó negyedévre adott prognózisok azonban csalódást okoztak, mindezt felfokozott várakozások közepette. A befektetőket megijeszthette az is, hogy milyen mértékben égetik a pénzt a Meta VR/AR fejlesztései, 2020 vége óta már több mint 45 milliárd dolláros veszteséget okozott az üzletág.

Kellemes meglepetést hozott a Deutsche Bank gyorsjelentése

Kellemes meglepetést hozott a Deutsche Bank gyorsjelentése

A Deutsche Bank csütörtökön a vártnál jobb, 10%-os profitnövekedésről adott számot az első negyedévre vonatkozóan, miután a kötvénykereskedés és a tranzakciós volumen növekedése növelte a befektetési banki üzletág bevételeit.

Jön a tűzijáték a tőzsdéken, most érdemes figyelni!

Jön a tűzijáték a tőzsdéken, most érdemes figyelni!

Alphabet, Amazon, Apple, Meta, Microsoft, Nvidia, és Tesla. Fantasztikus hetes, Mágikus Hetes vagy a hét mesterlövész. Mindegy, hogy hívjuk őket, ezek a cégek és a részvényeik akkorára nőttek, hogy mindent torzítanak maguk körül, befolyásolják a globális tőkepiacok mozgását, az árazásokat, profitvárakozásokat. A cégek egymás után teszik közzé legfrissebb számaikat, ezekre pedig érzékenyen reagálnak a befektetők. Mutatjuk, mit érdemes tudni.

Ezzel a hét részvénnyel is foglalkozunk a következő befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2024-en, ahol profi szakemberekkel és befektetőkkel fejtjük meg, mibe érdemes most befektetni. Az esemény regisztráció után ingyenes, regisztráció itt.

Pont ott szenved a német gazdaság, ami Magyarországnak a legjobban fáj

Pont ott szenved a német gazdaság, ami Magyarországnak a legjobban fáj

A francia és a német gazdaság vegyes jeleket mutatott a legfrissebb bmi-adatokban: Franciaországban tíz hónapos csökkenő üzleti aktivitás után stabilizálódott a helyzet, Németországban pedig ismét növekedésnek indult. De mindkét országban a szolgáltatási szektor húzta fel az adatokat. Magyar szempontból aggasztó lehet, hogy az exportorientált ágazatok – főként a járműgyártásban – csökkenő megrendelésállományról számoltak be Németországban.

Hetek óta tartó esés után emelkedtek hétfőn a tőzsdék

Hetek óta tartó esés után emelkedtek hétfőn a tőzsdék

Eseménydús hét előtt állnak a tőzsdék, a befektetők továbbra is kiemelten figyelik az elmúlt hetek kereskedési hangulatát meghatározó közel-keleti eseményeket, de emellett egy másik nagy sztorihoz, a vártnál tartósan magasabbnak bizonyuló amerikai inflációhoz is új muníciót kapunk, ugyanis érkezik majd a Fed kedvenc inflációs mutatója. Mindeközben egyedi részvények szintjén is jelentősebb mozgások várhatók, hiszen a héten beindul a gyorsjelentési dömping az olyan nagy tech vállalatok vezetésével, mint a Microsoft, az Alphabet (Google), és a Meta Platforms. A piac közben igyekszik korrigálni az elmúlt időszakban látott esés után, Európában is feljebb kerültek a vezető indexek, és az USA is emelkedéssel próbálkozik.

Egyre kiélezettebb a helyzet a tőzsdéken, még a jó hírek után is csúnyan büntet a piac

Egyre kiélezettebb a helyzet a tőzsdéken, még a jó hírek után is csúnyan büntet a piac

A héten teljes erőbedobással fog dübörögni a gyorsjelentési szezon, azonban úgy tűnik, hogy a befektetők a vártál jobb számokat a szokottnál kevésbé díjazzák, míg a vártnál rosszabb számokért keményen megbüntetik a részvényeket - számolt be a Yahoo Finance. Ennek a tendenciának a héten azért is lesz kiemelt jelentősége, mert a világ legnagyobb vállalatai közül többek között a Meta Platforms, a Microsoft, és az Alphabet (Google) is jelent.

A héten beindul a tűzijáték a tőzsdéken

A héten beindul a tűzijáték a tőzsdéken

Elég rossz formában érkeztek meg a tőzsdék az első negyedéves gyorsjelentési szezon egyik legsűrűbb hetéhez, ami könnyen befolyásolhatja, hogy a piac hogyan reagál a legfrissebb vállalati számokra. A hét egyik nagy kérdése, milyen mozgásokat fognak hozni a nagy technológiai vállalatok gyorsjelentései, hiszen ezen a cégek részvényei alaposan megszenvedték az elmúlt heteket és alulteljesítővé váltak a piaccal szemben.

Új korszak kezdődik a Netflixnél

Új korszak kezdődik a Netflixnél

A Netflix minden fronton verte az előzetes várakozásokat az első negyedévben, emellett pedig a cég azt is bejelentette, hogy a jövő évtől kezdődően nem tesznek közzé negyedéves adatokat az előfizetői létszámról vagy felhasználónkénti átlagos bevételről, mivel a cég mostantól inkább a bevételre, működési árrésre és az ügyfél-elégedettség legjobb mutatójaként szolgáló elkötelezettségre koncentrál - közölte a CNBC.

Nincsen fék az AI-vonaton, tarolt ez a tech-óriás

Nincsen fék az AI-vonaton, tarolt ez a tech-óriás

A Taiwan Semiconductor Manufacturing Company az első negyedévben túlszárnyalta a bevételi és nyereségelvárásokat, köszönhetően a fejlett, különösen az AI-alkalmazásokhoz szükséges chipek iránti folyamatosan erős keresletnek - írta meg a Cnbc.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Bármikor beleroppanhat Oroszország a háborúba, ha a Nyugat enged a riválisának
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.