Portfolio signature

Magyarország ökológiai hatékonysága: ezért maradunk el az EU élmezőnyétől

Portfolio
Magyarország gazdasága jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt évtizedekben, azonban ez komoly környezeti kihívásokkal is jár. Az itthoni üvegházhatású gázok kibocsátása 2000 és 2022 között ugyan 23%-kal csökkent, de az energiafelhasználás hatékonysága és az anyagfelhasználás ökológiai hatékonysága terén hazánk még mindig elmarad az EU átlagától. A fosszilis tüzelőanyagok továbbra is a magyar energiamix jelentős részét teszik ki, miközben a megújuló energiaforrások aránya alacsonyabb az uniós átlagnál. A gazdaság ipari alapú növekedése, különösen az akkumulátorgyártás, további lehetőségeket nyújt, de egyúttal kiemeli a körkörös gazdaság és az energiatárolás fontosságát a fenntarthatóság érdekében - olvasható ki az MNB termelékenységi jelentéséből.
Március 6-án minden az ESG-szempontokról, az azoknak való megfelelésről, a zöld átállás gyakorlatairól fog szólni. A legújabb ESG konferenciánk részletei a linken.

A gazdasági fejlődés gyakran együtt jár a természeti erőforrások kitermelésével, feldolgozásával és felhasználásával. Globális tendencia, hogy a GDP növekedésével párhuzamosan fokozódik a környezet igénybevétele, ami gyakran meghaladja a természeti erőforrások megújulási képességét. Ezért egyre fontosabbá válik ezen erőforrások fenntartható és ökológiailag hatékony felhasználása.

A termelékenységi jelentés többek között ezzel a kérdéssel is foglalkozik és

azt vizsgálja részleteiben, hogy Magyarország ökológiai hatékonysága miért áll az EU átlagának 81 százalékán.

Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!

Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!

Signature előfizetés