A PowerUp versenyeken már több magyar startup is sikerrel szerepelt: 2016-ban az áramfogyasztást csökkentő innovációjával nevező Greenergizer szintén harmadik lett, míg 2017-ben az új és hatékony fázisváltós hőtárolási megoldást bemutató HeatVentors első helyezést ért el.
Az idei nemzetközi döntőn 14 startup szerepelt, a versenyre 24 európai országból közel 300 startup nevezett.
A győztes a szlovák Danubia Nanotech lett a hőmérsékletméréshez alkalmazható ultra vékony, filmréteg bevonatú szenzorával, amely meghosszabbíthatja elemek, akkumulátorok élettartamát. A második helyezett, a lettországi Atlant 3D Nanosystems egy 3D-s nyomtatót alkotott mikro- és nanochipek gyártásához.
Az InnoEnergyt az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT), az Európai Unió testülete támogatja. A verseny nyertesei a pénzdíjak mellett bekapcsolódhatnak az InnoEnergy Highway programba, amely az elmúlt nyolc évben kétmilliárd eurót fektetett különböző projektekbe. Támogatásukkal már több mint nyolcvan termék került piacra áll - a közleményben.
A budapesti székhelyű uniós intézménynek, az EIT-nek a különböző ágazati szervezeteit és magát az EIT-t ebben a cikkben mutattuk be részletesen: