A jövő vállalata
Még nagyobb szerep jutott most azoknak az úttörő nagyvállalatoknak, akik egy válságos időszakban is stabil lábakon állva inspirálnak, irányt mutatnak és terelik a gazdaság többi szereplőjét egy élhető út felé. Rövid távon a talpon maradás, hosszú távon a fenntartható működés kell, hogy most a legfőbb cél legyen minden gazdasági szervezetnél. De vajon mi a válságkezelés első lépése azoknál, akik nem csak túlélni akarnak, hanem a fenntartható világ jövő vállalatává akarnak válni? Hogyan állnak a zöld projektek a gazdaságélénkítés szolgálatába? Mire ad forrást most az EU a helyreállítási alapból, és mit tesz a hazai politika a fenntartható gazdaságért?
09:00 - 09:05
09:05 - 09:25
Új helyzet, új kihívások – Mit tesz most a politika a fenntartható gazdaságért?
Előadó: Prof. Dr. Boros Anita, központvezető, Magyar Argár- és Élettudományi Egyetem Körforgásos Gazdaság Elemző Központ
09:25 - 09:45
Fenntartható fejlődés a túlélésért és a hosszú távú előnyökért – Nézzük meg a gyakorlatban!
Előadó: ifj. Chikán Attila, elnök, BCSDH
09:45 - 10:30
A válságkezelés első lépése egy túlélő és fenntartható vállalatnál - Kerekasztal-beszélgetés vállalatvezetőkkel
Moderátor: Bán Zoltán, vezérigazgató, Net Média (Portfolio Csoport)
Beszélgetés résztvevői:
10:30 - 10:50
Kávészünet
A pénzügyi piacok új horizontját hozták el a zöld projektek forrásigényei, miközben a járványhelyzet még inkább felerősítette a befektetők és a cégek biztonságos és stabil eszközök iránti igényét. A zöld hitelek és zöld kötvények irányába egyre több ország köteleződik el, és nem szabad megfeledkezni az ESG minősítésekhez kapcsolt befektetésekről sem, amelyek még a koronavírus-pánikban is bizonyították a stabilitásukat. Aki fenntartható projektbe fektet, az a hosszú táv nyertese, de vajon mit lépnek most rövid távon a befektetők, a kormányok és az EU? A kormányzati gazdaságélénkítés, vagy a cégek és befektetők pénzügyi biztonság iránti vágya ad lökést a zöld beruházásoknak?
10:50 - 11:05
Honnan lesz forrás a zöld projektekre? - Finanszírozási lehetőségek az EIB részéről (angol nyelvű előadás)
Előadó: Manuel Dueñas, Head of Division, Public Sector in Central and South Eastern Europe, EIB
11:05 - 11:20
A hosszú táv nyertesei – Az ESG és a zöld kötvények
Előadó: Gyura Gábor, Fenntartható pénzügyi tanácsadó, ENSZ Környezetvédelmi Program
11:20 - 12:05
Fektessünk a jövőbe, de hogyan? - A pénzügyi piacok új kihívásai
Moderátor: Bozsik Balázs, Senior Manager, ESG Business Services, PricewaterhouseCoopers Könyvvizsgáló Kft.
Beszélgetés résztvevői:
12:05 - 13:20
Ebédszünet
A koronavírus megjelenése alapvetően forgatta fel a világot és a mindennapjainkat. Egy gyorsan változó jelenben és egy bizonytalan jövő előtt állunk most, ahol a rövid és a hosszú táv nyertesei között éles ellentét húzódik. A fosszilis energiahordozók árának összeomlásával a nagy szén-dioxid kibocsátású energiaforrások átmenetileg kedvezőbb helyzetbe kerültek, hosszabb távon azonban egészen más irányba tart a gazdaság, valamint a döntéshozók és a szereplők igénye.
A megannyi kérdőjel között, biztosra vehetjük, hogy a világ karbonkibocsátásának pillanatnyi zuhanása nem oldja meg a globális felmelegedés problémáját, így továbbra is folytatni kell a megkezdett utat, és meg kell találni a megfelelő válaszokat az új kihívásokra és lehetőségekre egyaránt.
13:20 - 13:35
A koronavírus megbénította a gazdaságot és kitisztította a levegőt: közelebb kerültünk a kibocsátási célok eléréséhez?
Előadó: Ürge-Vorsatz Diána, alelnök, professzor, ENSZ Kormányközi Klímavédelmi Tantestületének Mérsékléssel foglalkozó Munkacsoportja, Közép-Európai Egyetem
13:35 - 13:50
Társadalmi összefogás Magyarországon a bolygó védelmére
Előadó: Lugos Roland, üzletfejlesztési igazgató, Optimum Solar Zrt.
13:50 - 14:40
Katalizátor vagy fék a járványhelyzet a zöld energia terjedésében?
Moderátor: Nagy Viktor, vezető elemző, Portfolio
Beszélgetés résztvevői:
14:40 - 15:05
Kávészünet
A zöld vállalatok egyben a jövő vállalatai. Ők azok, akik a terveikben és a már megvalósított projektekben nem csupán marketingfogásként használják a fenntarthatóságot és a zöld címkét, hanem egy jól átgondolt üzleti stratégiaként. Eddig a leggyorsabb cégek versenyelőnyként élvezhették a fenntarthatósággal elérhető kisebb működési költségeket, jelen helyzetben mindenki számára, aki életben akar maradni, elengedhetetlen lépés lesz a kiadások megvágása. A jövő vállalata fenntarthatóan, a környezetet minimálisan terhelve, de mégis költség- és energiahatékonyan működik, a magasfokú digitalizációnak és az elkötelezett munkavállalóknak köszönhetően pedig már felkészülten vészeli át a váratlan helyzeteket és szolgálja ki a tudatos és biztonságot kereső ügyfeleit.
15:05 - 15:20
Új szokások, új kihívások? - Átalakulnak a munkahelyi elvárások
Előadó: Molnár Ákos, ügyfélszolgálati igazgató, Telenor
15:20 - 15:35
A jövő a zöld vállalatoké. De melyikbe fektessünk?
Előadó: Dr. Sitányi László, szakmai és gazdasági vezető, Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány
15:35 - 16:20
Fenntartható vállalatok a biztonság, a stabilitás és költségtudatosság jegyében - Ez az, amit az ügyfelek és a munkavállalók keresnek?
Moderátor: Barta Zsombor MRICS, Greenbors Consulting Kft. alapító partner, HuGBC (Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete), elnök
Beszélgetés résztvevői:
Platinum támogató
Silver támogató
Bronze támogató
Szakmai partner
Médiapartner
Maximális biztonság és egészség szponzora
Szervezés, lebonyolítás, információk
Szponzorációs lehetőségek
Tartalmi és szervezési kérdésekben