Innováció ma, zöld gazdaság holnap
Találkozz, beszélgess, szerezz szakmai, üzleti kapcsolatokat a Sustainable Tech konferencia „Green Ideas & Future Businesses” kiállítói térben, ahol fenntarthatósági, technológiai újítások, megoldások sorakoznak fel!
A Green Ideas & Future Businesses találkozóhely lehetőséget kínál a konferencia minden résztvevőjének, hogy a kiállított innovációkat megismerjék, kérdezzenek, és információt szerezzenek támogatva ezzel a jövőbeli zöldülési célokat.
Villámsebességre kapcsolt a világ. Az újdonságok, a változások heti rendszerességgel formálják az üzleti döntéseket, a szabályozások egyre kifinomultabban terjeszkednek új területeken, a makrogazdaság sokkjai, a globális jelenségek tovagyűrűző hatásai sem lettek elhanyagolhatóak a vállalati szférában. Nehezített pályán kell irányt választani, gyorsan reagálni és hosszú távú, jövőbiztos elkötelezéseket tenni. Aki nem fogékony az innovációra, nem tud lépést tartani a változásokkal, vagy éppen diktálni az ütemet, annak komoly versenyképességi kihívásokkal kell szembe néznie a jövőben. Melyek most a különböző iparágak nagyvállalatainak fókuszpontjai? Ki, milyen technológiára mondja, hogy „All-In”? Tudhatja-e bárki, hogy merre megy a világ, vagy csak a szerencsén múlik majd, ha valaki belenyúl a tutiba? Milyen futurisztikusnak tűnő, de már az ajtónkon dörömbölő újítások vannak a világban?
08:55 - 09:00
09:00 - 09:20
Keynote előadás (angol nyelven)
Előadó: Rosalinde Van Der Vlies, Director, DG Research & Innovation , Clean Planet European Commission
09:20 - 09:40
Zöld átállás & Innováció - Az EU finanszírozási eszközei
Előadó: Petri Bernadett, ügyvezető igazgató, Magyar Fejlesztésösztönző Iroda (MFOI), Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium közvetlen uniós források felhasználásának koordinációjáért felelős miniszteri biztos
09:40 - 10:25
Nagyvállalatok iránymutatása – Ki, milyen technológiára mondja, hogy „All-In”?
Moderátor: Szoboszlai Beáta, energiaipari és közműszolgáltatási tanácsadási igazgató, PwC Magyarország
Beszélgetés résztvevői:
A green tech-be áramló források, támogatások, befektetések nem csak az új piacok kialakulását irányozzák elő, de meghatározzák a zöld átállás gyorsaságát. Milyen piaci lehetősége van most a legígéretesebb megoldásoknak? Honnan lehet finanszírozáshoz jutni? Az EU-s pénzek milyen lehetőséget nyitnak meg a zöldítések előtt? Mit keresnek a befektetők? A green tech, az AI, és a digitalizáció a jelenünk legizgalmasabb jelenségei, a fejlődésük olyan ütemet diktál, hogy szinte napról napra egy eddig ismeretlen funkcióval, eszközzel, szolgáltatással találkozhatunk. Aki felül erre a gyorsvonatra, annak nincs megállás! Az egyetlen kérdés, hogy miként lehet az eszközök végtelen tárházát valami igazán hatékonyra, értelmesre és jövőbiztosra használni? Hogyan tudja a digitalizáció bebiztosítania a hosszú távú tervek sikerességét, képes-e a zöld technológia megágyazni a zöld átállásnak? Segítheti az AI a 2050-es klímasemlegességi célok elérését?
10:55 - 11:10
11:10 - 11:55
Zöld technológiák fejlesztése, zöld beruházások – Forrást kell szerezni!
Moderátor: Gyura Gábor, Fenntartható pénzügyi tanácsadó, ENSZ Környezetvédelmi Program
Beszélgetés résztvevői:
11:55 - 12:10
12:10 - 12:25
AI & Tech és Green - Kéz a kézben a mesterséges intelligencia és a fenntarthatósági technológiák
Előadó: Georgiu Achilles, innováció menedzsment szakértő, CEU
A napenergia már erős támogatottságot kap Magyarországon, de a kinyílt az ajtó más alternatívák előtt is. A szélenergia hazánkban középtávon óriási potenciált rejt, míg a geotermikus energia tömeges elterjedéséhez is különösen jó adottságokkal rendelkezik az ország. Felkészültek a hálózatok a különböző típusú megújuló energiák ingadozására, felkészültek az épületeink a zöld energia átvételére, felkészültek az emberek, hogy az energiamix átalakuljon? Ha a napenergiát már kezelni tudjuk, jöhet a zöld hidrogén, ami most az egyik legizgalmasabb kutatásfejlesztési irány, és egyben a nehezebben zöldülő iparágak egyik legjobb lehetősége. Mit kell tudnunk a hidrogéntechnológiáról? Mennyire rögös az út a különböző megújulók előtt jelenleg? Mi a jövő tökéletes energiamixe? Hogyan segít a technológia a jövőbeli ipari, közlekedési, építési szektor energiaszükségletének kielégítésében?
13:30 - 13:45
A PV és szélenergia hazai rendszerintegrációs kihívásai
Előadó: Szabó László, kutatóközpont-vezető, Regionális Energiagazdasági Kutatóközpont (REKK)
13:45 - 14:05
Zöld hidrogén jövője – alkalmazási területek és a fejlődési pálya
Előadó: Molnár Szabolcs, termelési felügyeleti igazgató, MVM Zrt.
14:05 - 14:50
Hidrogén-technológia Magyarországon
Moderátor: Dr. Tompos András PhD, igazgató, Természettudományi Kutatóközpont, Anyag- és Környezetkémiai Intézet
Beszélgetés résztvevői:
14:50 - 15:30
Geotermia a következő nagy dobásunk?
Moderátor: Csernus Dóra, klíma- és környezetpolitikai igazgató, Egyensúly Intézet
Beszélgetés résztvevői:
A körforgásosság alkalmazása, az anyagtechnológiai újítások, az automatizáció, a hulladékkezelés, a CO2-csökkentés iparág független fókuszpontok, csak úgy, mint a megfelelő munkaerő megtalálása a legújabb szakmákra, feladatokra. Mindenkit, és minden folyamatot érint. Honnan lesz ennyi innovációs szakértőnk? Hogyan érhető el a felhasznált anyagok körforgásban tartása? Miként lehet még egy utolsó bőrt lehúzni a hulladéknak titulált termékekről? Melyek most a legnépszerűbb energiahatékonysági beruházások a különböző profilú vállalatoknál? Mivel csökkenthető az építőipar szén-dioxid kibocsátása vagy az épületszektor energiahatékonyságának növelése?
15:50 - 16:05
Green tech munkaerőpiac - Hogyan fog mindkét fél „felnőni” a jövő kihívásaihoz?
Előadó: Franke Orsolya, Market & Client Relationship Manager, Senior HR Consultant, JobGroup
16:05 - 16:40
Körfogásba hozva – A legjobb anyagmegválasztástól a hulladékkezelésig
Moderátor: Hankó Gergely, természetvédelmi mérnök, közgazdász, ügyvezető, Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége
Beszélgetés résztvevői:
16:40 - 17:20
Az épületszektor teljes zöldítése – CO2-mentes építőipartól az energiahatékony ingatlanokig
Moderátor: Kiss Gábor, ügyvezető igazgató, Metrodom Kivitelező, IFK, alelnök
Beszélgetés résztvevői:
Legyenek vendégeink egy pohár pezsgőre a szakmai programot követően, ne hagyják ki a kapcsolatépítési lehetőséget a konferencia résztvevőivel és előadóival!
Kiemelt szakmai partner
Silver támogató
Silver/Expert támogató
Bronze támogató
Hivatalos autókölcsönző partner
A rendezvény karbonsemlegességéért felel
Szakmai partner
Médiapartner
Accessibility Partner
Szervezés, lebonyolítás, információk
Szponzorációs lehetőségek
Tartalmi és szervezési kérdésekben