Kerek évszámot ünnepel idén a Portfolio Öngondoskodás konferencia, idén ugyanis már 10 éve, hogy a legforróbb öngondoskodási és megtakarítási témákat hozza el résztvevői számára az egyik legismertebb magyar öngondoskodási rendezvény.
Pár hónap alatt nagyot fordult a gazdasági és társadalmi élet a koronavírus globális elterjedésével. Mindez a kieső jövedelmeken és piaci hatásokon keresztül a magyar megtakarítási és öngondoskodási hajlandóságot is érinti.
Érdekes és sok szempontból vízválasztó időket él mostanság meg a magyar öngondoskodási piac. A lakossági állampapírok térnyerése teljesen átrajzolta a szektor jövőbeni kilátásait és jövedelmezőségét, nő a lakosság megtakarítása, de ennek jelentős részét az állampapírok viszik el, miközben folyamatosan új csúcsot dönt a készpénzállomány, és egyelőre bizonytalan az is, mi lesz a nyugdíjcélú megtakarítások sorsa. Különösen izgalmas kérdések ezek most, a koronavírus árnyékában: az utóbbi időben megdönthetetlennek tűnő lakossági állampapírpiac is beleremegett a koronavírusba, a befektetési alapok jelentős pénzeket vesztettek nemcsak a piaci veszteségeknek, hanem a tőkekivonásoknak köszönhetően is, mindemellett a nyugdíjcélú megtakarításoknak is jelentős veszteségeket kell ledolgozniuk.
Ha mindez nem lenne elég, az egyre szigorúbb szabályozói elvárások és szabályok mellett az újonnan megjelenő piaci szereplők és fintechek is komoly fejtörést okoznak a hagyományos piaci szereplők számára. Az biztos, hogy ha egyvalamire rávilágított a koronavírus, az az, hogy a digitalizációban van a jövő.
A konferencia délelőtti szekcióiban egy hibrid szakmai programmal találkozhatnak a résztvevők, ahol olyan kérdésekre keressük a választ, mint hogyan tudják levetkőzni a koronavírus okozta negatív hatásokat a szolgáltatók a magyar megtakarítási és öngondoskodási piacon, milyen digitalizációs irányok jelentik a jövőt, mi lesz a nyugdíjcélú megtakarítások sorsa, képes-e megújulni a szektor és érdemben felvenni a harcot a megtakarításokért folyó versenyben, továbbá milyen szemléletváltásra van szükség az alapkezelői és privátbanki piacon. Számos izgalmas kérdés, amelyre választ kapunk a pénzügyi szektor meghatározó vezetőitől és a megtakarítási piac szereplőitől. A délelőtti szakmai program online felületen is követhető, így biztosítva lesz a szélesebb elérés és az online és offline résztvevők interaktivitása is.
Délután a magán és intézményi befektetők részre állítunk össze olyan izgalmas programot, ami segítséget nyújt számukra befektetési döntéseik meghozatalában. A konferencia délután egy online lakossági klubbal folytatódik, ahol szélesebb körű magánbefektetői és lakossági részvétel mellett árulják el a piaci szakemberek, melyek jelentik most a válságálló megtakarításokat és portfóliókat, hogyan érdemes elkezdeni az idősebb korra való öngondoskodást, melyek a legizgalmasabb tőzsdei sztorik és megatrendek, amelyek a világot formálják.
Regisztráljon itt a délutáni online klubra a MIBOLLESZ2020 kóddal! További részletek az árak fülön.