Alapvetően határozta meg a 2020-as évet a koronavírus-járvány az agrárgazdaságban is, ahol számos rendkívüli eseménnyel kellett szembenézniük a piaci szereplőknek. Bár a járványhelyzet nem indított el tömeges ágazati csődöket, a vírus a teljes szektorban jelentősen átalakította a gazdálkodási viszonyokat. A szekció azt tekinti át, hogy az agrárvállalkozások a jelenlegi körülmények között milyen támogatási, termelési, beruházási és piaci lehetőségekkel számolhatnak, a járványhelyzet hosszabb távon miként befolyásolhatja tevékenységeiket, illetve milyen további uniós és hazai kormányzati intézkedések várhatók?
08:25 - 08:30
08:30 - 08:50
A koronavírus-járvány hatása a magyar agráriumra – Válságenyhítő kormányzati intézkedések
Előadó: Feldman Zsolt, államtitkár, Agrárminisztérium
08:50 - 09:05
A Közös Agrárpolitika kilátásai a következő években
Az előadás ideje alatt angol-magyar szinkrontolmácsolást biztosítunk.
Előadó: Janusz Czesaw Wojciechowski, agrárbiztos, Európai Bizottság
09:05 - 10:00
Kerekasztal-beszélgetés: Hogyan tovább? – Az agrárgazdaság támogatási, termelési, beruházási és piaci lehetőségei a vírusválságban
Moderátor: Papp Gergely, szakmai főigazgató-helyettes, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Beszélgetés résztvevői:
10:00 - 10:40
Merre tovább magyar agrárgazdaság a 21. század elején, a Covid–19-járvány tapasztalatainak ismeretében?
Moderátor: Éder Tamás, elnök, Felelős Élelmiszergyártók Szövetsége
Beszélgetés résztvevői:
10:40 - 11:00
Szünet
Többéves egyeztetés után idén novemberben elfogadta a parlament azokat a szabályokat, amelyek megreformálják a hazai agráradózást. Így 2021-től módosulnak az őstermelőkre és a családi gazdaságokra vonatkozó előírások, és az ágazati szereplőknek olyan új fogalmakkal is meg kell ismerkedniük, mint például az „őstermelők családi gazdasága” vagy a „családi mezőgazdasági társaság”. A szekció azt mutatja be, melyek a változtatások legfontosabb elemei, egyszerűsödik-e az agráradózási rendszer, illetve konkrétan milyen adózási köztelezettségeket hozhat az új szabályozás az agrártermelőknek. A kerekasztal-beszélgetés azzal is foglalkozik, számíthatnak-e új előírásokra a mezőgazdasági társas vállalkozások. A szekció – a pénzügyi kérdések között – kitér arra is, milyen agrártámogatásokat fizetett ki 2020-ban, illetve milyen ütemezést tervez 2021-re a Magyar Államkincstár?
08:35 - 08:50
Agrártámogatási kifizetések a Magyar Államkincstárnál 2020-ban – Kifizetési tervek a 2021-es átmeneti évben
Előadó: Detre Miklós, a Horizontális Feladatok Végrehajtásáért Felelős igazgató, Magyar Államkincstár
08:50 - 09:05
Új szabályozás az őstermelők és a családi gazdaságok adózásában
Előadó: Juhász Anikó, helyettes államtitkár, Agrárminisztérium
09:05 - 09:45
Kerekasztal-beszélgetés: Reform a magyar agráradózásban – Jól vagy rosszul járnak a gazdák 2021-től?
Moderátor: Csiki Gergely, lapigazgató, Portfolio Csoport
Beszélgetés résztvevői:
Rendkívüli mértékben megnehezíti a gazdálkodók helyzetét, hogy a klímaváltozás hatására egyenlőtlenné vált az éves csapadékeloszlás, ezért egyre nagyobb a valószínűsége annak, hogy hosszantartó aszályos periódusok alakulnak ki. Emiatt a korábbiaknál jóval lényegesebb szemponttá vált, hogy a gazdálkodók öntözéssel csökkentsék a termelési kockázatokat a mezőgazdasági területeken. A szekció arra fókuszál, hogyan lehet növelni a hazai öntözhető területeket, és ehhez milyen eszközökkel járulhat hozzá a kormány öntözésfejlesztési stratégiája? Milyen körülmények nehezítik ma az öntözési beruházásokat, és ezek beindításához/végrehajtásához milyen segítséget kaphatnak a mezőgazdasági vállalkozások?
09:45 - 09:55
Öntözésfejlesztés 2020: Aktuális kérdések, fejlesztési irányok
Előadó: Borsfai Atilla Gyula, főosztályvezető, Nemzeti Földügyi Központ
09:55 - 10:35
Kerekasztal-beszélgetés: Hogyan védhetjük ki a milliárdos aszálykárokat? – Új átfogó stratégia és támogatások az öntözésfejlesztésben
Moderátor: Tornay Enikő, osztályvezető-helyettes, Agrárközgazdasági Intézet
Beszélgetés résztvevői:
10:35 - 10:55
Szünet
Érték, ami Önnek terem.
Takarék Agrár 24 LIVE interaktív élő stúdióbeszélgetés hasznos és naprakész ágazati témákkal.
Csatlakozzon nézőként és kérdezzen a Takarékbank Agrárcentrum szakértőitől élő chat-ben.
10:00 - 10:30
Mi történik a szántóföldi növénytermesztésben és a kapcsolódó gabona- és olajosmag árupiacokon? Mit láttunk 2020-ban és mi várható 2021-ben?
A beszélgetés résztvevői:
10:30 - 11:00
Hogyan alkalmazkodhatnak a sertéstartók a hektikus nemzetközi ármozgásokhoz? Mire érdemes, illetve mire nem érdemes figyelni, hogy ne kapkodjunk, de ne is maradjunk le egy nagyobb profit lehetőségéről?
A beszélgetés résztvevői:
12:20 - 12:50
Melyek azok a kiskereskedelmi fogyasztási trendek, amelyek a koronavírus hatására megjelentek vagy felerősödtek? Vajon ezek tartósan velünk lesznek és egészen a mezőgazdasági termelésig hatnak az ellátási láncokban?
A beszélgetés résztvevői:
12:50 - 13:20
Hogyan lesz valaki jó finanszírozó, különösen jó agrárfinanszírozó? Hiteligénytől a folyósításig - egy banki finanszírozó mindennapjai
A beszélgetés résztvevői:
13:40 - 14:20
Forgatni vagy nem forgatni - ez itt a kérdés! Melyek azok a fenntartható termelési technológiák, amelyek a jövedelmezőséget és a környezetvédelmét is hatékonyan szolgálják!
A beszélgetés résztvevői:
14:20 - 14:50
Mennyi agrárpénz várható Brüsszelből a KAP keretein belül 2021 után? Milyen lehetőségekre számíthatnak a hazai gazdák az önkéntes „eco-scheme” keretein belül?
A beszélgetés résztvevői:
14:50 - 15:20
Beköszöntött a túlárazás korszaka? Mennyit ér valójában egy agrárcég?
A beszélgetés résztvevői:
16:15 - 16:45
Mi a borban az igazság? Musttól a marketingig? Hol rejtőzik a versenyképesség?
A beszélgetés résztvevői:
Negatívan hatott a koronavírus-járvány a hazai mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozások pénzügyi helyzetére, és sokuknál okozott likviditási gondokat. A helyzet tompítása érdekében több új agrárhitel-konstrukció is született, és módosultak a már futó finanszírozási programok feltételei is. A szekció azt járja körbe, hogy a mai helyzetben a bankok az agrárhitelezéshez milyen feltételek teljesítését várják el, illetve hogyan juthatnak újabb forrásokhoz az ágazati szereplők? Emellett szó lesz arról is, milyen eredményeket hoztak a járvány miatti eddigi hitelkönnyítése és várhatók-e további kedvezményes hitel- és finanszírozási programok?
11:00 - 11:10
2008 vs. 2020: több különbség mint hasonlóság, de tényleg immunis az élelmiszergazdaság a válsághelyzetekre?
Előadó: Hollósi Dávid, Agrár- és Élelmiszeripari Üzletág ügyvezető igazgató, MBH Bank, elnök, Magyar Bankszövetség agrár munkabizottság
11:10 - 11:20
Tőkefinanszírozással a modern magyar mezőgazdaságért
Előadó: Hajnal Tamás, felügyelőbizottság tagja, mentor, vezérigazgatói tanácsadó, DM-Ker Nyrt., Gloster Nyrt., Founder Institute, Széchenyi Alapok
11:20 - 12:10
Kerekasztal-beszélgetés: Agrárfinanszírozási könnyítések és új hitellehetőségek a vírus szorításában – Mire számíthatnak a gazdák?
Moderátor: Bán Zoltán, vezérigazgató, Net Média (Portfolio Csoport)
Beszélgetés résztvevői:
12:10 - 12:20
Szünet
Új helyzetet teremthet a növényvédelemben az a szabályozás, amelynek célja, hogy meghatározza a drónhasználat lehetőségeit és kereteit a szántóföldi védekezésben. A szekció áttekinti, hogy a drónok alkalmazására milyen növénykultúrákban és védekezéseknél nyílhat lehetőség, illetve használatuk hogyan befolyásolhatja a növénytermelő gazdaságok költség-jövedelem viszonyait. A kerekasztal-beszélgetésben szó lesz a növényvédelmet forradalmasító digitális újításokról, a védekezést könnyítő termékekről és technológiáról, illetve a növényvédőszer-használatot alapvetően átalakító uniós szabályozási követelményekről is.
10:55 - 11:40
Kerekasztal-beszélgetés: Várva várt drónszabályozás a növényvédelemben - Digitális megoldások és új szerek a védekezésben, uniós szabályozási követelmények
Moderátor: Görög Róbert, ügyvezető, Magyar Növényvédelmi Szövetség
Beszélgetés résztvevői:
Komoly aggodalmak merültek fel az idén azzal kapcsolatban, hogy a vetőmag- és a műtrágya-forgalmazó vállalatok a koronavírus-járvány közepette is el tudják-e látni megfelelő termékekkel a gazdálkodókat. A tapasztalatok azt igazolták, hogy a társaságok alkalmazkodtak a helyzethez, de kérdés, hogy a tartós vírusválságnak a továbbiakban lehetnek-e kereskedelmet és értékesítést nehezítő hatásai. A szekcióban arról lesz szó, milyen műtrágya- és vetőmagkínálat jellemezheti a hazai piacot, milyen stratégiát követnek a meghatározó inputcégek, lehetnek-e jelentős árváltozások, illetve mely tényezők határozzák meg az iparági termékfejlesztéseket.
11:40 - 11:50
Sokkal több pénz van a szójában, mint hinnénk – nyomós érvek a szójatermesztés mellett
Előadó: Bene Zoltán, cégvezető, Karintia Kft.
11:50 - 12:30
Kerekasztal-beszélgetés: Lesz-e elegendő vetőmag és műtrágya? – Termékkínálat és áralakulás a vírushelyzetben
Moderátor: Wágner József, ügyvezető igazgató, Gabonakutató Nonprofit Közhasznú Kft.
Beszélgetés résztvevői:
12:30 - 12:50
Szünet
Hosszas huzavona után az idén megszületett az Európai Unió 2021-2027-re szóló új költségvetése, de továbbra is nagy a bizonytalanság abban, hogy az új Közös Agrárpolitika (KAP) keretein belül mennyi támogatáshoz juthatnak a magyar gazdálkodók. A szekció azt mutatja be, milyen támogatási lehetőségekre lehet számítani az egyes pilléres közvetlen kifizetéseknél és a kettes pilléres vidékfejlesztési kasszánál, illetve miként módosulhatnak a pénzfelhasználási követelmények. A kerekasztal-beszélgetés kitér arra is, hogy az új KAP hogyan érintheti a kis- és a nagyüzemek támogatási esélyeit, azaz kik lehetnek az új szabályozás nyertesei és a vesztesei. Részletesen szó lesz arról is, hogy az ágazat szereplőinek mire kell felkészülniük a 2021-es átmeneti évben, illetve az új KAP hatálybalépésig hogyan juthatnak majd uniós támogatásokhoz.
12:20 - 12:35
A magyar agrárgazdaság támogatási kilátásai a 2021-2027 közötti új uniós Közös Agrárpolitikában
Előadó: Feldman Zsolt, államtitkár, Agrárminisztérium
12:35 - 12:50
A Vidékfejlesztési Program eredményei és helyzete az átmeneti évekre tekintettel
Előadó: Viski József, helyettes államtitkár, Agrárminisztérium
12:50 - 13:40
Kik lehetnek az új Közös Agrárpolitika nyertesei és vesztesei? – Az átmeneti szabályozás legfontosabb tudnivalói 2021-ben
Moderátor: Fórián Zoltán, vezető agrárszakértő, Agrár Kompetencia Központ Erste Bank Zrt.
Beszélgetés résztvevői:
13:40 - 14:05
Szünet
A vírusválság miatti idei rendkívüli események még inkább rávilágítottak arra, mekkora jelentősége lehet a digitális és precíziós megoldások alkalmazásának a hazai agráriumban. Általános vélemény, hogy a mai helyzetben felgyorsulhat a világban hódító modern eszközök és technológiai fejlesztések magyarországi adaptálása, mivel ezek nem csak a hatékonyságot javíthatják, hanem hozzájárulhatnak az agrárvállalkozások még biztonságosabb működéséhez is. A szekció fő témáját az adja, milyen legújabb precíziós és digitalizációs eljárásokkal találkozhatnak a hazai gazdálkodók, melyek ma a meghatározó modernizációs trendek, illetve az új megoldások átvételéhez milyen támogatási, finanszírozási, szaktanácsadási és egyéb segítségre számíthatnak az ágazati szereplők?
12:50 - 13:00
Virtuális határszemle: Gyors elérésű applikációk nem csak járványhelyzetben
Előadó: Hadászi László, innovációs főigazgató, KITE
13:00 - 13:10
Blockchain az agrárdigitalizációban – megoldások és előnyök a teljes értéklánc mentén
Előadó: Solymos Gyula, CEO & Chief Technology Advisor, Alpha Management Advisory
13:10 - 13:20
Kihívások a precíziós növénytermesztés gyakorlati megvalósításában
Előadó: Mesterházi Péter Ákos, csoportvezető, Axiál Kft.
13:20 - 13:30
Fenntarthatósági megfelelés értéke a növénytermesztési értékesítési láncban
Előadó: Juhász Csaba, ügyvezető igazgató, Viterra Hungary Kft.
13:30 - 14:20
Kerekasztal-beszélgetés: Mire kényszerít bennünket a járványhelyzet? – Az agrárdigitalizáció és a precíziós gépesítés legújabb trendjei
Moderátor: Pesti Csaba, igazgató, Agrárközgazdasági Intézet
Beszélgetés résztvevői:
14:20 - 14:40
Szünet
Különösen nehéz évet kell idén átvészelniük az állattenyésztőknek, mert gazdálkodásukat nem csak a koronavírus-járvány, hanem a sertéspestis és a madárinfluenza kedvezőtlen hatásai is sújtják. A szekcióban arról lesz szó, hogy az állattartóknak milyen további járványveszélyekre és piaci helyzetre kell felkészülniük, milyen újabb járványvédelmi elvárásoknak kell eleget tenniük és ehhez mekkora fejlesztési/beruházási támogatásokra számíthatnak. A meghatározó takarmánygyártó cégek csúcsvezetői pedig arról számolnak be, hogy a takarmányipar hogyan reagál a vírustámadások miatti helyzetre, illetve melyek ma a takarmányipar legújabb fejlesztési és termékgyártási trendjei.
14:05 - 14:15
Válság egy válságálló ágazatban – agrár kihívások egy kockázatelemző szemével
Előadó: Bujdosó Tünde, kockázatkezelési igazgató, Euler Hermes Hitelbiztosító
14:15 - 14:25
Tartjuk a frontot – Takarmányos trendek egy vírusterhes évben
Előadó: Kulik Zoltán, vezérigazgató, Vitafort Zrt.
14:25 - 14:35
Vírusok kontra húspiacok, félidőben 3:0
Előadó: Fórián Zoltán, vezető agrárszakértő, Agrár Kompetencia Központ Erste Bank Zrt.
14:35 - 15:20
Kerekasztal-beszélgetés: Víruscsapások az állattenyésztésben – Takarmánypiaci változások, új trendek és termékek
Moderátor: Fórián Zoltán, vezető agrárszakértő, Agrár Kompetencia Központ Erste Bank Zrt.
Beszélgetés résztvevői:
Nagyon nagy szükség lenne Magyarországon az agrárgazdasági generációváltásra, mert a gazdatársadalom köztudottan elöregedett. A nemzedékváltás felgyorsítása visszatérő téma, de a folyamatot ma is sok akadály nehezíti. A szekció azt kívánja bemutatni, milyen előnyökkel jár egy-egy gazdaságban a generációváltás sikeres végrehajtása, és azt is, hogy ma a gyakorlatban ezt az elhatározást mely tényezők hátráltatják vagy lehetetlenítik el. Megkíséreljük meghatározni, melyek azok a „fókuszterületek”, ahol könnyítésekre van szükség, és ehhez milyen szabályozási változtatásokat kellene napirendre venni. Emellett szó lesz arról is, miként kell levezényelni egy generációváltási folyamatot, a fiatalok hogyan léphetnek be a gazdálkodásba, illetve ennek kapcsán ma milyen buktatókkal kell szembesülniük. Ugyanakkor kevéssé foglalkoztunk eddig azzal, hogy milyen karrier utakat lehet tervezetten felépíteni az agrobusiness-ben. A tudatos felkészülés és célzott edukáció ma már elengedhetetlen ahhoz, hogy a fiatal vezetők rendelkezzenek mindazon hard és soft skillekkel, melyek mind a saját vállalkozásban, mind egy modern vállalati környezetben a hatékony irányítás alapját teremtik meg.
14:40 - 14:50
A generációváltás befektetési és pénzügyi oldalról nézve - Az innováció fontossága az agráriparban
Előadó: MUNKÁCSI DÁVID, portfóliómenedzser, Generali Alapkezelő
14:50 - 15:00
Vezetőváltás és tehetséggondozás az agrobizniszben - Modern szemlélet és jó gyakorlatok
Előadó: Mezőszentgyörgyi Dávid, ügyvezető igazgató, Juh és Kecske Ágazati Szakmaközi Szervezet
15:00 - 15:10
Hogyan képezzünk hidat a nemzedékek között, avagy mire érdemes odafigyelni a generációváltás során?
Előadó: Umenhoffer Péter, marketing bizottság vezető, MEGFOSZ
15:10 - 15:50
Kerekasztal-beszélgetés: A mezőgazdasági generációváltás előnyei és buktatói – Tipikus akadályok és megoldási lehetőségek a gyakorlatban
Moderátor: Soltész Gergő, elnök-tulajdonos, Ostorosbor Pincészet Zrt.
Beszélgetés résztvevői:
Hatalmas változások zajlanak ma a hazai baromfiiparban, hiszen a legnagyobb vállalatok komoly tulajdonosváltásokon vagy akvizíciós tranzakciókon mennek keresztül. Az utóbbi időszakban nemzetközi szakmai együttműködést kötött a Tranzit-Ker Zrt., továbbá a csoport megvásárolta a Marnevall Zrt. céget, miközben gazdát cserélt a szentesi Hungerit Zrt. és a szarvasi Gallicoop Zrt. Mindezek mellett a kisvárdai Master Good csoport felvásárolta a sárvári Sága Foods Zrt.-t. Az események a csirke-, a pulyka- és a víziszárnyas-ágazatot is érintik, így valamennyi meghatározó baromfis termékpályára kiterjednek. A szekció az iparági vállalatok csúcsvezetőinek részvételével arra fókuszál, mely gazdálkodási-piaci körülmények hatnak a változásokra, milyen termelési, feldolgozási és értékesítési lehetőségek állnak a szektor előtt, illetve hogyan alakulhatnak az egyes ágazatok árviszonyai a következő időszakban.
15:20 - 15:30
Bezzeg a baromfisok! - Nemzetközi szinten is versenyképes a hazai sikerágazat?
Előadó: Hollósi Dávid, Agrár- és Élelmiszeripari Üzletág ügyvezető igazgató, MBH Bank, elnök, Magyar Bankszövetség agrár munkabizottság
15:30 - 16:15
Kerekasztal-beszélgetés: Hatalmas átalakulás a magyar baromfiiparban – Így látják a jövőt az iparág csúcsvezetői
Moderátor: Hollósi Dávid, Agrár- és Élelmiszeripari Üzletág ügyvezető igazgató, MBH Bank, elnök, Magyar Bankszövetség agrár munkabizottság
Beszélgetés résztvevői:
16:15 - 16:35
Szünet
A digitalizáció által teremtett érték lehet az, ami biztosítja a gazdálkodóknak a nemzetközi versenyképességet? Kié az adat és mire lehet felhasználni? Mi az érdeke a gazdálkodónak és mi az államnak? A szekcióban többek között ezekre a kérdésekre keresik a választ a szakemberek, de megvizsgálják az adatkezelés témakörét nemzetbiztonsági szempontból is, illetve szó lesz arról, mivel járulhat hozzá az "adat" az agrárágazat versenyképességéhez. A szekció emellett górcső alá veszi a modern technológia felhasználásával és annak lehetséges kockázataival kapcsolatos álláspontokat is.
15:50 - 16:30
Nemzeti adatvagyon – a termelők adják össze? – Mi az érdeke az államnak, a termelőnek?
Moderátor: Varga Péter, Digitális Agrár Stratégia divizió vezető, Digitális Jólét Program
Beszélgetés résztvevői:
Hogyan kell kinézniük és működniük a jövő mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalkozásainak, melyek lehetnek a hatékonyságnövelés legfontosabb kritériumai? – erre keresi a válaszokat a szekció, amelyben neves ágazati szakértők vesznek részt. A mezőgazdaságban mintául szolgálhat az állami fenntartású mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt., ahol ma milliárdos nagyságrendű fejlesztések folynak. Szintén kulcskérdésnek számít a hazai élelmiszeripari vállalkozások versenyképessége, amelynek fenntartásához, illetve javításához újabb beruházások kellenének. Felmerül, hogy az iparág megfelelő fejlesztéséhez szükség lehet egy új - „new deal-ként is emlegetett - átfogó programra, amelyet el kellene fogadnia a kormánynak. A szekció bemutatja, melyek lehetnek a legfontosabb elemei egy modern követelményekhez igazított agrárgazdasági „new deal”-nek?
16:35 - 16:45
Új helyzet, új megoldások a magyar piacon - Így csinálja a Sió-Eckes
Előadó: Kovács Ágnes, ügyvezető igazgató, Sió-Eckes Kft.
16:45 - 17:05
Modellváltás a hazai agráriumban – Állami mintagazdasági program a mezőhegyesi Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt.-nél
Előadó: Lázár János, kormánybiztos, Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt.
17:05 - 17:55
Kerekasztal-beszélgetés: Reformtervek az élelmiszeriparban – Mit kellene tartalmaznia egy új agrárgazdasági „new deal-nek?
Moderátor: Hollósi Dávid, Agrár- és Élelmiszeripari Üzletág ügyvezető igazgató, MBH Bank, elnök, Magyar Bankszövetség agrár munkabizottság
Beszélgetés résztvevői:
Az Agrárszektor Konferencián több szakmai díjat is kiosztunk, amelyek a kiemelkedő agrárgazdasági teljesítmények elismeréséül szolgálnak. A szektor jutalmazott szereplői a Portfolio Agrárgazdaságért díjat, az Év agrárberuházása díjat, az Év növénytermelője díjat, az Év állattenyésztője díjat, az Év kertészete díjat, az Év fiatal agrárszakembere díjat és az Év női agrárvállalkozója díjat vehetik át.
Az elismeréseket rangos szakmai zsűri ítéli oda. A zsűriben Csányi Attila, a Bonafarm Zrt. vezérigazgatója, Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára, Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke, Harsányi Zsolt, az Axiál Kft. tulajdonos-ügyvezetője, Makai Szabolcs, a Talentis Agro Holding vezérigazgatója, Petőházi Tamás, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének elnöke, Szabó Levente, a KITE Zrt vezérigazgatója, Szabó Miklós, a Tranzit Csoport alapító-tulajdonosa és Vida József, a Takarékbank Zrt. elnök-vezérigazgatója foglal helyet.
A nevezés lezárult!
A díjakat az Agrárszektor Konferencia december 3-i szakmai programja után, ünnepélyes keretek között adjuk át.
Super Gold támogató
Kiemelt szakmai partner
Gold támogató
Silver+ támogató
Silver támogató
Bronze támogató
Szakmai partner
Kiemelt médiapartner
Médiapartner
Maximális biztonság és egészség szponzora
Díjaink tervezője és készítője
Szervezés, lebonyolítás, információk
Szponzorációs lehetőségek
Tartalmi és szervezési kérdésekben