Sárospataki Albert, a Billingo online számlázó alapítója és vezérigazgatója 9 év alatt a magyar B2B szektor egyik legjelentősebb online szolgáltatójává építette a márkát, mintegy 200ezer regisztrált vállalkozóval.
2021 óta a Vállalható Üzleti Kultúráért Nagykövete, ahol maximálisan elköteleződött a vállalhatóság, a hosszú távon és érték alapon történő működés mellett. Víziója, hogy olyan szolgáltatásokat hozzon létre, amelyek minél több területen tudják jelentősen egyszerűsíteni a vállalkozások életét és maradandó hatást tudjon biztosítani a vállalkozói versenyképesség növelésében.
2022-ben és 2023-ban is felkerült a legmeghatározóbb és legbefolyásosabb hazai digitális szakembereket összesítő rangsorra, a “TOP 50 digitális szakember” listára.
A Magyar Marketing Szövetség Női Tagozatának alapító elnökségi tagja, valamint a Menedzserek Országos Szövetsége mentor programjainak mentora.
A Forbes 2023-ban beválasztotta a 100 magyar kiemelkedőt alkotó embere közé, ahol a közönség és a zsűri szavazás eredményeként a 3. helyen végzett, amivel megkapta a Forbes digitális címlapját.
Albert a minőség és innováció elkötelezett híve, őt és csapata munkáját 9 év alatt 87 díjjal ismerték el. 4x Az Év Marketingaktív Vállalkozása fődíjjal, 53x Marketing Gyémánt díjjal, 2x MagyarBrands és 20x Az Év Honlapja díjjal is díjazták. 2021-ben a Szerethető Munkahelyek díjat is elnyerte, valamint a Pénzügyminisztériumban átvette az Év Technológiai Megoldása díjat is. 2022-ben pedig a Digital Hungary-n ″Az Év Példaképe Díj″-jal ismerték el cégvezetés kategóriában az olyan kiemelkedő és maradandó teljesítményéért, amely példaképként szolgálhat mások számára is. A 2022-es Hungarian Business Awards-on megkapta a Digitalizációs és Innovációs Nagydíjat, 2023-ban pedig a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) a Budapest és Pest Vármegyei Regionális Szervezetétől az Év Vállalkozója Díjat. 2023-ban a Magyar Marketing Szövetség az Év Vállalata díjjal és a Megbízói Toplista 1. helyezésével jutalmazta. 2024-ben pedig a Joint Venture Szövetség a Companies for the Future Award eseményén a Best Technology Investment 2. helyezését ítélte oda.
Több, úttörő és piacformáló újítás bevezetése fűződik a nevéhez, amelyek a vállalkozói, banki és fintech piacon is meghatározóak, mint például hazai és nemzetközi banki integrációk, azonnali fizetési és SoftPOS rendszerre épített szolgáltatások, számlázási automatizmusok, átalányadós digitális megoldások, stb.
2021-ben csapatával megszerezték a Magyar Nemzeti Bank (MNB) számlainformációs (AISP) engedélyét, amiből nehézsége révén mindössze pár darab van az országban. Ezzel a Billingo hivatalosan is pénzforgalmi intézménnyé vált és az MNB szigorú felügyelete alatt működik.
Innovációban nem ismer korlátokat, és folyamatosan olyan ötleteken dolgozik, amelyek azonnal reagálnak a jelen kor gyorsan változó kihívásaira. Szenvedélyesen kutatja az új irányokat és automatizálja az időrabló feladatokat, amivel még több időt, átláthatóságot és még nagyobb hatékonyságot adhat a folyton időhiánnyal küzdő vállalkozók és könyvelőik kezébe.
Kiemelkedő erőssége, hogy rekordsebességgel méri fel és reagál a piaci igények gyors változásaira, és cége szolgáltatásaival nem csak követi, sokkal inkább diktálja az újító trendeket.
2024/2025-re nem kevesebbet tűzött ki célul, mint hogy megteremtse a mesterséges intelligencia és a céges adatok felhasználásával azt, hogy a vállalkozók a Billingo alkalmazás segítségével tudjanak saját cégükkel szóban és írásban kommunikálni, feladatokat adni és társalogni, amivel a vállalkozásuk jóformán úgy tud majd viselkedni, mint egy emberi munkatárs: szóban válaszol a kiválasztott hangon, feladatokat végez el, grafikonokat és kimutatásokat készít, napi jelentéseket küld bármiről, ellenőrzéseket végez, stb., és mindezeket másodpercek alatt.
Ezzel a nagyívű fejlesztéssel a célja, hogy cégvezetők tízezreinek adjon képességet ahhoz, hogy a jelenlegihez képest több mint 10-15x gyorsabban tudjanak információkhoz jutni és feladatokat elvégezni a vállalkozásukban, még több mindent tudjanak automatizálni, valamint komoly működési költségcsökkentést tudjanak ezáltal elérni, a versenyképességüket jelentősen növelni.
Folyamatosan képzi magát magánemberként és üzletemberként egyaránt. Családja mellett szabadidejében heti 1 könyvet olvas, rendszeresen meditál és sportol, feltörekvő startupokat mentorál és több alapítványt személyesen is támogat. Tapasztalatait, újító ötleteit és tudását pedig évente több inspiráló előadáson, konferencián adja tovább vállalkozóknak, könyvelőknek, pénzügyi és fintech megoldásra nyitott közönségnek.
Új szerepben, a Cápák Között 7. évadához Cápaként, azaz befektetőként csatlakozott, ahol célja a vállalkozók üzleti edukációja, inspirálása és a műsorba egy olyan új szemlélet behozása, amiben a vállalkozói értékeket szeretné kiemelni.
Aktív befektetőként főleg a digitális és szoftveres irányok, informatika, valamint az egészségügy több területén érdekelt.