Pár éven belül műholdat állíthat pályára a 4iG - Űripari, drónvédelmi tervekről beszéltek a vezetők

Pár éven belül műholdat állíthat pályára a 4iG - Űripari, drónvédelmi tervekről beszéltek a vezetők

Egy ideje már lehet tudni, hogy űripari terveket dédelget a 4iG Csoport, és ma reggel újabb lépéseket jelentett be a cég: külön leányvállalat felel majd az iparágért, és egy újabb akvizícióra is sor kerül. Fekete Péterrel, a 4iG Csoport vezérigazgatójával, és az újonnan megalakuló 4iG Space & Technology Zrt. megbízott vezérigazgatójával, Sárhegyi Istvánnal beszélgettünk arról, hogy miért nyit a 4iG az űripar felé, mik a tervek a védelmi üzletágban, mi köze van ehhez a távközlési és az IT divíziónak, és hogy mikor állhat pályára egy új magyar műhold a 4iG közreműködésével?

Űrtechnológiával csökkentik a magyar építészek az épületek szén-dioxid-kibocsátását

Űrtechnológiával csökkentik a magyar építészek az épületek szén-dioxid-kibocsátását

2023 decemberében szerződést kötött a Paulinyi & Partners tervezőiroda az Európai Űrügynökséggel (ESA), amelynek az „Űrkutatás a zöld építészetért” (Space for Green Construction) pályázatán vesz részt a magyar vállalat. A magyar szakemberek a műholdakból származó földmegfigyelési adatokat felhasználva vizsgálják a városi mikroklíma jelenségét és megoldásokat dolgoznak ki a hőszigethatás csökkentésére. Az egyéves projekt célja, hogy a magyar kutatók kidolgozzák a megvalósítás részleteit és elősegítsék a technológia üzleti felhasználását.

Most igazán kihúzza a gyufát Amerikánál a Távol-Kelet renegátja?

Most igazán kihúzza a gyufát Amerikánál a Távol-Kelet renegátja?

Észak-Korea megkezdte felderítő műholdjának beüzemelését - közölte vasárnap a KCNA állami hírügynökség, miután az ország a múlt hónapban felbocsátotta első katonai kémműholdját, ami miatt az országot újabb szankciókkal sújtották az Egyesült Államok és szövetségesei.

Kanyarban előzné Amerikát a feltörekvő nagyhatalom az iraki háború óta kulcsfontosságú iparágban, de van egy kis bökkenő, ami komoly bukással járhat

Kanyarban előzné Amerikát a feltörekvő nagyhatalom az iraki háború óta kulcsfontosságú iparágban, de van egy kis bökkenő, ami komoly bukással járhat

Az indiai kormány arra ösztönzi az okostelefon-gyártókat, hogy az országban értékesített új készülékek jövő évtől támogassák a NavIC navigációs rendszerét. A fejlesztéssel járó jelentős többletköltségek és a szűkös időkeret megijesztette az iparágat. A legnagyobb eladók, mint a kínai Xiaomi, az amerikai Apple és a dél-koreai Samsung szerint a lépés jelentős hardveres változtatásokat igényel. De mi köze van a hirtelen jött intézkedésnek az orosz-ukrán háborúhoz, Irakhoz, és az amerikai GPS-hez?

Magyar-orosz együttműködés: közös űrhajós missziót lengettek be

Magyar-orosz együttműködés: közös űrhajós missziót lengettek be

Orbán Viktor miniszterelnök 2022. február 1-jei moszkvai látogatása eredményeként Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, valamint Dmitrij Olegovics Rogozin, az Oroszországi Föderáció Űrtevékenységért Felelős "Roszkoszmosz" Állami Vállalat vezérigazgatója kézjegyével látta el a két intézmény között a világűr békés célú kutatása terén folytatott további együttműködésről szóló szándéknyilatkozatot - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium szombaton az MTI-vel.

Űrmérnököket fognak képezni Magyarországon

Űrmérnököket fognak képezni Magyarországon

Űrmérnököket képez majd a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2022 szeptemberétől. Az intézmény oktatási rektorhelyettese az InfoRádiónak azt mondta: a megszerzett tudást a távközlésben is lehet hasznosítani.

Űrkutatási inkubátorház nyílt meg Budapesten

Az Európai Űrügynökség (ESA) a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Wigner Fizikai Kutatóközpontjával együttműködve hétfőn nyitotta meg Budapesten a Magyarországi Üzleti Inkubátorházat, a ESA BIC (Business Incubation Centre) Hungaryt. Az inkubátorházban azokat a startupokat fogják támogatni, amelyek űrtechnológiai fejlesztéseket kívánnak hétköznapi használatra szánt termékeikbe, szolgáltatásaikba beépíteni.

50 magyar kkv és kutatóközpont dolgozik a magyar űriparban

Mintegy 50 kis- és középvállalkozás (kkv), kutatóintézet dolgozik a magyar űriparban - mondta Solymár Károly Balázs, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) infokommunikációért felelős helyettes államtitkára pénteken az M1 aktuális csatornán.

Csatlakoztunk az Európai Űrügynökséghez

Magyarország teljes jogú tagként csatlakozik az Európai Űrügynökséghez (ESA), mellyel az űrtevékenységen alapuló tudományos és technológiai fejlődés az értékteremtés egyik legfontosabb húzóerejévé válhat - jelentette ki Kara Ákos infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkár a csatlakozási szerződés aláírása alkalmából rendezett budapesti ünnepségen kedden.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Különadó-bejelentést tett a kormány - Minden, amit tudni kell az új védelmi hozzájárulásról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.