Elképesztő mozgásokat láthatunk a Novavax piacán csütörtökön, miután a vállalat bejelentette, hogy várhatóan szeptemberre képes lesz szállítani a fehérjealapú koronavírus-vakcináját.
Az Egyesült Államok betegségellenőrzési és megelőzési központjának (CDC) adatai szerint a legújabb Covid-19 vakcina beadása a felére csökkentheti a tünetekkel járó fertőzés esélyét a koronavírus jelenleg legelterjedtebb mutációja esetén. Az egészségügyi szerv azt javasolja, hogy minden 6 hónaposnál idősebb gyermek és felnőtt vegye fel a frissített védőoltást.
A Moderna hétfőn 6,7 milliárd dolláros előzetes, 2023-as forgalmat jelentett COVID-vakcinájából.
A friss eredményekből kiderült, hogy Moderna és a Merck által fejlesztett rák elleni kísérleti mRNS vakcina a szintén a Merck által fejlesztett Keytruda-val kombinálva három év elteltével felére csökkentette a melanoma kiújulásának kockázatát.
Hiába az új "Eris" névre keresztelt variáns, a szakértők szerint a jövő hónapban megjelenő új vakcina fogadtatása meglehetősen hűvös lehet, noha az amerikai közegészségügyi szakértők bizakodóak azzal kapcsolatban, hogy a lakosság úgy fogadja majd azt, mint például egy influenza elleni oltást - írja a Reuters.
Erős negyedéves számokat publikált kedden a Novavax, elsősorban az erősnek mondható Covid-vakcina értékesítésnek köszönhetően. A vakcinagyártó 58 millió dolláros, részvényenként 0,58 dolláros nettó nyereséget ért el az időszak során, szemben az egy évvel korábbi 510 millió dolláros, részvényenként 2,69 dolláros nettó veszteséggel.
A koronavírus elleni vakcina kifejlesztésében élenjáró BioNTech gyógyszervállalatnak hétfőn a bíróság előtt kell megvédenie magát egy német nő keresete ellen, aki kártérítést követel a Covid-vakcina állítólagos mellékhatása miatt. Ez az első potenciálisan több száz ügy közül.
A szombati Kormányinfón a Nemzeti Oltóanyaggyárral kapcsolatban feltett kérdésre a Gulyás Gergely úgy válaszolt, hogy az oltóanyaggyár épül, azonban vizsgálják, érdemes-e koronavírus elleni vakcinát gyártani, ha pedig nem, akkor mit érdemes. Rusvai Miklós szerint a válasz, hogy a ciklikusan visszatérő betegségekre kellen koncentrálni, ilyen például az influenza.
A Moderna megtagadta, hogy átadja Kínának az áttörést jelentő koronavírus elleni vakcina kifejlesztése mögött álló szellemi tulajdonjogokat, ami több forrás szerint is a kínai forgalmazásról szóló tárgyalások meghiúsulásához vezet majd - írja a Financial Times.
Újabb adag Pfizer-vakcina érkezett Magyarországra, amellyel az 5 és 11 év közötti gyereket lehet oltani.
A jövő év első negyedévében vakcinahiány alakulhat ki Németországban az új egészségügyi miniszter szerint – számol be a hírről a Bloomberg.
Ahogy arról már többször is beszámoltunk, az új, több mint 30 mutációval terjedő koronavírus-változat felbukkanása apropóján már-már pánikszerű a hangulat a világ tőzsdéin, nagyot esnek a vezető európai tőzsdék, de a keresleti félelmek közepette az olajat is adják a befektetők, még a kriptovaluták sem bizonyulnak jó menedéknek. Van azonban egy szegmens, aminek kimondottan kedvez a válságból való kilábalás reményét hátrébb szorító szupervariáns megjelenése: ez nem más, mint az "otthonmaradós" részvények.
Mikor lesz vége a világjárványnak, és mikor tér vissza az élet a normális kerékvágásba? Stéphane Bancel, a Moderna vezérigazgatója szerint ez már 2022-ben bekövetkezhet. A Neue Zuercher Zeitung című svájci lapnak adott interjújában Bancel annak a véleményének adott hangot, hogy a koronavírus-vakcina segíthet abban, hogy a jövő év második felében visszatérjen a normális élet - bár ez emberiségszinten remek körülmény lenne, a Moderna befektetői számára üröm lehet az örömben, hogy helyes prognózis esetén a várható értékesítési számok igencsak alacsonyan alakulhatnak majd a cégnél 2022 után. Ennek apropóján kimondottan rossz hangulatú kereskedést láthatunk ma a Moderna papírjánál, de a többi nagyobb vakcinagyártó sem teljesít valami fényesen.
A Moderna és a Pfizer több milliárd dolláros bevételre tehetnek szert az emlékeztetőoltások eladásából, és a következő években akár az influenza elleni oltásokhoz hasonló összegű éves bevételük is lehet a koronavírus elleni vakcinákból - írja a Reuters.
A hírek szerint az Astrazeneca vakcinájának harmadik dózisa jól működik emlékeztető oltásként, a kutatásban résztvevő emberek esetében ugyanis megemelte az antitest szintjét a koronavírus tüskefehérjével szemben – írja a Reuters a Financial Timesra hivatkozva.
Támogatja az Egyesült Államok kormánya azt, hogy a koronavírus-vakcinák gyártói mondjanak le a szellemi tulajdonjoguk védelméről azért, hogy minél hamarabb minél több vakcinát lehessen világszerte gyártani és ezért minél több életet lehessen megmenteni – jelentette be a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) május második felében várható ülésére készülve az amerikai kereskedelmi miniszter a Bloombergnek.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Megérkezett év végi, korlátozott ideig elérhető Signature-akciónk!
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A Gazprom pénzügyeit intéző Gazprombankot érintik az intézkedések.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?