Az amerikai egészségügyi vállalatok részvényei jelentős esést mutattak szerdán, miután új törvényjavaslat került napvilágra, amely a gyógyszerellátási lánc közvetítőinek, az úgynevezett PBM-eknek (pharmacy benefit managers) a feldarabolását célozza. A befektetők aggódnak, hogy a jogalkotói és társadalmi nyomás miatt a cégeknek változtatniuk kell üzleti modelljükön - számolt be a Cnbc.
Ahogy arról a Portfolio is beszámolt, december 4-én, szerdán meggyilkolták az Egyesült Államok legnagyobb magán-egészségbiztosítójának, a UnitedHealth Group leányvállalatának, a UnitedHealthcare-nek vezetőjét, Brian Thompsont. A rendőrség célzott támadásként jellemezte az esetet, ami máris fontos kérdéseket vetett fel a nagyvállalatok vezetőinek biztonságával kapcsolatban. A történtek egyben rávilágítanak az emberek egészségbiztosítókkal kapcsolatos frusztrációira is.
Az Egyesült Államok legnagyobb magán-egészségbiztosítójának vezetőjét, Brian Thompsont halálos lövés érte szerdán Manhattanben. A tragikus esemény miatt a UnitedHealth Group lemondta az aznapra tervezett befektetői napját. A rendőrség megerősítette a lövöldözés tényét, de egyelőre nem közölte az áldozat kilétét - számolt be a CNBC.
A Világbank adatai szerint csak két olyan ország van a világon, amelyik GDP arányosan többet költ az egészségügyre, mint a Egyesült Államok: egy-egy Csendes-Óceánban rejtőző miniállam (Tuvalu és a Marshall-szigetek), amelyek lakosságának abszolút többsége súlyosan elhízott a fejlett világtól átvett étrend miatt. A világ legnagyobb gazdasága gazdasági hozzáadott értékének majdnem minden ötödik dollárját arra költi, hogy orvosi ellátáshoz és gyógyszerekhez jutassa állampolgárait. Tekintettel arra, hogy az utóbbi évtized reformjai után sincs alanyi jogon járó ellátás mindenkinek, és a szektor nagy részét a magánszolgáltatók tartják a kezükben, ez hatalmas (és gyakran etikátlan) üzleti lehetőséget rejt magában. Vannak azonban olyan tőzsdei szereplők, amelyek nemcsak viszonylag jó ügyfél elégedettséggel rendelkeznek, de erős fundamentumokkal és nem utolsósorban stabilan érkező befektetői réteggel rendelkeznek. Ez utóbbi szempontból vizsgáljuk meg a főbb szereplők árfolyamát.
Február közepe után ismét történelmi csúcsra emelkedett a Dow Jones, miután a hétfői kereskedésben közel 30 ezer ponton zárt a részvényindex. Mindezt pedig rekord gyorsasággal sikerült elérnie, legalábbis az elmúlt három évtizedben nem volt arra példa, hogy korábbi csúcsról ekkora esést követően ilyen hamar magára találjon a Dow Jones. Ennek számos oka van, köztük a hatékony vakcinákkal kapcsolatos bejelentések, a vártnál jobb vállalati teljesítmények, de az amerikai elnökválasztás lefutása is. Több vállalatot is kiemelhetünk a Dow Jonesból, amelyek kiválóan szerepeltek az elmúlt időszakban és hozzájárultak a mostani újabb rekordhoz, mint amilyen a UnitedHealth, de akár a Honeywell vagy a Caterpillar is többek között.
Bár a hó eleji mélypontról elrugaszkodtak az amerikai indexek, egyedi részvényekben találunk lemaradó papírokat, melyekben még érdemes vétellel próbálkozni. Ma az Exxon, a UnitedHealth és a GBPUSD grafikonját vizsgáltuk meg részletesen.
Bár több szempontból is nyugodt hét elé nézünk, egyedi részvényekben esetleg devizapárokban alakulnak olyan formációk, melyek nagyobb mozgásokat hozhatnak. Ma a Richter mellett a UnitedHealth Group és az AUDJPY grafikonját vettük részletes vizsgálat alá.
Egyre több jel mutat az esés irányába, így már nem csak a long, hanem a short oldalon is kerestünk beszállási lehetőségeket. Ma a Groupon és a Münchener Rückversicherung árfolyama mellett a UnitedHealth Group grafikonját vizsgáltuk meg részletesen.
Hiába szórja a piacokra a Fed két kézzel a pénzt, a rali rövid távon akár fordulatot is vehet, ezt érdemes majd vételekre kihasználni. Ma a UnitedHealth és az EURUSD mellett az S&P 500 grafikonját vizsgáltuk meg.
Átcsoportosítás a 2025-ös büdzsében.
A döntés John F. Kennedy, Robert F. Kennedy és Martin Luther King aktáit érinti.
Magukra vállalnák az amerikai hozzájárulást.
A UnitedHealthcare élén.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?