A tudósok szerint az ember egy újabb nagy természeti rendszert zavarhat meg: az óceánok savasodnak. A tengerszint emelkedése miatt leginkább veszélyeztetett kis szigetállamok vezetői közben aggódnak, szerintük itt az ideje, hogy azok az országok, amelyek a legtöbb fosszilis tüzelőanyagot égetik el, és ezzel hozzájárulnak a klímaváltozáshoz, segítséget nyújtsanak nekik - számolt be a Reuters.
Az Arizonai Egyetem kutatói egy újszerű, ultragyors elektronmikroszkópot használó "attomikroszkópiás" technikát fejlesztettek ki, amely a mozgó elektronokat soha nem látott részletességgel rögzíti - számolt be a Scitechdaily.com tudományos témákat feldolgozó szaklap. Az új technika a remények szerint tudományos áttörésekhez nyithatja meg az utat a fizikában és akár más területeken.
Az Antarktisz északi részén hónapok óta egy helyben forog a világ legnagyobb jéghegye, az A23a. Ennek a hatalmas jégtömbnek, amely több mint kétszer akkora, mint London, valójában a Föld legerősebb óceáni áramlatával kellene száguldania. De miért nem mozdul? Erre jöttek most rá a tudósok - írta meg a BBC.
A Tokiói Egyetem mérnökei olyan, külső energiaforrás nélkül működő apró robotokat (mikrobotokat) hoztak létre, amelyeket egysejtű algák használatával bírnának mozgásra - írja a ScienceAlert.
Japán tudósok kimutatták, hogy a spermiumok és petesejtek fejlődése befolyásolja az élettartamot. A kísérletek szerint a spermiumok eltávolítása meghosszabbítja a hímek életét, míg a petesejtek eltávolítása lerövidíti a nőstényekét - írta a The Guardian.
Hétévi fegyházbüntetésre ítélte hazaárulás ügyében Alekszandr Kuranovot, a Hiperszonikus Rendszerek Tudományos Kutatói Vállalata (NIPGSZ) volt vezérigazgatóját és főkonstruktőrét csütörtökön a szentpétervári városi bíróság.
A globális felmelegedés a korábban véltnél gyorsabban zajlik és hosszabb ideje tart - állítják ausztrál kutatók egy tengeri szivacsokkal kapcsolatos tanulmányban.
A független orosz portál, a Novaja Gazeta Evropa számításai szerint már legalább 2500 tudós hagyta el Oroszországot az ukrajnai háború kitörése óta – írja az Ukrajinszka Pravda.
A világ legnagyobb jéghegye több mint 35 év után újra mozgásba lendült. Egyes tudósok úgy vélik, a jéghegy leszakadása az Antarktiszról természetes esemény volt, ám a klímaválság miatt egyre sűrűbben fog előfordulni hasonló folyamat – írja a CNBC.
Felfedezték a Föld „pulzusát”, amely nagyjából 27,5 millió évente jelentkezik - számolt be egy új kutatásról a 24.hu.
Kimagasló aktivitású, kis dózisban alkalmazható új magyar rákellenes gyógyszermolekula-jelöltet fejlesztettek ki az ELTE kutatói a Szint-Plusz Tématerületi Kiválósági Program keretében - írja az Infostart.
Új orvosi technológiát fejlesztene ki az idei fizikai Nobel-díj magyar jutalmazottja, Krausz Ferenc: a Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központ projektje egyszerű vérvételen alapuló teszttel ki tudná mutatni a legsúlyosabb betegségeket, például a rákot vagy a diabéteszt.
Az Antarktisz a globális felmelegedés fokozódásával szélsőséges környezeti események katasztrofális sorozatával néz szembe, ami az egész világ éghajlatára kihat - figyelmeztetnek tudósok egy, a brit kormány megbízásából készült jelentésben a Financial Times beszámolója szerint.
Az eddig véltnél is gyorsabban olvadnak az Alpok gleccserei az éghajlatváltozás miatt: legkésőbb az évszázad végéig 3500 méter alatt már nem lesznek jégfolyamok - mondta Olaf Eisen német gleccserkutató.
Elindult szombaton egymillió mérföldes világűrbeli útjára az Euclid európai űrtávcső.
Az elszigeteltség és a magány jelentősen növeli a halálozás kockázatát - derült ki egy kínai kutatócsoport 90 tanulmányt összegző, átfogó elemzéséből.
Az infláció magas,ű drasztikus kamatemelések jöhetnek.
Hiába csökkent a Fed, a hitelkamatok csak emelkednek.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Megérkezett év végi, korlátozott ideig elérhető Signature-akciónk!
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?