Az Európai Unió vizsgálatot indítana a kínai tulajdonú PDD Holdings által működtetett Temu e-kereskedelmi platform ellen, amelyet az illegális termékek online árusításának megakadályozásában való hiányosságok miatt vonhatnak felelősségre.
A Shein bevételei 23 százalékkal nőttek az idei első félévben, az egy évvel korábbi 40 százalék után, profitja pedig összeesett, írja a Reuters.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Az Európai Bizottság a Digitális Szolgáltatások Törvénye (DSA) alapján tájékoztatást kér a Temu online piactértől az illegális termékekkel foglalkozó kereskedőkkel kapcsolatos intézkedéseiről.
Október elején belépett a magyar piacra a régió legnagyobb online piactere, a lengyel Allegro.
A magyar tulajdonú online kereskedők olyan sok kihívóval néznek szembe Európából, illetve Ázsából is, hogy egyáltalán nem biztos, 10 év múlva még lesznek hazai szereplők ezen a piacon. Többek között erről beszélgettünk a Portfolio Checklist szombati különkiadásában Madar Norberttel, a GKID vezető tanácsadó partnerével. Szó volt a Temuról, a fizikai boltok szerepéről és a logisztikáról is.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szombati különkiadása. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint a hazai kiskereskedelmi forgalom elszakadt a háztartások fogyasztásától, egyre inkább szolgáltatásokat, illetve külföldről és külföldön fogyasztanak a magyarok. De mit mutatnak a számok, és egyáltalán miért vásárolnának a magyarok hazai kereskedőtől, ha gyakran nagyon hasonló termékekhez juthatnak hozzá olcsóbban, egyenesen Kínából. A hazai e-kereskedelem helyzetéről, a Temuról és a szektor szerkezeti kihívásairól is kérdeztük Madar Norbertet, a GKID vezető tanácsadó partnerét.
A Shein és Temu e-kereskedelmi platformok ügyében halálosan veszélyes baba- és kisgyermek termékek miatt lépett az Egyesült Államok Fogyasztói Termékbiztonsági Bizottságának (CPSC), a két céggel szemben azonnali vizsgálatot indítottak – írja a Reuters.
A Temu online kiskereskedelmi oldal anyavállalata, a PDD Holdings figyelmeztetést adott, ami miatt a befektetők elkezdtek szabadulni a cég papírjaitól. Az ultra olcsó piactéren a növekvő verseny miatt romlanak a bevételi és a nyereségességi mutatók, miközben a cég igyekszik növelni befektetéseit a platform fejlesztésébe.
A kínai Shein e-kereskedelmi óriás jogi lépéseket tett versenytársa, a Temu ellen. A vállalat a washingtoni szövetségi bíróságon benyújtott keresetében azzal vádolja riválisát, hogy terveit ellopta, és hamisítással, szellemi tulajdon megsértésével, valamint csalással építette fel birodalmát - tudósított a Cnbc.
A kínai e-kereskedelmi óriások, köztük a Shein, a Temu és az AliExpress az elmúlt években rohamosan növekvő népszerűségre tettek szert világszerte. Olcsó áraik és széles termékkínálatuk azonban egyre több kérdést vet fel üzleti gyakorlatukkal és termékeik biztonságosságával kapcsolatban. Egy nemrégiben végzett dél-koreai vizsgálat aggasztó eredményeket hozott napvilágra - számolt be a France 24.
A Temu új stratégiával próbálja megvédeni üzletét az Egyesült Államokban és az EU-ban. Az online piactér, amely eddig olcsó és könnyű árukat kínált közvetlenül Kínából, most arra törekszik, hogy helyi raktárakba telepítse termékeit, így csökkentve a szállítási időt és növelve a vásárlói elégedettséget. A döntés ellenszenvet váltott ki a cég kínai beszállítóiból - írta a Financial Times.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy versenyjogi eljárás elindítását fontolgatja az Európai Bizottság a Temuval szemben. Erről Szabó Dánielt, a Portfolio uniós ügyekkel foglalkozó elemzőjét kérdeztük. A második részben a kormány, ma bemutatott, az elektromos autózás elterjesztését célzó javaslatcsomagját értékeltük Knezsik Istvánnal, a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének elnökével.
A kínai e-kereskedelmi óriások gyorsan meghódították a nyugati piacokat, a leglátványosabb pedig az alacsony árairól ismertté vált Temu térnyerése. A vállalat terjeszkedése komoly aggodalmat keltett az Európai Bizottságban is, amely versenyjogi vizsgálatok elindítását fontolgatja, mivel a gyanú szerint mesterségesen alacsony tartott árakkal és az uniós vámmentességi küszöb kijátszásával szereznek piaci előnyt, veszélyeztetve ezzel az EU gazdasági érdekeit és a helyi kiskereskedők működését. A vásárlók számára ez drágább termékeket jelenthet a jövőben, de hosszú távon a piacok igazságosabbá válása és a termékbiztonság javítása a cél, járulékos kedvezményként pedig a légiforgalmi káosz is enyhülhet.
Az Európai Bizottság azt tervezi, hogy vámokat vet ki a kínai online kiskereskedőktől - például a Temu, az AliExpress és a Shein – vásárolt olcsó árukra, hogy kezelje a Kínából az EU-ba érkező nem szabványos termékek számának növekedését. Súlyos póttételeket és a vámmentes küszöbérték megváltoztatását is tervezik. Az EU-s belső piacot így megvédhetik az olcsó kínai dömpingárutól, azonban a fogyasztók magasabb árakra számíthatnak.
Az Amazon egy új szekciót tervez indítani a honlapján alacsony árú divatcikkeknek és egyéb áruknak, tudta meg a CNBC.
A Temu és a Shein teljesen felforgatták az európai online kereskedelmet. Ezt nem csak a Magyarországon is jelentős piaci részesedéssel bíró régiós szereplők érzik, de a piacvezető ár- és termék összehasonlító oldal, az Árukereső.hu is, amely szintén cseh tulajdonban van. David Chmelařral, cég anyavállalatának, a Heureka Groupnak a vezérigazgatójával beszélgettünk a magyar online kereskedelmi piacról, a kínai trónkövetelőkről, a Google piaci fölényéről és az Árukereső.hu hazai terveiről.
Még többen lehetnek influenzásak.
Összeszedtük, mit lehet tudni a HMPV-ről.
Már 401 forint felett jár a dollár.
Egyszerre több betegség is terjedhet.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?