A BRF nemrég közzétett első negyedéves irodapiaci jelentése után megjelent az MNB legfrissebb Kereskedelmiingatlan-piaci jelentése is. Az esemény sajtótájékoztatóján Banai Ádám, az MNB jegybanki eszköztárért, pénzügyi stabilitásért és devizatartalék-kezelésért felelős ügyvezető igazgatója kiemelte, hogy az elmúlt évben világszerte nagy figyelmet kapott a kereskedelmiingatlan-piac, így Magyarországon is fontos ezzel foglalkozni. A pontos számokat Winkler Sándor, az MNB Pénzügyi rendszer elemzése igazgatóság osztályvezetője ismertette.
Harmadik alkalommal kapta meg a a Tripadvisor-tól a Best of the Best minősítést „TOP 25 Hotels of Europe” kategóriában a Hotel Clark Budapest. A magyar szálloda a 9. helyezést szerezte meg.
Tovább bővíti magyarországi portfólióját az Accor szállodavállalat: nyártól a székesfehérvári Hotel Magyar Király franchise megállapodás keretében, a Moore Hungary tanácsadói támogatásával csatlakozik a csoporthoz.
Bő három éve, 2019 novemberében írtunk először a Sofitel hotel eladásáról, ami a tranzakció eredményeként az Indotek Grouphoz került. A cég ezt követően bejelentette, hogy 2022-re három ütemben felújítja a hotelt, úgy, hogy az a munkálatok alatt is fogadhasson vendégeket. A tervet akkor a koronavírus-járvány keresztülhúzta, így 2020 decemberében a szállodát bezárták. Most azonban elindultak a bontási munkálatok, így hamarosan elkezdődhet a szálloda megújulása - írja a 24.hu.
Megállapodást írt alá a BDPST Zrt. a Hotel Alpenblicket és a Relax Resort Hotel Kreischberget tulajdonló és üzemeltető vállalat értékesítéséről. A vételi ajánlatot tevő cég, a Peter’s Consulting Korlátolt Felelősségű Társaság 2023. február 1-jétől veszi át az osztrák síszállodák üzemeltetését. A tranzakció illeszkedik a BDPST Group hosszú távú stratégiájába, valamint hozzájárul az új, egységes ernyőmárka, a Botaniq Collection bevezetéséhez.
Kezd egyre inkább visszatérni a járvány előtti számaihoz a turizmus és a szálláshelyek forgalma, miközben egy újabb lavina zúdult rá a hotelekre: az energiaárak sok szálloda, fürdő, múzeum, színház, vendéglátóhely, és még sok-sok más típusú létesítmény működését megingatta. Már augusztusban is több vidéki szálláshely döntött úgy, hogy átmenetileg, vagy végleg bezárja a kapuit, azóta pedig nagyobb szállodákról is hasonló bejelentések érkeztek. A bezárási hullámnak még biztosan nincs vége, most az augusztus-szeptember-októberi időszakra vonatkozó összefoglaló cikkünkben az eddig bezárt szállodák közül mutatunk be néhányat.
Miközben egyre több szálloda kerül a csőd szélére, még most is komoly mértékű étel-, víz- és energiapazarlás jellemzi a szektort. A hatékonyság javítása sok hotelt menthetne meg, miközben az iparág környezeti lábnyoma is kisebbé válhatna.
Minden év őszén elkészítjük a hotelpiaci körképünket a folyamatban lévő budapesti szállodafejlesztések felsorolásával. A tavalyi cikkünket azzal kezdtük, hogy fura lehet a hotelfejlesztésekről olvasni, amikor éppen vészjóslóbbnál vészjóslóbb hírek keringenek arról, hogy a budapesti szállodák épphogy 50%-os kihasználtsággal működnek, és hogy a vírus felfutásával újra rettegnek a szállodások, hiszen a külföldi bezárkózások miatt sorra mondják vissza a szobafoglalásokat. Akkor a vidéki szállodák, illetve turizmus kapcsán tudtunk csak pozitívumokról beszámolni, mostanra viszont gyorsan fordult a kocka: éppen a vidéki wellness szállodáknak kérdéses a jövője az energiaárak elszállása miatt. Persze az óriási bizonytalanság továbbra is fent áll - így akár magyarázkodhatnánk is újra, hogy miért foglalkozunk egy ilyen helyzetben a hotelfejlesztésekkel. Mivel azonban a tapasztalt fejlesztők és hotelbefektetők hosszú távon gondolkoznak, és nem riadnak vissza egy "kis" járványtól, vagy egy "kis" energiaár-emelkedéstől igenis van miről beszámolnunk. Megnyílt hotelekről, újratervezésről, új projektekről, de emellett persze megállt építkezésekről is. Lássuk milyen hotelcsodák várnak ránk 2022-ben vagy 2023-ban!
A Hilton a mai napon megerősítette DoubleTree by Hilton hotelportfóliójának bővítését: hat új európai szállodát jelentettek be, ezek Magyarországon, Olaszországban, Franciaországban, Romániában, Hollandiában és Németországban nyitnak meg - áll a hotellánc közleményében. A hazai új egységet Budán fogják megnyitni, várhatóan jövőre.
Bár az új vírusvariáns megjelenése által okozott bizonytalanság miatt számos éttermi és szállodai évzáró rendezvény maradt el, a budapesti szállodai szobafoglalások nyár vége óta folyamatosan javuló számait csak korlátozottan befolyásolta az omikron variáns felbukkanása – osztotta meg piaci tapasztalatait a Moore Hungary.
Elsőre talán szemöldök cincáló lehet a 2021-2022-es szállodaprojektek listáját olvasni egy olyan élethelyzetben, amikor kéthetente felváltva hallunk kellemesebb vagy éppen vészjóslóbb híreket arról, hogy "a 2019-es szintre tért vissza a turizmus, de csak vidéken" vagy hogy "a budapesti szállodák már 50%-on üzemelnek". Ezután pedig már érkezik is a rossz hír és a "vírus felfutásával újra rettegnek a szállodások" hiszen a külföldi bezárkózások miatt "sorra mondják vissza a szobafoglalásokat". Nem is fér hozzá kétség, hogy a gyorsan változó járványhelyzet, illetve az ezzel összefüggő szigorítások madzagon rángatják a hazai szállodaipart. A nagy bizonytalanság mellett viszont úgy tűnik, hogy a tapasztalt tulajdonosok és üzemeltetők egyáltalán nem ragadnak bele ebbe a rövid távú szemléletbe, és töretlenül haladnak afelé, hogy majd amikor (a varázsgömbök szerint) 2023-2024-ben egészséges szintre ugrik a vidéki, és fővárosi turizmus, akkor egy vadi új hotellel várják tárt karokkal az utazókat. Lássuk milyen hotelcsodák várnak ránk még 2021-ben és 2022-ben!
Hosszú távú megállapodást kötött a WING és az Accor a 42 ezer négyzetméteres Liberty komplexum több mint 12 ezer négyzetméternyi területére. Ennek köszönhetően az épület déli szárnyában dual-branded szállodát alakít ki a fejlesztő az ibis és a Tribe márka színeiben, melynek átadására 2023-ban kerül sor.
Amíg a nagyvárosi szállodák csak a következő évekre várják a turizmus teljes (járvány előtti szintre való) visszatérését, addig a vidéki vendéglátóhelyek alig győzik fogadni a vendégeket, különösen egy-egy kiemelt, vízparti helyszínen. A nyári szezon értékelését adta közre az Accent Hotels, amely 20 magyarországi szállodát üzemeltet köztük vidéki wellness és üzleti hoteleket, valamint fővárosi szállodákat.
Az alapkőletétellel hivatalosan is elkezdődött Debrecen legújabb szállodájának építése. Az A-Híd egy hétemeletes szállodát épít fel a református egyetem közvetlen közelében - írja a Magyarépítők.hu. A hotel összesen 101 szobás lesz.
Mi vár a hotelpiacra? A moratórium lejártával átsöpör a szektoron a kegyetlen tisztítótűz? Lesznek a vesztesek mellett nyertesek? Hova készül az a sok száz szoba a mai napig? Mikor állhat vissza a turizmus a járvány előtti szintjére, és egyáltalán visszaáll-e? Ezekre a kérdésekre keresték a választ a Property Investment Forum szállodpiaci szakértői.
Elérte az utcaszintet az V. kerületben, a Vörösmarty tér és a Vigadó szomszédságában épülő Hotel Dorothea. Az egy szállodából, társasházból és kaszinóból álló épületkomplexum kialakítása a Market Építő Zrt. a BDPST Group és a Cretum beruházásában épül. A szükséges bontások után a kivitelező a pincét mínusz 15 méterre mélyítette, ebből a mélységből épült fel a Moratus Szerkezetépítő Kft. közreműködésével a négy emeletnyi pince, amivel a kivitelezés újra elérte az utcaszintet.
Többeket még keresnek a hatóságok.
Evakuálták az egyik terminált.
Élesen elítélte a miniszter az amerikaiak Gazprombankot ért szankcióját.
Több országban narancssárga hófigyelmeztetés lépett életbe.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?