Az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) közölte szakszervezeti dolgozóival, hogy 2025 áprilisától vissza kell térniük az irodai munkavégzéshez, hacsak nem rendelkeznek különleges mentességgel.
Az amerikai értékpapír-felügyelet (SEC) lezárta a Robinhood Markets kriptovaluta-részlegének vizsgálatát, és nem tervez további jogi lépéseket, ami a Trump-adminisztráció kriptobarát hozzáállását jelzi - számolt be a Wall Street Journal.
A Coinbase bejelentette, hogy az amerikai értékpapír-felügyeleti hatóság (SEC) visszavonja a kriptotőzsde elleni perét, ezzel lezárva egy több éves jogi csatát, amely korábban létfontosságú volt mind a platform, mind a szélesebb kriptoszektor számára.
Az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) fokozatosan távolodik a Biden-adminisztráció idején kialakult működéstől, ennek keretein belül most az orrára koppintanak azoknak a cégeknek, akik túlzott befolyással bírhatnak számos tőzsdei vállalat döntéshozatalára. A BlackRock megértette az új idők szavát, és hátrébb lép a befektetési partnereivel folytatott tárgyalásoktól – számolt be a Financial Times.
Dörzsölhetik a tenyerüket az amerikai bankárok Trump győzelme miatt: eddigi ismereteink szerint lazább tőkekövetelményekre, jóval enyhébb szabályozásra, illetve kifejezetten kriptobarát légkörre rendezkedhetnek be az érintettek. A kedvező széljárásnak köszönhetően az amerikai bankok még nagyobb versenyelőnyre tehetnek szert európai konkurenseikkel szemben ahhoz képest, mint ha megvalósultak volna a tavaly már körvonalazódó, lényegesen szigorúbb szabályozói elképzelések.
Az Európai Értékpapír-piaci Hatóság (Esma) ambiciózus célokat tűzött ki a pénzügyi szabályozás egyszerűsítésére és az uniós piacok harmonizálására, de erős ellenállásba ütközik a nemzeti felügyeletek részéről. A kezdeményezés a bürokrácia csökkentését és az amerikai SEC-hez hasonló felügyeleti rendszer kialakítását célozza, de komoly finanszírozási és politikai akadályokkal kell szembenéznie – írja a Financial Times. Az intézkedések fontosak lehetnek az EU 8-10 ezer milliárd eurónyi magán befektetési tervének végrehajtásához, a tőkepiaci unióhoz.
Trump elnök médiacége, a Trump Media Group a legfrissebb hírek szerint több ETF-et is el fog indítani, ezzel ő az első amerikai elnök a történelemben, aki tőzsdén kereskedhető befektetősi alapot indít - ráadásul rögtön nem is csak egy "szokványosabbat", hanem többek között a bitcoin árfolyamát lekövető alapról is van szó.
A világ legnagyobb vagyonkezelője, a BlackRock, a heteken belül bitcoin alapú tőzsdén kereskedett terméket (Exchange Traded Product - ETP) tervez indítani Európában. A lépés a kriptovaluták iránti növekvő keresletre reagál, mind az intézményi, mind a lakossági befektetők részéről.
A kriptovaluták piacán mérsékelt reakciót váltottak ki Donald Trump első, digitális eszközökkel kapcsolatos politikai lépései. Az árfolyamok enyhe emelkedést mutattak, miután az elnök megbízást adott egy átfogó jelentés elkészítésére a szabályozásról és a kriptotartalékról.
Az Egyesült Államok tőkepiaci felügyelete, az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) pénteken bejelentette, hogy több mint 100 millió dolláros bírságot szabott ki a Vanguard vagyonkezelő óriáscégre. A büntetés a célzott befektetési alapokkal kapcsolatos vádak rendezését szolgálja - írta a Cnbc.
Az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) pert indított Elon Musk ellen, azt állítva, hogy a milliárdos 2022-ben tőzsdei csalást követett el a Twitter (ma már X) részvényeinek vásárlása során. A vád szerint Musk nem hozta nyilvánosságra időben, hogy jelentős részesedést szerzett a vállalatban, ami lehetővé tette számára, hogy alacsonyabb áron vásároljon részvényeket - számolt be a Cnbc.
A BlackRock Bitcoin ETF-je, az iShares Bitcoin Trust (IBIT) példátlan sikert ért el 2024-ben, miután mindössze 11 hónap alatt több mint 50 milliárd dolláros eszközállományt halmozott fel - írja a Bloomberg.
Jó éve van a kriptopiacnak. Donald Trump elnöki győzelme jelentős hatással volt a bitcoin árfolyamára, amely 100 000 dollárra emelkedett. Az év elején elfogadott bitcoin ETF-ek és a felezés is hozzájárult a piaci fellendüléshez, míg az újabb körös ralit Trump új, kriptobarát politikai irányvonala, és választási győzelme táplálta. Az alábbiakban áttekintjük, hogyan formálhatja Trump elnöksége a kriptopiacot 2025-ben, és milyen lehetőségek és kockázatok várnak ránk az előttünk álló időszakban.
Elon Musk ismét összetűzésbe került az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelettel (SEC): egy, a milliárdos által nyilvánosan közzétett levélben az ügyvédje azt állítja, hogy a hatóság vizsgálatot indított a Neuralink nevű, neurotechnológiai cége ellen, amely beültethető agy-gép interfészeket (BCI) fejleszt. Ráadásul a milliárdos szerint a felügyelet lépéseket tervez a Twitter (ma már X) felvásárlásával kapcsolatban is - írta meg a Bloomberg.
Donald Trump elnökké választása óta csaknem 10 milliárd dollár áramlott a közvetlenül bitcoinba fektető amerikai tőzsdén kereskedett alapokba (ETF), ami jól mutatja, hogy a kriptoszektor felkarolását várják a piacok Trumptól - írja a Bloomberg.
A bitcoin árfolyama szerdán késő este először lépte át a 100 ezer dolláros szintet. Az árfolyam emelkedése mögött számos tényező áll, beleértve az intézményi befektetők növekvő érdeklődését és a várható szabályozási változásokat - tudósított a Cnbc.
Sorra semmisülnek meg az értékes eszközök.
Esnek a részvénypiacok, gyengül a dollár.
Komoly mozgásokat hoztak Trump bejelentései a világban.
Gyenge a vásárlóerő, kevesebbet járnak étterembe a magyarok.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.