Dörzsölhetik a tenyerüket az amerikai bankárok Trump győzelme miatt: eddigi ismereteink szerint lazább tőkekövetelményekre, jóval enyhébb szabályozásra, illetve kifejezetten kriptobarát légkörre rendezkedhetnek be az érintettek. A kedvező széljárásnak köszönhetően az amerikai bankok még nagyobb versenyelőnyre tehetnek szert európai konkurenseikkel szemben ahhoz képest, mint ha megvalósultak volna a tavaly már körvonalazódó, lényegesen szigorúbb szabályozói elképzelések.
Az Európai Értékpapír-piaci Hatóság (Esma) ambiciózus célokat tűzött ki a pénzügyi szabályozás egyszerűsítésére és az uniós piacok harmonizálására, de erős ellenállásba ütközik a nemzeti felügyeletek részéről. A kezdeményezés a bürokrácia csökkentését és az amerikai SEC-hez hasonló felügyeleti rendszer kialakítását célozza, de komoly finanszírozási és politikai akadályokkal kell szembenéznie – írja a Financial Times. Az intézkedések fontosak lehetnek az EU 8-10 ezer milliárd eurónyi magán befektetési tervének végrehajtásához, a tőkepiaci unióhoz.
Trump elnök médiacége, a Trump Media Group a legfrissebb hírek szerint több ETF-et is el fog indítani, ezzel ő az első amerikai elnök a történelemben, aki tőzsdén kereskedhető befektetősi alapot indít - ráadásul rögtön nem is csak egy "szokványosabbat", hanem többek között a bitcoin árfolyamát lekövető alapról is van szó.
A világ legnagyobb vagyonkezelője, a BlackRock, a heteken belül bitcoin alapú tőzsdén kereskedett terméket (Exchange Traded Product - ETP) tervez indítani Európában. A lépés a kriptovaluták iránti növekvő keresletre reagál, mind az intézményi, mind a lakossági befektetők részéről.
A kriptovaluták piacán mérsékelt reakciót váltottak ki Donald Trump első, digitális eszközökkel kapcsolatos politikai lépései. Az árfolyamok enyhe emelkedést mutattak, miután az elnök megbízást adott egy átfogó jelentés elkészítésére a szabályozásról és a kriptotartalékról.
Az Egyesült Államok tőkepiaci felügyelete, az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) pénteken bejelentette, hogy több mint 100 millió dolláros bírságot szabott ki a Vanguard vagyonkezelő óriáscégre. A büntetés a célzott befektetési alapokkal kapcsolatos vádak rendezését szolgálja - írta a Cnbc.
Az amerikai tőzsdefelügyelet (SEC) pert indított Elon Musk ellen, azt állítva, hogy a milliárdos 2022-ben tőzsdei csalást követett el a Twitter (ma már X) részvényeinek vásárlása során. A vád szerint Musk nem hozta nyilvánosságra időben, hogy jelentős részesedést szerzett a vállalatban, ami lehetővé tette számára, hogy alacsonyabb áron vásároljon részvényeket - számolt be a Cnbc.
A BlackRock Bitcoin ETF-je, az iShares Bitcoin Trust (IBIT) példátlan sikert ért el 2024-ben, miután mindössze 11 hónap alatt több mint 50 milliárd dolláros eszközállományt halmozott fel - írja a Bloomberg.
Jó éve van a kriptopiacnak. Donald Trump elnöki győzelme jelentős hatással volt a bitcoin árfolyamára, amely 100 000 dollárra emelkedett. Az év elején elfogadott bitcoin ETF-ek és a felezés is hozzájárult a piaci fellendüléshez, míg az újabb körös ralit Trump új, kriptobarát politikai irányvonala, és választási győzelme táplálta. Az alábbiakban áttekintjük, hogyan formálhatja Trump elnöksége a kriptopiacot 2025-ben, és milyen lehetőségek és kockázatok várnak ránk az előttünk álló időszakban.
Elon Musk ismét összetűzésbe került az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelettel (SEC): egy, a milliárdos által nyilvánosan közzétett levélben az ügyvédje azt állítja, hogy a hatóság vizsgálatot indított a Neuralink nevű, neurotechnológiai cége ellen, amely beültethető agy-gép interfészeket (BCI) fejleszt. Ráadásul a milliárdos szerint a felügyelet lépéseket tervez a Twitter (ma már X) felvásárlásával kapcsolatban is - írta meg a Bloomberg.
Donald Trump elnökké választása óta csaknem 10 milliárd dollár áramlott a közvetlenül bitcoinba fektető amerikai tőzsdén kereskedett alapokba (ETF), ami jól mutatja, hogy a kriptoszektor felkarolását várják a piacok Trumptól - írja a Bloomberg.
A bitcoin árfolyama szerdán késő este először lépte át a 100 ezer dolláros szintet. Az árfolyam emelkedése mögött számos tényező áll, beleértve az intézményi befektetők növekvő érdeklődését és a várható szabályozási változásokat - tudósított a Cnbc.
Donald Trump megválasztott elnök a Truth Social platformon tette közzé, hogy Paul Atkinst, az Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) korábbi biztosát tervezi kinevezni az ügynökség élére. Ez a lépés összhangban van Trump kampányígéretével, miszerint kriptobarát kormányzatot kíván létrehozni - tudósított a Cnbc.
Az elmúlt hetekben sokszor foglalkoztunk már a kriptopiaci történésekkel. Egyik elemzésünkben említettünk, hogy van egy olyan kriptoeszköz, amelynél nagy emelkedés jöhet, ez az emelkedés pedig el is jött, sőt, valósággal felrobbant az árfolyam. Megnéztük, hogy hol tart még a rali, valamint azzal a kérdéssel is foglalkoztunk, hogy érdemes-e még beszállni a mostani emelkedést követően. Lássuk!
Jó hete volt a kriptopiacnak, kiderült ugyanis, hogy Donald Trump elnöksége alatt a tőzsdefelügyelet és az árutőzsdei kereskedelmi bizottság élére is kriptobarát vezető kerülhet. A befektetők azonnal reagáltak, nagyot emelkedett a bitcoin árfolyama, ezzel párhuzamosan a kisebb kapitalizációjú kriptodevizák is meglódultak, sőt: van egy fontos kriptoeszköz, ami jóval nagyobbat ment a bitcoinnál, és ezzel egy nagyon izgalmas szintre ért el az árfolyam, ahonnan akár nagyon meredek rali is indulhat.
Még nincs vége a hónapnak, de az eddigi számok alapján korábban soha nem látott tőke áramolhat idén novemberben az amerikai bitcoin ETF-ekbe, írja a Bloomberg.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
A földmozgás a Richter-skála szerint 4-es erősségű volt.
Egyre több atomenergia az unióban.
Óriási előrelépés szükséges az iparban.
Mutatjuk, mi mozgatja ma az árfolyamokat.
Hatalmas vállalást tett a kormány az édesanyák felé.
Az orosz invázió harmadik évfordulója kapcsán Takácsy Dorka Oroszország-szakértő volt a Checklist vendége.
Kínai munkakultúra és megfigyelő állam testközelből.