A Panama-csatorna, amely a világ egyik legfontosabb kereskedelmi útvonala, súlyos aszályos körülményekkel küzd. A csökkenő vízszint hatással van a működésére és a kapacitására, de a mérnökök már keresik a lehetséges megoldásokat – tudósított a Bloomberg.
A globális ellátási láncokat kettős veszély fenyegeti, mivel a Panama- és a Szuezi-csatornát – a nemzetközi kereskedelem kulcsfontosságú ütőereit – egyszerre bekövetkező zavarok béníthatják meg. Közép-Amerikában a klímaváltozás, az Afrika és a Közel-Kelet közötti szoroson egy fegyveres konfliktus jelent súlyos kockázatokat.
A Panama-csatorna vízhiánnyal küzd az aszály miatt. A forgalom csökkenése megzavarhatja az ellátási láncokat, és növelheti a globális inflációt - írta a Geopotical Futures.
Válság fenyegeti a világ egyik legforgalmasabb tengeri útvonalát, a Panama-csatornát. A keskeny tengerszoros zsiliprendszere elsősorban a csapadékvízre támaszkodik, azonban az aszályos időjárásnak köszönhetően egyre gyakoribban nem áll rendelkezésre elegendő víz. A hatóságok korlátozásokat vezettek be az átkelőn, azonban ez sem biztos, hogy elég lesz.
A szélsőséges időjárási jelenségek növekvő száma a világ fő hajózási útvonalait - például a Panama-csatornát - veszélyezteti, a közelgő El Niño pedig még tovább ronthat a helyzeten - írja a CNBC.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Visszakapják az önkormányzatok a területeket.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?