Ukrán katonai csapás érte az oroszországi Belgorod megyében működő EFKO vállalat élelmiszergyártó üzemét – jelentette ki Andrij Kovalenkó, az ukrán Dezinformáció Ellenes Nemzetbiztonsági és Védelmi Központ vezetője.
A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.
Egy orosz médiában nyilatkozó tábornok szerint az ukrán erők most válogatás nélkül elkezdik majd lőni az orosz nagyvárosokat az Amerika által jóváhagyott nagy hatótávolságú fegyverekkel. Oroszország ugyanakkor valószínűleg nem fogja megtámadni a NATO-t bosszúból a katonai vezető szerint.
Az osztrák légierőnek nem volt elég légiforgalmi irányítója a légtér felügyeletére a hétvégén, mert a túlórák miatt ki kellett venniük szabadnapot, így az Eurofigter harci repülők sem repülhettek - ismertette vasárnap az osztrák hadsereg egyik szóvivője. A friss nyilatkozatok és közlemények alapján az illetékesek egymásra mutogatnak a kialakult helyzetben.
Tömeges csapást mértek hajnalban az orosz fegyveres erők nagy hatótávolságú légi és tengeri precíziós fegyverekkel, valamint csapásmérő drónokkal az ukrán hadiipart ellátó kritikus energetikai infrastrukturális létesítményekre és hadiipari vállalatokra - jelentette be vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.
Az ukrán fővárosban vasárnap hajnalban robbanások rázták meg a levegőt, nem sokkal azután, hogy az ukrán légierő figyelmeztetést adott ki egy esetleges nagyobb orosz rakétatámadás veszélyéről. A Reuters hírügynökség szemtanúi számoltak be a detonációkról, bár a támadás pontos mértéke egyelőre nem ismert.
Több délkelet-ázsiai ország is érdeklődik a modernizált és felfegyverzett Jak-130M repülőgép iránt – számolt be róla a Ria Novosztyi.
Szergej Bogdan tesztpilóta – akit az Oroszország hőse címmel is kitüntettek – kifejtette a véleményét, amely szerint Oroszország legújabb fejlesztésű csúcsmodern vadászgépe, az Szu-57-es számít jelenleg legjobbnak a világon, még a frissen bemutatott kínai J-35A-t is beleértve – számolt be az orosz TASZSZ.
A török Baykar vállalat sikeresen tesztelte az Akinci elnevezésű pilóta nélküli harci repülőgépet (UCAV), amely két İHA-230 ballisztikus szuperszonikus rakétát lőtt ki, és 155 kilométeres távolságból talált el pontosan egy célpontot - írta meg a Defence Blog.
November 11-én jelent meg az amerikai védelmi minisztérium F-35-ös közös programirodájának a Veterán Napi plakátja, amellyel az egykori katonák előtt tisztelegnének. A grafikára azonban egy súlyos hiba csúszott – írta meg a South China Morning Post.
Egy meg nem nevezett külföldi ország szerződést írt alá az orosz Roszoboronexporttal Szu-57-es lopakodó vadászbombázók beszerzéséről – írta meg a Militarnyij.
Támadás alá került két amerikai hadihajó a Vörös-tengeren, emellett F-35C vadászbombázókkal bombázta az amerikai haderő Jemen területét – adja hírül az Egyesült Államok Középső Parancsnoksága (CENTCOM) X-en.
Utántöltött egy amerikai KC-135-ös légi utántöltő repülőgép három orosz gyártmányú Szu-30MKM vadászgépet – írja a Eurasian Times.
Kína nyilvánosságra hozta első stratégiai bombázójának, a H-20-as szubszonikus lopakodó repülőgépnek a koncepcióképét. Ez a lépés fontos mérföldkő a Népi Felszabadító Hadsereg Légierejének (PLAAF) modernizációs törekvéseiben, és jelzi az ország szándékát nagy hatótávolságú csapásmérő képességeinek megerősítésére. A H-20 várhatóan kulcsfontosságú eleme lesz Kína hatalomprojekciós és elrettentő stratégiájának, közvetlenül kihívást jelentve az Egyesült Államok légi fölényére - számolt be az Army Recognition.
Sorra jönnek a hírek a kínai és az orosz ötödik és hatodik generációs vadászgépek fejlesztéséről, emiatt egyre nagyobb az aggodalom az Egyesült Királyságban a saját többnemzeti fejlesztési programjukkal kapcsolatban – közölte a Breaking Defense.
Jóváhagyta a kétkamarás bukaresti parlament szenátusa szerdán, hogy Románia 32 darab ötödik generációs F-35-ös harci repülőgépet vásároljon az Egyesült Államoktól.
Nem ért célt az elrettentés.
A Groupama Biztosító szerint egyszerű is lehet a szerződéskötés folyamata.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Mintha egy akciófilm forgatókönyvét olvasnánk.
Az új euró bevezetése egyelőre még sok szemponttól függ.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?