Nemrég történelmi csúcsra száguldott a bitcoin, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, sorra érkeznek az egyre ambíciózusabb célárak és vélemények a kriptoeszközzel kapcsolatban. Ezt a sort gyarapítja a nagy megmondásairól elhíresült Robert Kiyosaki, aki most elmondta, hogy miért jobb a kriptoeszköz a nemesfémeknél és az olajnál.
Nemrég történelmi csúcsra száguldott a bitcoin, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, sorra érkeznek az egyre ambíciózusabb célárak a kriptoeszközre vonatkozóan. Ezt a sort gyarapítja, sőt, a "ki tud nagyobbat mondani" - versenyt jelenleg vezetheti a nagy megmondásairól elhíresült Robert Kiyosaki, aki elképesztő várakozást tett közzé. Egyúttal azt is elmondta, hogy mi a legnagyobb hiba, amit most egy befektető elkövethet a bitcoinnal kapcsolatban.
A New York Community Bancorp leminősítését követően ismét az amerikai bankrendszer iránti bizalom gyengülésére kezdett spekulálni néhány szereplő, aminek hatására komoly emelkedésbe kezdtek a jelentősebb kriptovaluták, a bitcoinnal és az etherrel az élen. A legfanatikusabb bitcoin-hívők egyenesen a jelenlegi pénzügyi rendszer alternatívájának tekintik a kriptopiacot, az ezzel kapcsolatos hangok érthető módon felerősödtek a hitelminősítő lépését követően - most a 2008-as Lehmann-csődöt előrejelző Robert Kiyosaki is megszólalt az ügyben.
Robert Kiyosaki, a Rich Dad Poor Dad szerzője áprilisban is rendkívül aktív volt a Twitteren, szokásához híven ebben a hónapban is számos megosztó posztot tett közzé a közösségi felületen. A Lehman Brothers-összeomlást előre látó guru elsősorban politikával átitatott témákban szólalt meg, de az arany és a bitcoin iránti elköteleződését is hangoztatta, amihez jó táptalaj volt számára az amerikai bankrendszer megingása a Silicon Valley Bank csődje után.
Bő két hete derült fény a kellemetlen meglepetésre, hogy az elemzők által becsültnél nagyobb mértékben csökkent a kiskereskedelmi forgalom februárban januárhoz képest az Egyesült Államokban - ez azért fontos, mert a lakossági fogyasztás generálja a gazdasági teljesítmény több mint kétharmadát az USA-ban, ezért a kiskereskedelmi forgalom alakulása fontos jelzőszám a növekedés megítéléséhez. Tegnap az ár-és forgalomcsökkenés témájában megszólalt a nagy megmondásairól hírhedt Robert Kiyosaki, finoman szólva is borúsan látja a gazdaság helyzetét a pénzember.
A Silicon Valley Bank becsődölése után óriási a bizonytalanság a piacokon, sorra remegnek meg a nagy európai pénzintézetek is, és bár a jelenlegi helyzetben még elég keveset tudunk a bankrendszer potenciális sérülékenységéről, de sokak emlékezetében él nagyon is élénken a 2008-as hitelválság réme. Ide tartozik Robert Kiyosaki, a Rich Dad Poor Dad szerzője is, aki akkoriban előre megjósolta a Lehman Brothers-összeomlást, szokásához híven most sem fogta magát vissza a guru, amikor alkalma nyílt a múlt heti kamatdöntés hatásait firtatni.
A tavalyi évben az orosz-ukrán konfilktus árnyékában a magas energiaárak, a 40 éves csúcson lévő amerikai infláció, a végeláthatatlannak tűnő kamatemelések következtében egyre csak erősödő dollár tartották leginkább rettegésben a befektetőket, az elmúlt hónapokban azonban jócskán javultak a kilátások: mérséklődtek az energiaárak, tetőzhetett az infláció, és a Fed is jócskán lassított kamatemelési tempóján. A felsoroltaknak köszönhetően tehát nem meglepő, hogy erőteljes ralin vannak túl a vezető részvényindexek, a nemesfémek, valamint a kriptovaluták is, azonban akadnak bőven olyan jelek, amelyek elbizonytalanítják a befektetőket, ilyen például a főként a technológiai szektoron végigsöprő elbocsátási hullám is, mellyel kapcsolatban nem fogta vissza magát a nagy megmondásairól híres Robert Kiyosaki sem, aki továbbra is kifejezetten pesszimista az előttünk álló időszakot illetően.
Az orosz-ukrán háborúnak és az energiaválságnak, a koronavírus-helyzet kínai alakulásának és az ingatlanpiaci nehézségeknek, a világszerte elharapódzó inflációnak és a jegybankok sorozatos kamatemeléseinek, illetve az egyre reálisabb recessziós félelmeknek köszönhetően kimondottan rossz évük van eddig a tőzsdéknek, egy ilyen környezetben sorra fogalmazzák meg a híres guruk és befektetési szakértők vélekedéseiket a kilátásokkal kapcsolatban, a nagy volumenű megmondásaitól hirhedt Robert Kiyosaki is serényen hallatta a hangját az elmúlt hetekben.
Az orosz-ukrán háborúnak és a ránk leselkedő energiaválságnak, a koronavírus-helyzet kínai alakulásának és az ingatlanpiaci nehézségeknek, a világszerte elharapódzó inflációnak és a jegybankok sorozatos kamatemeléseinek, illetve az egyre reálisabb recessziós félelmeknek köszönhetően kimondottan rossz évük van eddig a tőzsdéknek, és egyáltalán nem biztos, hogy az eddig látott esésekkel már elértük az "alját" a piacokon. Több híres guru és befektetési szakértő is megfogalmazta már véleményét a kilátásokkal kapcsolatban, a nagy volumenű megmondásaitól hirhedt Robert Kiyosaki is állást foglalt nemrég: az üzletember tulajdonképpen megismételte a szinte pontosan egy éve tett jóslatát, miszerint a világtörténelem legnagyobb összeomlásával nézünk szembe, a farkaskiáltás mellett konkrét befektetési tanácsokat is adott a guru.
Vállalkozz, ne a pénzt hajkurászd, vegyél kézzel fogható befektetést, ha gazdag akarsz lenni. Nagyjából ez volt a lényege az interjúnak, amit Robert Kiyosaki, a Gazdag papa, szegény papa című bestseller írója adott a MarketWatch-nak; emellett továbbra is úgy gondolja, hogy idén össze fog omlani a világ, valamint Trumpot szeretné látni az Egyesült Államok elnöki székében, csak azért, mert az ingatlanmogul a barátja.
Tizennégy éve Robert Kiyosaki, aki számos könyvet írt a személyes pénzügyek témájában azt jósolta, hogy 2016 a valaha látott legdurvább tőzsdei összeomlást fogja elhozni, amely összetöri a baby boomer generáció millióinak álmait, akik épphogy elkezdték elkölteni azt a pénzt, amit nyugdíjukra felhalmoztak. A neves író a mai napig úgy tartja, hogy az összeomlás meg fog történni - írja a MarketWatch.
Hasznos, gyakorlati, érthető.
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Folytatódik a vámháború.