Az elmúlt héten a kormány költségvetési egyensúlyt javító intézkedései és a vártnál kedvezőbb amerikai inflációs adat miatt erősödni tudott a forint. A hétvégi, Donald Trump elleni merénylet hatására azonban erősödni kezdett a dollár és egyenlőre a forint erősödése is megtorpant valamelyest. A hét legnagyobb kérdése, hogy van-e még erő a magyar devizában.
A múlt hét második felében erősödést láttunk a forintban, a hetet 392 környékén kezdte a magyar deviza az euróval szemben. Reggel gyengülés volt, ám napközben erősödésbe kapcsolt a magyar deviza, és már a 390-et közelítette az euróval szemben, végül azonban 391 felett zárt az EUR/HUF hétfőn.
A csütörtökön megjelent amerikai inflációs adat rövid távon segítette a forint erősödését, de péntek reggelre visszatért oda, ahol az adatközlés előtt volt, 394 alatt kezdte a napot a forint. Majd ezt követően fokozatos erősödésbe váltott, hogy ostromolja a kulcsfontosságú 392-es szintet.
Ma délután közölték a hét legjobban várt statisztikáját, amely után már mindenki biztosra veszi a Federal Reserve őszi kamatcsökkentését. A vártnál jobb amerikai inflációs adatok után gyors erősödésbe kezdett a forint, de délutánra elillant a magyar deviza ereje.
Egészen délután 4 óráig erősödés jellemezte a hazai fizetőeszközt a szerdai kereskedésben, a régiós devizákat is képes volt felülteljesíteni, ami akár a hazai, különadó-csökkentéssel kapcsolatos hírekkel is összefüggésbe volt hozható. Majd délután jött a fordulat.
Hétfőn a kormány különadóinak hírére esett átmenetileg 395-ig a forint az euróval szemben, ma reggel a vártnál alacsonyabb inflációs adat lökte tovább a lejtőn a magyar fizetőeszközt: az euróval szemben 396,5 körül is járt az árfolyam, azaz egyhetes mélypontra bukott a forint. Innen aztán erősödés kezdődött. A hét második felében az amerikai inflációs adat hozhat majd nagy kilengéseket világszerte a piacokon.
A hétfő reggeli mérsékelt forinterősödést hirtelen esés váltotta fel azután, hogy a kormány bejelentette az új költségvetési kiigazítást, benne a különadók meghosszabbításával, illetve új adóemeléssel. Az euró jegyzései így 392-ről rövid idő alatt 395 fölé ugrott, a dollár kurzusa pedig 362-ről 364-ig emelkedett.
Az elmúlt napokban a 394-398 közötti sávban mozgott a forint az euróval szemben, most a sáv aljához közelebb áll az árfolyam.
Hétfőn még erősödéssel kezdett a forint, aztán amint romlott a külpiaci hangulat, a forint is visszakanyarodott, kedden pedig a borongós külső környezet mellett újra esni kezdett, így az euróval szembeni jegyzések 396 fölé lendültek. A délelőtti eurózóna inflációs adat nem mozgatta meg a piacokat, délután viszont amellett, hogy Christine Lagarde és Jerome Powell jegybankelnökök is megszólalnak, Amerikából munkaerőpiaci adat is érkezik. Összességében az látszik, ami az előző hetekben: a dollár az euróval szemben az 1,07 körül ingadozik, és az amerikai deviza kilengéseivel a forint is hol erősödik, hol gyengül.
A forint múlt héten végig 396 környékén mozgott az euróval szemben, hétfő reggel komoly erősödést láttunk. Az euró is jelentős erősödést mutatott a dollárral szemben, ami kedvező a forint számára. Délután azonban elillant a forint ereje.
Napok óta a 396-os szint körül mozog a forint az euróval szemben, ma reggel is itt kezdett, de napközben már erősödést láttunk.
A hétfői mérsékelt erősödés után kedden a délelőtt első felében oldalazott a forint 395 körül az euróval szemben, aztán hirtelen esni kezdett, és kora délután átmentileg 396,5 körül is járt az árfolyam. Ma nem vártunk fontosabb makroadatot sem itthonról, sem külföldről, így elsősorban hangulati alapú kereskedésre számítottunk.
A forint hétfőn nap közben egészen 394,1 forintig erősödött, ez estére 395,1-ig emelkedett, de így is több mint egy egységgel erősebb az euróval szemben, mint tegnap este. A magyar fizetőeszköz a dollárral szemben 2,5 egységgel erősebb hétfő este.
Bár az európai tőzsdék, köztük a magyar is, zárva tart nagypénteken, de a devizapiacokon van kereskedés, és az Egyesült Államokból is fontos inflációs adat érkezett, ami az euró/dollár mellett a forint piacát is megmozgatta, és ennek során 394 alá bukott a magyar fizetőeszköz az euróval szemben. Ezzel pedig lényegében letörte a háromhónapos emelkedő trendvonalat, ami technikailag mindenképpen fontos fejlemény, mégha az ünnepek körüli alacsonyabb likviditás mellett történt is.
A forint a reggeli 389 körülről már délelőtt határozottan erősödni kezdett az euróval szemben, és még a kulcsfontosságú amerikai inflációs adat előtt áttörte a 200 napos mozgóátlagot 386 közelében, aztán a várt alatti inflációs adat mellett is kitartóan erős volt, noha a dollár csak rövid időre esett. Aztán este a dollár erőre kapott, így a forint is visszagyengült. A befektetők egyre inkább arra számítanak, hogy a Fed befejezte a kamatemelési ciklusát, igaz biztosat még nem lehet erről mondani, hiszen jönnek még fontos makroadatok a szeptemberi kamatdöntésig.
A magyar fizetőeszköz eddig a héten jókora leértékelődést produkált, tegnap 390 fölé is benézett az euróval szemben. Az amerikai adósbesorolás leminősítése, valamint a kedvezőtlen európai részvénypiaci hangulat a szerdai kereskedésben nem viseli meg a forintot. Az USA leminősítése érdekes következményekkel járt a dollár piacán.
Jó napokon van túl a magyar fizetőeszköz.
Régóta igyekeztek lezárni a konfliktust.
Rövidebb útvonalon közlekedő járatokra is lehet számítani.
Volt olyan gyógyszer, aminek az árát 1000 százalékkal emelték meg.
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.