Az Ivy League azt a nyolc amerikai magánegyetemet (Brown, Columbia, Cornell, Dartmouth, Harvard, Princeton, Pennsylvania, Yale) takarja, amelyek nevét vélhetően mindenki ismeri és nem nagyon van olyan, továbbtanulni szándékozó fiatal, akinek ne fordult volna meg a fejében, hogy jó lenne bekerülni ezekbe az intézményekbe. De vajon hogy élték meg ezek az intézmények és azok közössége az amerikai választás eredményét, Donald Trump visszatérését és mennyire borzolta fel a kedélyeket a United Health CEO-jának gyilkossága és az ezt követő társadalmi reakció? Két vendégünk Kovács Ferenc Soma, a Harvard és Szepesi Mór a Yale hallgatója. A sorozat első epizódja itt, a második pedig két részletben, itt és itt hallgatható meg.
A baby-boomer generáció lakástulajdonos tagjai az egekbe szökő lakásárakból gazdagodtak meg, most viszont nem találnak maguknak olcsóbb lakásokat, ahova nyugdíjasként visszavonulhatnának. Egy Harvard-jelentés szerint az elöregedő generáció különösen nehéz helyzetben van a magas lakhatási költségek és korlátozott opciók miatt az Egyesült Államokban.
Egyre erőszakosabbá válnak az adóemelések elleni tüntetések Kenyában: az intézkedést ellenző demonstrálók a parlament épületét is felgyújtották.
Az Egyesült Államokban több mint 700 milliárdos él, így nem meglepő, hogy az ultragazdag elit tagjai közül sokan ugyanazokra az egyetemekre jártak. A Forbes 2024 júniusában közzétette azoknak az egyetemeknek a listáját, amelyeknek a legtöbb milliárdos van az öregdiák-hálózatában.
A Harvard és a Montana Technológiai Egyetem kutatói szerint egy technológiailag fejlett, ismeretlen népesség élhet titokban a Földön. A tanulmány az UFO-észlelések egyik magyarázatát intelligens lények tevékenységének tulajdonítja, akik rejtőzködhetnek vagy embernek álcázzák magukat - számolt be a Fox News. .
Bill Gates, a Microsoft alapítója megírja pályafutása "eredettörténetét". A Source Code: My Beginnings (Forráskód: Kezdeteim) című memoár 2025 februárjában jelenik meg - számolt be róla a The Guardian szerdán.
Két földönkívülinek nevezett megkövesedett testet mutattak be a minap a mexikói kongresszus rendkívüli ülésén. Az állítások szerint a leletek bizonyítják, hogy létezik élet a Földön kívül - írja az Euronews.
A nemzetközi iskolákban végzett középiskolai tanulmányok számos készségfejlesztő előnyük mellett, egyértelműen javítják a diákok társadalmi mobilitását. A különböző háttérből, kultúrából érkező kortársakkal való megismerkedés és a közös tanulás ugrásszerűen fejleszti a szociális és vezetői készségeket, amit a Harvard Egyetem nagyszabású hatástanulmánya is megerősít.
Miközben a régiónkban épphogy megjelent a delta plusz néven is emlegetett AY. 4.2-es koronavírus-variáns, brit tudósok a Guardiannak arról beszéltek a napokban, hogy szinte elkerülhetetlen, hogy egy új, sokkal fertőzőbb és sokkal súlyosabb tüneteket okozó „szupermutáns” mutálódjon a deltából.
A Times Higher Education közzétette a legfrissebb globális egyetemi rangsorát, amelyben a brit Oxfordi Egyetem áll az élen.
Harvardi tudósok szerint Vuhanban már tavaly nyáron jelen volt a koronavírus, tehát hónapokkal hamarabb, mint azt a kínai hatóságok hivatalosan elismerik. A kutatók műhold felvételekre és internetes keresésekre alapozzák az állítást, de Kína szerint ez egyáltalán nem állja meg a helyét – írja a Financial Times.
Timothy Springer professzor eddig sem volt szegény ember, de most lett milliárdos azzal, hogy korán beszállt a Modernába, amely jelenleg a koronavírus elleni vakcinán dolgozik – számol be a hírről a Bloomberg.
A Harvard Egyetem tudósainak kutatása szerint a társadalmi távolságtartás szabályai - a "maradj otthon" rendeletek és a bezárt iskolák – 2022-ig érvényben maradhatnak az Egyesült Államokban, ha nem lesz hatásos oltóanyag a koronavírus ellen – írja a CNN. Bár a kutatók az amerikai eseteket vizsgálták, következtetéseik más országokra is érvényesek lehetnek, ezért érdemes minden ország lakóinak ezzel is tisztában lenni.
Már egy évtized eltelt a 2008-as globális pénzügyi válság óta és a törvényhozók nem győzik bizonygatni, hogy a rendszer sokkal biztonságosabb manapság, mint akkor volt. Azok a nagybankok, amelyek akkor az összeomlás középpontjában voltak, jelentősen visszafogták mára a kockázatos ügyleteiket és mindenki, a befektetőktől kezdve a lakosságon keresztül a jegybankárokig folyamatosan éberen figyeli a fejleményeket. A szabályozók keményen dolgoztak azon, hogy nagyobb legyen a transzparencia és az elszámoltathatóság a bankrendszerben. De tényleg biztonságban vagyunk? - Teszi fel a kérdést Kenneth Rogoff, a Harvard Egyetem professzora.
Míg a szélenergia pozitív hatásai hosszú távon egyértelműek a klímaszempontok alapján, rövidtávon a szélturbinák is erősítik a globális felmelegedést - áll egy, a Harvard kutatói által közölt tanulmányban.
A Harvard Egyetem vagyonkezelői úgy gondolták, hogy jó befektetési lehetőség lehet az, amit más egyetemek inkább kerültek. A nagy múltú amerikai egyetem paradicsomba, cukorba és eukaliptuszba is fektetett, egymilliárd dolláros mínusszal jöttek ki a buliból - írja a Bloomberg.
Az amerikai elnök leszögezte, senkit sem enged el büntetés nélkül.
Hasznos, gyakorlati, érthető.
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Folytatódik a vámháború.