A déli dunai szakaszokon még folyamatos az áradás, a felső szakaszokon pedig már elkezdődött az apadás - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) szóvivője az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában.
Szombat hajnali 5 órakor 830 cm-en tetőzött a Duna Budapestnél. Reggel 6 és 7 órakor 829, majd 8 és 9 órakor 827 cm volt a vízállás - tette közzé számait a Vízügy.hu. A 11 órás adatok szerint pedig 825 cm volt a vízállás, azaz centiről centire elkezdődött az apadás, jóllehet a 12 órás adatok ismét egy cm-rel magasabb, 826 cm-t mutattak. A várakozások szerint vasárnap kora délután csökkenhet 8 méter, vagyis harmadfokú készültségi szint alá a vízállás, majd kedd reggelre 7 méteres vízszint alá apadhat a folyó. Bár időben előre haladva nő a bizonytalanság, a 620 cm-es elsőfokú árvízvédelmi készültség alsó szintjét szerda reggelre érhetjük el ismét.
Friss képeket tett közzé a kormány a Facebook oldalán a hajnalban megnyitott Lajta-vésztározó-rendszerről.
Pintér Sándor belügyminiszter szerint a Belügyminisztérium megfelelő módon szervezi a védekezést a Dunán és a Lajtán.
Pénteken heves esőzések következtében átszakadt egy gát a közép-oroszországi Cseljabinszk régióban, ami miatt a hatóságok több közeli falut evakuálni kényszerültek. Az eset komoly aggodalmat keltett a helyi lakosság körében, és azonnali intézkedéseket követelt meg.
Gátrepedés történt az oroszországi Orszk városa mellett, a település egy része része víz alá került, a hatóságok eltérő források szerint 6-10 ezer embert menekítenek ki – írják helyi lapok.
Mint arról beszámoltunk, péntekre virradóra rakétatámadás érte Ukrajna legnagyobb vízerőművét, illetve a hozzá tartozó gátat, amely szerencsére nem szakadt át. Több felvétel is napvilágot látott a támadásról, illetve az utána történtekről.
Péntekre virradóra Oroszország újabb rakétatámadást intézett ukrán városok és létesítmények ellen. Rakétacsapás érte az ország legnagyobb vízerőművét, ahol Ukrajna legnagyobb gátja és egy víztározó található, de a vízerőmű igazgatósága szerint nem fenyeget a gát átszakadása – írja a Kyiv Independent.
Norvégia leghosszabb folyójának, a Glomma folyónak egy gátja a heves áradás miatt szerdán részben összeomlott, és a víz egy nagy lyukon keresztül ömlött át a szerkezeten.
Gondokat okoz Horvátországban a Dráva, Száva és Mura folyók rekordmagas vízállása az ország északi részén, illetve a főváros, Zágráb környékén.
Ausztria és Szlovénia több körzetében is bevetették a katasztrófavédelmet vasárnap a napok óta tartó heves esőzések és áradások, valamint a csapadék okozta földcsuszamlások miatt.
Hat mesterséges víztározó gátját erősítik meg a következő időszakban a román-magyar határ közelében, Bihar és Arad megyében - közölte hétfőn a területi vízügyi igazgatóság vezetője.
Több mint négyezer háztartás maradt áram nélkül a monszunesők miatt Szöulban pénteken, a heves esőzések miatt országszerte több mint 130 embernek kellett elhagynia otthonát. A monszunesők Észak-Koreában is nehézségeket okoznak, és elképzelhető, hogy Phenjan megnyithatja a zsilipeket a két Koreát összekötő folyó észak-koreai részén. Az elmúlt években az efféle lépések már több, halálos áldozatokkal járó áradást okoztak délen, ezért Dél-Korea országegyesítési minisztériuma ismét felszólította Észak-Koreát, előzetesen jelezzen minden, a gátakkal kapcsolatos intézkedést.
Ukrajna vízvezeték építésébe kezdett a Nova Kahovka-i gát felrobbantása után. A térség vízellátását is a víztározó biztosította, a beruházásnak köszönhetően a katasztrófa sújtotta övezet lakói számára lesz biztosított az ivóvíz-ellátás - írja az Euromaidan Press.
Friss felvételek érkeztek a Nova Kahovka-i víztározó medréről. A két héttel ezelőtt bekövetkezett gátszakadás először árvizet és humanitárius katasztrófát okozott, most jól látszódnak az ökológiai hatások is.
Az oroszok az általuk megszállt Herszon megyei területeken nem evakuálták a kahovkai vízerőmű felrobbantása után azokat a helyieket, akiknek nem volt orosz útlevelük, emiatt az egyik településen több mint ötszázan haltak meg - állította hétfői közleményében az ukrán védelmi minisztérium által létrehozott Nemzeti Ellenállási Központ.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Jellemzően 30-60 km/h-s lökésekre számíthatunk.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Fájdalmas fejlemény lehet ez Kijevnek.
Jelentős kedvezmények jönnek.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?