Ugyan Donald Trump amerikai elnök vámjainak célkeresztjében a német autóipar volt, úgy néz ki az attól erősen függő magyar gazdaság jobban ráfizethet az USA kereskedelmi lépéseire. A BMI kutatói szerint a hatások súlyosak, de a kontinens kitart, és bár kellenek a határozott válaszlépések, az EU jobban teszi, ha ezeket csak fokozatosan teszi meg, mert hosszútávon az jelent gyógyírt, ha saját gazdasága felébresztésére koncentrál.
Az Egyesült Államok rájött, hogy hiba lenne háborúba kerülni Oroszországgal, több európai ország viszont továbbra is a közvetlen katonai konfliktus lehetőségét keresi – idézi Alekszander Dugint, a Vlagyimir Putyin orosz elnök fő ideológiai gondolkodóját az MK.ru.
Az ukrajnai konfliktus miatt lehetetlen lesz a következő évtizedekben nukleáris lefegyverzésen gondolkozni, sőt, még több ország jut majd atomfegyverhez és ezeknek rombolóereje minden korábbinál nagyobb lesz – fejti ki Telegram-csatornáján Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök.
Ma már nem is kérdéses, hogy Oroszország meg akarja-e támadni Európa többi részét, elég csak megnézni, mennyi erőforrást fektet katonai gépezetébe, az igazi kérdés az, hogy Európa felkészül-e erre vagy sem - jelentette ki az ukrán külügyminiszter Brüsszelben csütörtökön.
Észak-Korea nemrégiben mutatta be képeken az első nukleáris meghajtású tengeralattjárójáról. A járműről egyre biztosabban állítható, hogy valóban létezik, ez pedig drasztikus folyamatokat indíthat be a Távol-Keleten – számolt be a Naval News.
Az Európai Bizottság Fehér könyve mentén fektetik le a kontinens védelmének elkövetkező éveit Varsóban. Az egyezkedésnek az adta meg az alaphangot, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök, sok évnyi hibridkóstolgatás után, közvetlenebbül is célba veheti az EU-t. A Bizottság álláspontja szerint a bürokratikus korlátok eltörlése elengedhetetlen lesz a teljes stratégiai függetlenség kiépítéséhez.
A múlt hét óta egyre több baljós hír látott napvilágot arról, hogy Donald Trump amerikai elnök akár fegyverrel is hajlandó lenne kikényszeríteni Irán visszatérését az úgynevezett atomalkuhoz. Washington egyre komolyabb mennyiségű fegyverzetet kezdett el felhalmozni a környéken, a Fehér Házból és Teheránból is egyre keményebb nyilatkozatok érkeznek, pedig azt már régóta tudni lehet, hogy a perzsa államnak egyáltalán nem hiányzik most egy komolyabb fegyveres konfliktus. Nézzük, miről is van szó pontosan.
Az Egyesült Államok nagyon nem örül annak, hogy a nemrég bejelentett európai fegyverkezési program során az EU tagállamainak egy része elsősorban helyileg gyártott fegyvereket akar vásárolni, Washington a háttérben elég keményen elkezdett lobbizni azért, hogy ne szorítsák ki az USA fegyvergyártóit – tudta meg öt, egymástól különálló forrásból a Reuters.
Hanno Pevkur észt védelmi miniszter azt mondta egy interjúban, hogy az ukrajnai tűzszünet növelné a balti államok biztonsági problémáit – írja a Kyiv Independent.
Európa amerikai magárahyagásával Recep Tayyip Erdoğan török elnök olyan geopolitikai pozíció került, amiben nem igazán kell tovább eljátszania a jogállamiságot. Legfőbb kihívója és több mint 1000 ember őrizetbe vétele után is csak intőket kap az Európai Uniótól, amely több kérdésben rászorulhat a térség legnagyobb NATO-seregét felvonultatni képes Törökországra.
A dél-európai országok – élükön Franciaországgal, Olaszországgal és Spanyolországgal – elutasítják Ursula von der Leyen Európai Bizottsági elnök javaslatát, amely olcsó, a tagállamok által felvett hitelekkel növelné a védelmi kiadásokat.
Az átlag magyar kellően tranzakcionalistán tekint az uniós tagságra, és az többségnél talán valamivel realisztikusabban látja, mit tehet érte az EU az Eurobarometer félévente megjelenő friss felmérése szerint. Magyarország lakossága határozottan jövedelmezőnek gondolja az európai tagságot, azonban másban látja az EU legfőbb irányvonalát.
Irán új rakétarendszereket telepít a Perzsa-öböl stratégiai fontosságú három szigetén - ismertette Ali Reza Tangsziri, a Forradalmi Gárda haditengerészeti erőinek parancsnoka.
Oroszország szerint Európa militarizálódik, miközben Moszkva és Washington a békés rendezés mellett kötelezte el magát - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő - írta meg a Taszsz.
A lengyel RFM24 kereskedelmi rádiónak adott interjút tegnap Pawel Bejda nemzetvédelmi miniszterhelyettes, amelyen az ukrajnai helyzetről osztott meg információkat.
Emmanuel Macron francia elnök egy kelet-franciaországi katonai bázison tartott beszédet, amelyen a haderő fejlesztését érintő lépésekről beszélt – közölte a The Guardian.
Az amerikai elnök leszögezte, senkit sem enged el büntetés nélkül.
Hasznos, gyakorlati, érthető.
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Folytatódik a vámháború.