Felrobbant a kínálat - Ennyiért bérelhetnek lakást a leendő egyetemisták

Felrobbant a kínálat - Ennyiért bérelhetnek lakást a leendő egyetemisták

Jelenleg is tart az érettségi szezon, a diákok az írásbelik után a szóbeli vizsgákra, egy részük pedig a továbbtanulásra készül. Bár a kiadó lakások piaca várhatóan a felsőoktatási ponthatárok júliusi kihirdetése után kapcsol teljes fordulatszámra, ami általában drágulással is jár, az ingatlan.com elemzése már most bemutatta, hogy alakul a kisebb és a nagyobb alapterületű lakások bérleti díja. Az biztos, hogy a kínálat látványosan bővül.

Rekordmennyiségű diákszálló épül Európa-szerte

Rekordmennyiségű diákszálló épül Európa-szerte

Több mint 11,5 milliárd eurót fektettek Európában kifejezetten diákok számára épülő szállásokba 2022-ben, azonban a fejlesztési volumen ellenére ez csupán a kereslet 15 százalékát fedi le a kontinensen. A magyar piac még késlekedik, miközben a becslések szerint már most több ezer szobára lenne szükség - derül ki a CBRE elemzéséből.

A középkorúak körében is egyre jobban terjed a közösségi együttélés

A középkorúak körében is egyre jobban terjed a közösségi együttélés

Nemcsak a fiatalok, de az idősebbek körében is egyre gyakoribbá válik a közösségi együttélés Nagy-Britanniában - írja a G7.hu. Bár Magyarországon ez még nem gyakori életforma, a gazdasági és közösségi szempontok miatt a jövőben nálunk is felerősödhet ez a fajta gyakorlat, különösen az elszálló energiaárak okozta rezsiköltségek növekedése miatt.

Tombol a lakhatási válság a magyar egyetemisták körében - Mi lehet a megoldás?

Tombol a lakhatási válság a magyar egyetemisták körében - Mi lehet a megoldás?

Drága albérletek, alacsony kezdőfizetések, kevés kollégiumi hely - csak néhány tényező, mely megnehezíti, akár egyenesen el is lehetetleníti az egyetemista hallgatók önálló lakhatását. Ennek következtében nem véletlen, hogy Magyarországon a fiatal felnőttek az EU-s átlaghoz mérten csak jóval később hagyják el a szülői fészket, míg a fejlettebb országokban, ahol többen járnak egyetemre, jóval alacsonyabb az átlag. Egy nyáron végzett felmérésünkben megkérdeztük az egyetemista hallgatókat, szerintük mi lehet a megoldás a helyzetre - a válaszok pedig gyakran összecsengenek.

Így találhatsz jó állást, ha pályakezdő vagy

Így találhatsz jó állást, ha pályakezdő vagy

A végzős egyetemistáknak vagy pályakezdőknek komoly kihívást jelent megtalálni a számukra ideális munkaadót, hiszen nincs még munkatapasztalatuk, sok esetben nem is tudják megfogalmazni, pontosan mit is keresnek. Az ideális munkahely és a megfelelő munkavállaló megtalálása egyaránt nehéz, és sokat segíthet ebben mind a két félnek, ha karriernapot szerveznek a cégek. Az ALDI felismerte ezt. Harmadik alkalommal várják a képzett, motivált és sikerorientált fiatalokat rendezvényükön. Az eseményen bemutatják a kiskereskedelemben rejtőző perspektívákat és testközelbe hozzák a vállalatnál elérhető pozíciókat.

Megvan az első eredménye a nyelvvizsgamentességnek

Megvan az első eredménye a nyelvvizsgamentességnek

A kormány idén júliusban ismét lehetővé tette, hogy az augusztus végéig sikeresen záróvizsgázók nyelvvizsga nélkül is átvehessék diplomáikat. Az egyetemek a nyári döntés alapján mostanáig mintegy tizenegyezer végzős hallgató oklevelét állították ki - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium.

A tanulók harmada nem engedheti meg magának a saját lakás bérlését

A tanulók harmada nem engedheti meg magának a saját lakás bérlését

A tanulók 35%-a nem tudja megengedni magának a lakásbérlést az amerikai egyetemi városokban - derül ki a Realtor, amerikai ingatlan-kereskedelmi portál felméréséből. A megkérdezettek 19%-a válaszolta, hogy miközben tavaly nem szorultak szülői segítségre, addig idén már máshogy nem tudnák fizetni az albérletet. Úgy tűnik, nem csak itthon okoz gondot az egyetemistáknak az emelkedő albérletárakkal való küzdelem.

Jönnek a felvételi ponthatárok: hol, mennyiért bérelhetnek lakást az egyetemisták?

Jönnek a felvételi ponthatárok: hol, mennyiért bérelhetnek lakást az egyetemisták?

Idén is nagy izgalommal várják a felsőoktatásba felvételizők a ponthatárokat, ami az ingatlanpiacon is egy aktívabb időszakot eredményez. Elsősorban a bérlakáspiacon élénkül meg a kereslet azáltal, hogy sok diák a szülővárosától távol kezd el keresni kiadó vagy egyes esetekben eladó lakást. Az aktuális kínálatot az OTP Ingatlanpont és az Ingatlan.com felmérései alapján jártuk körbe, arról pedig, hogy mennyire éri meg befektetési céllal új akást venni, két lakásfejlesztőt kérdeztünk meg.

Mégsem lesznek annyira szerencsések a kiadó lakást kereső egyetemisták?

Mégsem lesznek annyira szerencsések a kiadó lakást kereső egyetemisták?

Nemrég a KSH-Ingatlan.com közös lakbérindexe alapján arról számoltunk be, hogy az idei évben különleges helyzetben lesznek a kiadó lakást kereső egyetemisták a rendkívül széles kínálat miatt, a Rentingo legutóbbi elemzése azonban arra hívja fel a figyelmet, hogy a korlátozó intézkedések enyhítése miatt elindult a belvárosi lakások visszaáramlása a rövidtávú kiadást célzó Airbnb-piacra, így a szeptemberi szemeszter előtt már korántsem biztos, hogy a mostanihoz hasonló kínálat és árak mellett lehet majd kiadó lakást találni.

Ünneplés után az első kérdés: Hol fog lakni az egyetemista gyerek és mennyibe fog ez fájni Budapesten, vagy épp vidéken?

Ünneplés után az első kérdés: Hol fog lakni az egyetemista gyerek és mennyibe fog ez fájni Budapesten, vagy épp vidéken?

Jó pár szülőnek fog a következő pár hét fejtörést okozni, az egyetemi ponthatárok kihirdetése után ugyanis megkezdődik a keresgélés a legjobb, mégis olcsó, fiataloknak ideális, már bútorozott, az egyetemhez közeli, remélhetőleg belvárosi, jó közlekedési kapcsolatokkal rendelkező lakások után. Már most érződik, hogy a tulajdonosok készültek a mintegy 68 ezer felvételt nyert hallgató keresési dömpingjére, rekordon van a kínálat ugyanis némely hirdetési oldalon. A Budapesten keresőknek (de akár más nagyvárosban is) különösen jó hír, hogy az airbnb-s lakások piacra kerülése miatt megnőtt a jó minőségű ingatlanok aránya, a fővárosra és az ország egészére pedig együttesen igaz, hogy a járványhelyzet miatt valamelyest mérséklődtek a bérleti díjak, így aki most ugrik bele a bérlésbe, kedvezőbb szerződést írhat alá, mint mondjuk egy évvel korábban.

9 milliót nyerhetnek egyetemisták egy jó ötlettel - Ma indul a program

Startup Campus BME powered by Hiventures néven indít programot a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Hiventures és az Enterprise Hungary. A képzés célja, hogy a BME hallgatói és kutatói gyakorlati tudást szerezzenek startup vállalkozás alapításához és indításához, a legjobb ötleteket 9 millió forinttal támogatnák - hangzott el a programról szóló sajtótájékoztatón.

Lakást bérelni vagy venni éri meg jobban az egyetemistáknak?

A felvételi eredmény kihirdetését követően sok szülő gondolkozik el azon, hogy a másik városban tanulni készülő gyereke számára inkább lakást béreljen, vagy lehetőség szerint beruházzon lakásvásárlásra. A Takarék Index legfrissebb elemzése ennek számolt utána, vagyis, hogy hol melyik opció éri meg inkább.

Már csak egy nap van hátra és berobbannak a bérleti díjak

Holnap ismertetik a felsőoktatási ponthatárokat, amellyel lényegében megkezdődik a kiadó lakásokért induló roham. Az ingatlantulajdonosok egy része tudatosan is készül erre az időszakra, a kiadó lakásokra vonatkozó hirdetések száma általában magasabb lesz ebben az időszakban. Aki Budapesten keres kiadó ingatlant, annak átlagosan 150-160 ezer forintos bérleti díjjal kell számolnia, ami csaknem 50 százalékkal magasabb, mint a drágább vidéki egyetemi városokban, Győrben, Veszprémben vagy Debrecenben - derül ki több ingatlanpiaci szereplő elemzéséből.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ügyfélkapu-mizéria: egy újabb szolgáltatás kiesése fenyeget ügyintézési káosszal
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.