Donald Trump elkezdte előkészíteni az elnöki adminisztrációjának összeállítását - közölte a november 5-én elnökké választott republikánus politikus hatalomátvételért felelős szervezete, a Trump Vance Transition (Trump Vance Átmenet) csütörtökön. Donald Trump a következő hetekben ki fogja választani azokat, akikkel elképzeli a világ elsőszámú hatalmának irányítását.
Bernie Sanders vermonti szenátor súlyos szavakkal illette a Demokrata Pártot Kamala Harris alelnök letaglózó választási veresége után. A párt elnökjelölti előválasztásán 2016-ban és 2020-ban is hiába induló független politikus szerint a demokraták nem a munkásosztályt képviselik, így nem csoda a republikánus Donald Trump győzelmét hozó végeredmény.
Bár Mike Johnson regnáló republikánus házelnök úgy véli, pártja jó úton halad afelé, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök mellett republikánus többség legyen mind a szenátusban, mind a képviselőházban, meglehet, hogy erre csak napok múlva fogjuk megtudni a választ - írja az AP.
Donald Trump, az Egyesült Államok 45. elnöke 2025. január 20-tól a 47.-ként is szolgálni fog Washington D.C-ben. A legtöbb amerikai médium a csatatérállamok állása szerint már hajnalban elkerülhetetlennek látta a republikánus zászlóvivő győzelmét, hiszen 2020 után sikerült megtartania Észak-Karolinát, majd megfordította Georgiát, később pedig kiderült, hogy a "kék fal" két billegő államában, Pennsylvaniában és Wisconsinban is ő aratott győzelmet. A billegő államok közül Michiganben és Arizonában egyelőre nem hirdettek győztest, Kamala Harris demokrata alelnök számára azonban ezek csupán sovány vigaszként szolgálnának. Trump megválasztása több szempontból is történelmi, az exit pollok alapján pedig arra is ráláthatunk, hogy minek köszönhető a főlényes győzelme.
Kiélezett versenyt mutattak a felmérések még a választás előtti utolsó napon is, holott végül sima republikánus győzelem született az amerikai elnökválasztáson. Az előző két választás kudarca után reflexből lehetne mutagatni a közvéleménykutatókra, ám mielőtt ezt megtesszük, tudni kell, hogy az elnökválasztási küzdelmek történetében most produkálták az egyik legpontosabb eredményt a felmérések. Ennek ellenére okkal érezheti megvezetve magát a felmérések által az, aki szoros versenyre számított, de ez nem a közvélemény-kutatók hibája, hanem az amerikai választási rendszer sajátossága. Ráadásul az eredmény igazán meglepőnek sem tekinthető, hiszen Trump tendenciózus alulméréséből kiindulva számítani lehetett rá, hogy a felmérésekben látott 50-50 körüli eredmény valójában egyértelmű Trump-előnyt jelenthet.
Joe Rogan, a világ legnagyobb elérésű podcastere nyíltan bejelentette, hogy Donald Trump republikánus elnökjelöltet támogatja.
A New York Times és a Siena College utolsó közvélemény-kutatásai szerint Kamala Harris alelnök új erőt mutat Észak-Karolinában és Georgiában, miközben Donald Trump korábbi elnök Pennsylvaniában elveszítette, Arizonában pedig megtartotta előnyét. A legutóbbi választáson a New York Times/Siena bizonyult a legpontosabbnak, és ha ez lenne az eredmény, akkor Harris lenne az elnök. A már leadott szavazatokban pedig Harris előnye jelentős.
Bár nehéz elvonatkoztatni az amerikai elnökválasztás okozta fennforgástól – akár Donald Trump újabb nagy port kavaró kijelentésétől, vagy a Kamala Harrist támogató következő világsztár felszólalásától –, a Fehér Házért folytatott küzdelemmel párhuzamosan egy ugyanekkora jelentőséggel bíró harc is zajlik. Az Egyesült Államok jövő héten megválasztandó szövetségi törvényhozása, a Kongresszus fogja ugyanis meghatározni, hogy a 47. amerikai elnök, legyen az demokrata vagy republikánus, mekkora mozgástérre számíthat a kampányígéretei megvalósítását illetően. Noha néhány napja a legtöbben még megosztott kormányzásra, azaz civódásra és alkukötésre kárhoztatott képviselőházra és szenátusra tippeltek volna, a Kongresszus két házáért folytatott csata legalább annyira kiélezetté vált, mint az elnöki kampány.
Elon Musk október első felében mintegy 44 millió dollárt adományozott a Donald Trump volt amerikai elnök újraválasztását támogató kampányszervezetének - derült ki a csütörtökön közzétett adatokból. Egy korábbi jelentés alapján a világ leggazdagabb embere július és szeptember között körülbelül 75 millió dollárt utalt át az America PAC néven futó csoportnak.
Liz Cheney korábbi republikánus kongresszusi képviselő Kamala Harris demokrata elnökjelölt mellett kampányolt tegnap a középnyugati billegő államokban, Pennsylvaniában, Wisconsinban és Michiganben. Miután Cheney hevesen kritizálta Donald Trump volt amerikai elnököt, a republikánus zászlóvivő a közösségi médiában kelt ki a párttársa ellen.
Allan Lichtman amerikai történelemprofesszor azzal vált ismertté az elmúlt évtizedek során, hogy az 1984-es elnökválasztás óta megszakítás és (szinte) hiba nélkül jósolta meg, ki lesz a Fehér Ház következő elfoglalója. A YouTube-on influencerbabérokra törő, tévécsatornákon is gyakran vendégeskedő egyetemi tanár 13 „kulcsot” határozott meg évekkel ezelőtt, melyek szerinte eldöntik, kinek az oldalára billen a szavazattöbbség a választás napján. Ám Lichtman jóslatai és nyilatkozatai – többek közt arról, hogy Joe Bidennek nem kellett volna visszalépnie, és hogy Donald Trump vagy Kamala Harris fog nyerni idén – nem mindenkit hagytak nyugodni, különösképp a saját statisztikai modelljeivel elhíresült Nate Silvert.
Kamala Harris amerikai alelnök országosan 5 százalékponttal vezet Donald Trump volt amerikai elnök előtt a biztos szavazók körében - derül ki a Marist szerdán közzétett felméréséből. A Fox News közvélemény-kutatása ezzel szemben Trumpot teszi az élre, 50%-48% arányban, ám szerintük a csatatérállamokban Harrisnek áll a zászló, nem is kicsivel.
Stanley Druckenmiller milliárdos amerikai befektető szerdán azt nyilatkozta, hogy a piac "nagyon meg van győződve" Donald Trump volt amerikai elnök választási győzelméről - számol be a Hill.
Donald Trump volt amerikai elnök kedden azt üzente az afroamerikai és spanyolajkú amerikaiaknak, hogy aki nem őt támogatja közülük, annak "meg kellene vizsgálni a fejét." Trump korábban a demokratákra voksoló zsidó állampolgároknak címzett hasonló megjegyzést.
Egy Georgia állami bíró kedden ideiglenesen blokkolta azt az új szabályt, amely előírta a választási tisztviselőknek, hogy kézzel számolják össze a szavazólapokat a november 5-i amerikai elnökválasztást követően. Eközben a Hill arról ír, az államban rekordmennyiségű ember adta le a voksát az előzetes szavazás első napján.
Kamala Harris demokrata elnökjelölt a pennsylvaniai Erieben tartott tegnapi kampánygyűlésén republikánus ellenfele, Donald Trump nyilatkozataiból játszott le részleteket. Harris hangsúlyozta, "Trump második ciklusa óriási kockázatot jelentene Amerikára nézve."
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
A dollárral szemben. De az euró ellenében is gyengélkedik.
Első körben 60 ezerről 106 ezerre emelkedik a mentesülő összeg.
Oroszország felkészült.
Megszólalt Putyin szóvivője.
Beléptek a tehergépjármű szegmensbe is.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?