Fenyegető ellenfélre talált a Demokrata Párt talán legnagyobb hírnévvel rendelkező feltörekvő politikusa, a baloldali progresszív szárny arca, Alexandria Ocasio-Cortez. Az AOC-ként ismert New York-i képviselő az alsóház egyik legbefolyásosabb testületének, a felügyeleti bizottságnak a rangidős pozícióját nézte ki magának, ezt az ambícióját azonban Nancy Pelosi egykori házelnök törheti derékba. Ám az Axios forrásai szerint AOC még így is megnyerheti a nemzedékváltásról is szóló küzdelmet.
Nemcsak Joe Biden amerikai elnök véleménye változott meg arról, hogy Hunter Bidennek kegyelmet kellene-e kapnia, hanem a demokrata választóknak is - számol be a Washington Post a YouGov témában készült felméréséről. A demokrata elnök vasárnap jelentette be, hogy korábbi ígéretét semmibe véve széles körű elnöki kegyelemben részesítette a két büntetőperrel is szembesülő fiát.
A demokrata Sarah McBride, az Egyesült Államok első kongresszusi képviselőnek választott transznemű politikusa vasárnap a CBS Face the Nation című műsorában reagált arra, hogy Mike Johnson republikánus házelnök bejelentette, a módosított házszabály alapján csak biológiai nők használhatják a Kongresszus épületének női mosdóit. Az ügy előzménye, hogy közvetlenül a november 5-i választások után Nancy Mace republikánus képviselő nem mindennapi ügyet tűzött a zászlajára: múlt héten indítványozta a transznemű nők kitiltását a Capitolium női mosdóiból. A dél-karolinai Mace riporteri kérdésre elmondta, "abszolúte" McBride-ot vette célba az erőfeszítéseivel.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök tegnap bejelentette, Matt Gaetz floridai képviselőt fogja jelölni az igazságügyi miniszteri, illetve az azt magába foglaló szövetségi főügyészi pozícióra. A vitatott múltú politikus kinevezése, aki ellen etikai vizsgálat is folyamatban volt, nemcsak a demokraták körében, hanem Trump pártjában is visszatetszést váltott ki, és erősen kérdőjeles, hogy a szenátus rá fog-e bólíntani.
A másodjára is megválasztott Donald Trumppal kapcsolatban alig voltak konkrétumok, hogy kik lehetnek a majd a kabinetjében. Alig egy héttel a győzelme után már több név is kiderült, ma pedig továbbiakkal folytatódott a sor.
A tegnapi nappal pont került a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldőlt, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak fogják hívni. Trump hatalmas lendülettel indult: behúzta Észak-Karolinát és Georgiát is, magyar idő szerint szerda reggel pedig Pennsylvaniát is megnyerte, ezzel győzött a választáson. Később az összesítés alapján világossá vált: Trump minden billegő államot megnyert. Úgy néz ki, a szövetségi törvényhozásban is többsége lehet a Republikánus Pártnak, a szenátusban legalábbis biztosan. A képviselőházi erőviszonyok nagy eséllyel a híresen lassan számoló Kalifornián múlhatnak. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.
Donald Trump elkezdte előkészíteni az elnöki adminisztrációjának összeállítását - közölte a november 5-én elnökké választott republikánus politikus hatalomátvételért felelős szervezete, a Trump Vance Transition (Trump Vance Átmenet) csütörtökön. Donald Trump a következő hetekben ki fogja választani azokat, akikkel elképzeli a világ elsőszámú hatalmának irányítását.
Bernie Sanders vermonti szenátor súlyos szavakkal illette a Demokrata Pártot Kamala Harris alelnök letaglózó választási veresége után. A párt elnökjelölti előválasztásán 2016-ban és 2020-ban is hiába induló független politikus szerint a demokraták nem a munkásosztályt képviselik, így nem csoda a republikánus Donald Trump győzelmét hozó végeredmény.
Bár Mike Johnson regnáló republikánus házelnök úgy véli, pártja jó úton halad afelé, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök mellett republikánus többség legyen mind a szenátusban, mind a képviselőházban, meglehet, hogy erre csak napok múlva fogjuk megtudni a választ - írja az AP.
Donald Trump, az Egyesült Államok 45. elnöke 2025. január 20-tól a 47.-ként is szolgálni fog Washington D.C-ben. A legtöbb amerikai médium a csatatérállamok állása szerint már hajnalban elkerülhetetlennek látta a republikánus zászlóvivő győzelmét, hiszen 2020 után sikerült megtartania Észak-Karolinát, majd megfordította Georgiát, később pedig kiderült, hogy a "kék fal" két billegő államában, Pennsylvaniában és Wisconsinban is ő aratott győzelmet. A billegő államok közül Michiganben és Arizonában egyelőre nem hirdettek győztest, Kamala Harris demokrata alelnök számára azonban ezek csupán sovány vigaszként szolgálnának. Trump megválasztása több szempontból is történelmi, az exit pollok alapján pedig arra is ráláthatunk, hogy minek köszönhető a főlényes győzelme.
Kiélezett versenyt mutattak a felmérések még a választás előtti utolsó napon is, holott végül sima republikánus győzelem született az amerikai elnökválasztáson. Az előző két választás kudarca után reflexből lehetne mutagatni a közvéleménykutatókra, ám mielőtt ezt megtesszük, tudni kell, hogy az elnökválasztási küzdelmek történetében most produkálták az egyik legpontosabb eredményt a felmérések. Ennek ellenére okkal érezheti megvezetve magát a felmérések által az, aki szoros versenyre számított, de ez nem a közvélemény-kutatók hibája, hanem az amerikai választási rendszer sajátossága. Ráadásul az eredmény igazán meglepőnek sem tekinthető, hiszen Trump tendenciózus alulméréséből kiindulva számítani lehetett rá, hogy a felmérésekben látott 50-50 körüli eredmény valójában egyértelmű Trump-előnyt jelenthet.
Joe Rogan, a világ legnagyobb elérésű podcastere nyíltan bejelentette, hogy Donald Trump republikánus elnökjelöltet támogatja.
A New York Times és a Siena College utolsó közvélemény-kutatásai szerint Kamala Harris alelnök új erőt mutat Észak-Karolinában és Georgiában, miközben Donald Trump korábbi elnök Pennsylvaniában elveszítette, Arizonában pedig megtartotta előnyét. A legutóbbi választáson a New York Times/Siena bizonyult a legpontosabbnak, és ha ez lenne az eredmény, akkor Harris lenne az elnök. A már leadott szavazatokban pedig Harris előnye jelentős.
Bár nehéz elvonatkoztatni az amerikai elnökválasztás okozta fennforgástól – akár Donald Trump újabb nagy port kavaró kijelentésétől, vagy a Kamala Harrist támogató következő világsztár felszólalásától –, a Fehér Házért folytatott küzdelemmel párhuzamosan egy ugyanekkora jelentőséggel bíró harc is zajlik. Az Egyesült Államok jövő héten megválasztandó szövetségi törvényhozása, a Kongresszus fogja ugyanis meghatározni, hogy a 47. amerikai elnök, legyen az demokrata vagy republikánus, mekkora mozgástérre számíthat a kampányígéretei megvalósítását illetően. Noha néhány napja a legtöbben még megosztott kormányzásra, azaz civódásra és alkukötésre kárhoztatott képviselőházra és szenátusra tippeltek volna, a Kongresszus két házáért folytatott csata legalább annyira kiélezetté vált, mint az elnöki kampány.
Elon Musk október első felében mintegy 44 millió dollárt adományozott a Donald Trump volt amerikai elnök újraválasztását támogató kampányszervezetének - derült ki a csütörtökön közzétett adatokból. Egy korábbi jelentés alapján a világ leggazdagabb embere július és szeptember között körülbelül 75 millió dollárt utalt át az America PAC néven futó csoportnak.
Liz Cheney korábbi republikánus kongresszusi képviselő Kamala Harris demokrata elnökjelölt mellett kampányolt tegnap a középnyugati billegő államokban, Pennsylvaniában, Wisconsinban és Michiganben. Miután Cheney hevesen kritizálta Donald Trump volt amerikai elnököt, a republikánus zászlóvivő a közösségi médiában kelt ki a párttársa ellen.
Intenzív szakaszában van a háború.
Pedig nemsokára abba kell hagyni a vásárlást.
2 éven belül meg is érkezhetnek az első példányok.
Szökevényként tartották számon Rijádban.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?