Egy hónappal tavaly novemberi megválasztása után Donald Trump meglátogatta a New York-i tőzsdét, ahol kitörő örömmel fogadták a volt ingatlanmágnást, aki megkongatta a kereskedés kezdetét jelző harangot. Trump január 20-i beiktatásán tiszteletét tette az amerikai techipar krémje, köztük Jeff Bezos, Mark Zuckerberg és természetesen közeli szövetségese, Elon Musk. De rengeteg másik üzletember, legfeltűnőbben talán Bill Ackman, is Trumpra tette fel tétjeit. Az elnök múlt heti történelmi vámbejelentése fényében ez a bizalom és optimizmus köddé vált: a tőzsde bezuhant, a Wall Street-en hatalmas bizonytalanság lett úrrá, Ackman és Musk pedig nyilvánosan kritizálták a vámháború elindítását. Az elnök végül nagy meglepetésre tegnap felfüggesztette az extra vámokat, de a Kínára kivetett importtarifát 125%-ra emelte, és maradt az általános érvényű 10%-os alapvám is. Demokrata politikusok egymás után ítélték el Trump káoszkeltését, viszont leszögezték: ha akarnák, a kongresszusi republikánusok mindezt azonnal leállíthatnák. De mégis hogyan? És akarják egyáltalán? A válasz egyértelmű.
Helyi idő szerint szerdán az amerikai képviselőház a republikánus képviselők többségével megszavazott egy törvényjavaslatot, melynek célja a szövetségi kerületi bírók által hozott végzések hatályának korlátozása. A 219 igen és 213 nem szavazattal elfogadott javaslat most a szenátus elé kerül.
Kétpárti támogatást élvez az a törvényjavaslat, amely korlátozná az elnök vámügyi jogköreit, és kongresszusi jóváhagyáshoz kötné az új vámok bevezetését - közölte a CNN.
Kamala Harris volt amerikai alelnök csütörtökön a kaliforniai Dana Pointban megrendezett, Leading Women Defined nevű színesbőrű női vezetői konferencián szólalt fel, mely keretében heves kritikát fogalmazott meg 2024-es elnökválasztási ellenfele, Donald Trumppal szemben, és a lépéseire adott reakciók kapcsán - számolt be a HuffPost.
Ted Cruz republikánus szenátor, korábbi elnökjelölt-aspiráns csütörtökön aggodalmát fejezte ki Donald Trump vámjainak amerikaiakat érintő hatásaival kapcsolatban - számolt be a Newsweek.
Két vezető szenátor - egy demokrata és egy republikánus - törvényjavaslatot nyújtott be csütörtökön, amely korlátozná az elnök vámkivetési jogkörét, és 60 napos kongresszusi jóváhagyáshoz kötné az új vámtételek bevezetését.
Az amerikai szenátus szerdán megszavazta azt a határozatot, amely visszavonná Donald Trump kanadai importra kivetett 25 százalékos vámját. A várakozásoknak megfelelően négy republikánus szenátor is a demokratákkal szavazott, ezzel szembeszegülve az amerikai elnökkel - közölte a Hill.
Wisconsinban a liberális Susan Crawford nyerte a legfelsőbb bírósági választást, ezzel megmaradt a liberális többség a csatatérállam legfőbb bírói testületében, annak ellenére, hogy Elon Musk rekordösszegű támogatást nyújtott a konzervatív jelölt kampányának - írja a CNN. Floridában mindkét kongresszusi időközi választáson a republikánusok győzedelmeskedtek, ám tavalyhoz képest csökkent az előnyük.
Az amerikai szövetségi törvényhozás alsóházának elnöke lát alkotmányos utat Donald Trump harmadik elnöki ciklusához, de ehhez az Egyesült Államok alaptörvényének módosítására van szükség.
Jóllehet Donald Trump magasabb népszerűségi mutatókkal rendelkezik most, mint első elnöki ciklusa legelején, az amerikaiak többsége számos kulcsfontosságú kérdésben elégedetlen az eddigi teljesítményével - derül ki a Gallup legfrissebb felméréséből.
Nem újdonság, hogy Donald Trump nyerte a 2024-es amerikai elnökválasztást, ráadásul ha szűken is, de a republikánusok zsebelték be a mandátumok többségét a képviselőházban és a szenátusban is. A hatalmi ágak szétválasztására, illetve a fékekre és ellensúlyokra épülő amerikai alkotmányos berendezkedésben ezáltal a bíróságok maradtak meg az egyetlen helyként, ahol ellenzői meg tudják akadályozni, vagy legalább le tudják lassítani a Trump-adminisztráció előretörését, mely szerintük lassan az alkotmányos krízis szélére tolhatja az Egyesült Államokat. Az amerikai elnök és szövetségesei, köztük Elon Musk, egyre hangosabban szorgalmazták az elmúlt hetekben a szembeszegülő bírók eltávolítását, de vajon sikerrel járhat a tervük? Vagy esetleg pont az a legfelsőbb bíróság parancsolhat megálljt Trumpnak, amelyet az ő kinevezései billentettek a biztos konzervatív irányba?
Donald Trump kedden elnöki rendeletben írta elő, hogy a választásokra regisztrálni kívánó amerikaiaknak igazolniuk kell az állampolgárságukat. A lépés miatt valószínűleg pereskedés fog kezdődni, ugyanis szakértők szerint az elnök nem rendelkezik az ehhez szükséges jogkörrel - jelentette a Washington Post.
Le fogják venni a coloradói állami törvényhozás faláról Donald Trump portréját, miután az amerikai elnök azt állította, "szándékosan torzították el" a róla készült festményt - áll az Associated Press által megszerzett levélben, melyről a CNN számolt be.
Donald Trump amerikai elnök magyar idő szerint hétfő hajnalban posztolt arról a Truth Socialön, hogy érvénytelennek tekinti elődje, Joe Biden egyes lépéseit, mivel feltételezése szerint nem tudatosan és aláírógéppel szignózta azokat a demokrata politikus. A republikánus zászlóvivő bejelentése előtt már napok óta terjedt a Trump-párti közösségimédia-felületeken és sajtóban az a teória, miszerint Biden intézkedései semmisek lehetnek, mert az idős elnök nem volt tisztában azzal, hogy pontosan milyen dokumentumokra került az aláírása. De mi az a sokat emlegetett "autopen", mennyire bevett a használata, és milyen következményekkel járhat Trump bejelentése?
Az NBC News legújabb felmérése szerint az amerikaiak többsége jobban szimpatizál Ukrajnával, mint Oroszországgal, ugyanakkor úgy vélik, Donald Trump elnök esetében ez fordítva van.
Egy friss CNN közvélemény-kutatás szerint az amerikaiak többsége szkeptikus Donald Trump Oroszország-Ukrajna háborúval kapcsolatos megközelítésével szemben, és úgy véli, hogy az elnök hozzáállása káros az Egyesült Államok számára - írta meg a CNN.
Risk on üzemmódba kapcsoltak a befektetők.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
A hitelezőkkel. Különben indul a kellemetlen szakasz.
Mégis ki kell vonni őket a forgalomból.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.
Nagymamáink receptjével ér el nemzetközi sikereket a magyar márka.