Az amerikai igazságügyi minisztérium csütörtökön közölt jelentésében részletesen leírja, az FBI (Szövetségi Nyomozó Iroda) milyen mulasztása vezethetett ahhoz, hogy Donald Trump támogatói megrohamozták és kifosztották a Capitoliumot 2021. január 6-án. Mint kiderült, az FBI nem utasította arra a területi irodáit, hogy gyűjtsék be a terepen lévő bizalmas forrásaik beszámolóit - számol be a CBS News.
Jogtiprásnak nevezete Donald Trump megválasztott elnök azt, hogy Joe Biden jelenlegi elnök kegyelemben részesítette fiát, Hunter Bident, és a 2021. január 6-án elfogott republikánusok szabadon bocsátását kérte.
Tanya Chutkan szövetségi bíró hétfőn megszüntette a 2020-as elnökválasztási eredmény megmásítása miatt Donald Trump ellen indított büntetőeljárást, miután az ügyészek indítványozták a vádak ejtését - írja a Reuters. A megválasztott elnök elleni szövetségi perek ezzel véget értek, a két állami ügy közül az egyiket határozatlan ideig elnapolták, míg a másik hónapokkal ezelőtt elakadt.
A demokrata Sarah McBride, az Egyesült Államok első kongresszusi képviselőnek választott transznemű politikusa vasárnap a CBS Face the Nation című műsorában reagált arra, hogy Mike Johnson republikánus házelnök bejelentette, a módosított házszabály alapján csak biológiai nők használhatják a Kongresszus épületének női mosdóit. Az ügy előzménye, hogy közvetlenül a november 5-i választások után Nancy Mace republikánus képviselő nem mindennapi ügyet tűzött a zászlajára: múlt héten indítványozta a transznemű nők kitiltását a Capitolium női mosdóiból. A dél-karolinai Mace riporteri kérdésre elmondta, "abszolúte" McBride-ot vette célba az erőfeszítéseivel.
Donald Trump megválasztott elnök ellen jelenleg négy büntetőeljárás zajlik, az egyikben épp novemberben várható ítélet. A választás előtt volt rá esély, hogy Trump börtönbe kerül; nézzük meg, most hogy állnak a dolgok.
Büntetése letöltése után kiengedték a börtönből kedden Steve Bannon amerikai konzervatív politikai stratégát, médiaszemélyiséget, Donald Trump egykori fehér házi főtanácsadóját.
Az amerikai szenátus republikánus párti első embere, Mitch McConnell egy hamarosan megjelenő életrajzi könyve alapján több ízben heves kritikát fogalmazott meg a párt idei elnökjelöltje, Donald Trump volt elnökkel szemben. McConnell szerint az általa vezetett Make America Great Again-mozgalom "teljesen tévúton jár."
Ahogy múlt héten Kamala Harris amerikai alelnök, úgy tegnap Donald Trump tartott tévéfórumot az Univisión csatorna szervezésében, amely keretében latino választók kérdezték a volt elnököt Miamiban. A republikánus elnökjelölt kiállt a haiti bevándorlókról tett korábbi megjegyzései mellett, valamint kijelentette, 2021. január 6-án nem miatta ostromálták meg hívei a Capitoliumot - számol be a Hill.
A Donald Trump volt amerikai elnök egyik büntetőügyét tárgyaló szövetségi bíróság nyilvánosságra hozta Jack Smith különleges ügyész beadványát, amely részletes leírását tartalmazza a republikánus zászlóvivő 2021. január 6-a idején tanúsított magatartásának. A Politico összegyűjtötte, melyek a Trumpra nézve legerősebb vádak.
A Capitolium ostromának egyik kulcsszereplőjét több mint négy év börtönre ítélték - tudósított a CNN.
A The Hill beszámolója szerint Donald Trump volt amerikai elnöknek többször is gondja akadt a súgógéppel a Nevada állambeli Las Vegasban tartott kampánygyűlésén. Beszéde közben egyszer Trump még azt is felvetette, hogy nem fog fizetni a súgógép-szolgáltatásért annak hibái miatt.
Donald Trump nem fogja hagyni, hogy börtönbe zárják, az Egyesült Államok polgárháború felé tart – idézi Stephen A. Smith médiamogul gondolatait a Fox News.
A New York Times beszámolója szerint az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságának egyik tagja, Samuel Alito kertjében fordítva lengett az amerikai zászló 2021 januárjában. Ebben az időszakban több, Donald Trump "valódi" győzelmét hirdető szimpatizáns is a fordított lobogóval szimbolizálta abba vetett hitét, hogy Joe Biden nem legitim módon lett amerikai elnökké választva. Korábban egy másik főbírót is bírálat ért vélt elfogultsága miatt.
Donald Trump volt amerikai elnök és az ellene két szövetségi büntetőeljárást indító Jack Smith különleges ügyész jogi képivselői ma fogják előadni szóbeli érveiket az amerikai Legfelsőbb Bíróság előtt arról, hogy Trump az elnöksége idején végrehajtott cselekedeteire nézve rendelkezik-e mentelmi joggal - írja a BBC. A volt elnöknek jelenleg is zajlik egy ettől független, hallgatási pénzek miatt indult büntetőpere New York államban.
Donald Trump ellen jelenleg közel száz vádpontban van folyamatban négy büntetőeljárás az Egyesült Államok különböző bíróságain. Ezen kívül pedig két Trumpot érintő polgári perben már született ítélet, akinek ezáltal összesen több százmillió dolláros bírságot kell kifizetnie. Bár a büntetőperek még évekig is elhúzódhatnak jogerős ítélet nélkül, azok fejleményei jelentősen befolyásolhatják a november eleji választások kimenetelét. A volt elnök korábban azt ígérte, hogy a börtönből is folytatná a választási kampányt, még akkor is, ha rengeteg jogi kérdőjel van akörül, hogy egyáltalán lehet-e egy elítélt az Egyesült Államok főparancsnoka. Összeszedtük, milyen bírósági ügyek miatt aggódhat Trump, és ezek hogyan befolyásolhatják a megválasztását.
Donald Trump volt amerikai elnök tetemes jogi kálváriája újabb állomásához érkezett: az alkotmánybírósági szerepet is betöltő Legfelsőbb Bíróságnak ezúttal arról kell ítéletet mondania, hogy Colorado állam jogosan távolította-e el Trumpot a coloradói szavazócédulákról. Az évtizedek óta a legjelentősebb legfelsőbb bírósági ügyként emlegetett per bonyolult hátterét megvizsgálva egy biztosan megállapítható: a bírók a pártpolitikai csatározások kellős közepébe kerültek, ahonnan minél gyorsabban és épségben szeretnének kievickélni.
Nyitva hagytak egy kiskaput.
Francia tisztségviselő nyilatkozott.
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.