Az Európai Parlamentban a Mi Hazánk Mozgalmat is soraiban tudó jobboldali radikális Szuverén Nemzetek Európája (ESN) és a szélsőbaloldali Európai Baloldali Szövetség a Népekért és a Bolygóért (ELA) jelentős uniós támogatásoktól esik el a bürokratikus folyamatok bonyolultsága miatt. A két új EP-s pártcsoport 2024 júniusi választásai után alakult, és az igénylés határideje szeptember 30-a volt – számolt be a Politico.
Az Amazon jelentős változásokat vezet be a vállalati kultúra és a munkavégzés terén. Andy Jassy vezérigazgató hétfői feljegyzésében közölte, hogy a vállalati alkalmazottaknak január 2-től kezdve heti öt napot kell az irodában tölteniük, kivéve ha enyhítő körülmények állnak fenn, vagy a felsővezetés jóváhagyta a távmunkát - írta meg a Cnbc.
Vezető EP-képviselők várhatóan hétfő este Strasbourgban jóvá hagyják azt a tervet, amely négy új közigazgatási főosztályt hozna létre az Európai Parlamentben. A Politico által júniusban először megszellőztetett javaslatot Alessandro Chiocchetti főtitkár azóta részletesen kidolgozta, és elvileg nem jelentené az EP költségvetésének növekedését.
A Kínában működő német vállalatok aggodalmuknak adtak hangot a kínai munkavállalóik németországi vízumkérelmének elhúzódó ügyintézése miatt. A kínai német kereskedelmi kamara (AHK) Annalena Baerbock külügyminiszternek címzett levelében fejtette ki a problémát.
Japán digitális átállásért felelős minisztere nemrégiben bejelentette, hogy az országban végleg beszüntették a floppylemezek alkalmazását az állami bürokráciában. Ezzel a japán kormány nagy lépést tett a állami intézmények digitalizálása felé.
A kormány ma elérhetővé teszi társadalmi vitára a digitális állampolgárságról szóló törvényjavaslatát, ami Rogán Antal szerint forradalmi változásokat fog magával hozni a következő 2 évben. A Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetője egy pénteki háttérbeszélgetésen részletezte a javaslat tartalmát. Ezek szerint az állam mindent a mobilra fejleszt, az ügyintézés egy mobilalkalmazásba költözik. Három év múlva nem kell semmilyen igazolványt magunknál hordanunk.
Az Európai Unió 2021-ben indította el a Global Gateway nevű kezdeményezését, amely a kínai Övezet és Út kezdeményezéshez (BRI) hasonlóan infrastrukturális beruházásokon keresztül huzalozná újra a világot. EU-tisztségviselők szerint az eddigi eredmények a harcias retorika ellenére szerények, belső viták és ellentétek miatt. Sokan azonban már látni vélik a fényt az alagút végén.
A német kormány Franciaországgal együttműködve olyan kezdeményezést javasol, amelynek célja, hogy az Európai Unión belül csökkentsék a vállalatok bürokratikus terheit. A kezdeményezés egy 10 pontos terv része, amelyet Olaf Scholz kancellár és kulcsfontosságú miniszterei, Robert Habeck és Christian Lindner dolgoztak ki.
Törökországban a földrengés áldozatainak száma lassan a 40 000-hez közelít. Két héttel a pusztító földmozgás után egyre inkább körvonalazódni látszanak a társadalomban is a törésvonalak: egyik oldalról emberi sorsok vannak az érintett részeken, másik oldalról lassan elindult a felelősök keresése is, és fontos kérdéssé kezd válni Isztambul helyzete is egy esetleges földrengés kapcsán. Az állam úgy tűnik, sokszor inkább próbálja korlátozni az állampolgárokat és az ellenzéki pártokat, ahelyett, hogy segítene a helyzeten, és sorra kerülnek elő az elmúlt évek téves döntéseivel kapcsolatos, akkor még büszkeségre okot adó kijelentések is.
A Wagner-csoport azért nem tud elég gyorsan haladni Bahmut térségében, mert nem kapnak elég tüzérségi támogatást az orosz reguláris erőktől – idézi Jevgenyij Prigozsint, a Wagner-csoport vezérét a Bloomberg.
Január 1-től évi másfél millió államigazgatási ügy intézése vált ingyenessé, idéntől ugyanis illetékmentesek az elsőfokú közigazgatási eljárások - közölte Izer Norbert, a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára az MTI-vel.
A 2010-ben megkezdett bürokráciacsökkentés részeként 2021. január 1-jével tovább egyszerűsödik az ügyintézés az állampolgárok és a cégek számára - tudatta a Miniszterelnökség közleményben vasárnap.
A vállalkozások nemzetközi versenyképességének javítása, a kedvezőbb üzleti környezet kialakítása érdekében az Innovációs és Technológiai Minisztérium bürokráciacsökkentő intézkedéseket dolgoz ki a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) javaslatai alapján - jelentette be György László (képünkön), az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára csütörtökön Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnökével közösen tartott sajtótájékoztatón, Budapesten.
A járvány miatt tovább egyszerűsíti a kormány a lakossági és vállalati ügyintézést - közölte a Miniszterelnökség szombaton az MTI-vel.
Már kétezer-ötszázan hagyták ott az állami közigazgatást, a Miniszterelnökség szerint a tömeges felmondás nem okoz problémát, hiszen a rendszer a kiesett munkaerő nélkül is működik - írja a Világgazdaság. Korábban azonban arról szóltak a hírek, hogy osztályok ürülnek ki a felmondási hullám miatt és válságértekezleteket hívtak össze.
A családokat érintő hivatali eljárások (támogatás-, dokumentumigénylés) jelentős egyszerűsítésére készül a kormány, de fejleszteni akarja a személyi igazolványt is, valamint lehetővé tennék, hogy a vezetői engedély kiállítása nélkül is zavartalanul közlekedjünk belföldön - olvasható ki a Magyar Közlöny szerdai számában megjelent kormányhatározatból.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Hasznos, gyakorlati, érthető.
Konferencián beszéltek az érintettek.
NATO-tagországok is kapnának területet.
Kemény kihívásokkal kell megküzdenie Brüsszelnek.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?