Jövő tavasztól elektronikus belépési engedélyt kell kiváltaniuk azoknak a beutazóknak, köztük az európai uniós állampolgároknak, akik jelenleg vízum nélkül utazhatnak Nagy-Britanniába – közölte kedden a brit belügyminisztérium. A kötelem nem vonatkozik a letelepedési engedéllyel Nagy-Britanniában élő EU-s állampolgárokra.
Az Európai Bizottság a magyar hatóságoktól vár tisztázást az új vízumrendszer alkalmazási köréről, amely biztonsági aggályokat vetett fel az EU-ban. A nyolc ország – köztük Oroszország és Fehéroroszország – állampolgárai számára gyorsított beutazást lehetővé tevő rendszert bírálatok érték, mivel az Európai Népppárt egy levélben jelezte aggodalmát, hogy a magyar nemzeti kártya lehetővé teheti az EU-n belüli kémtevékenységeket, és veszélyeztetheti a schengeni térség biztonságát.
Magyarország közelmúltbeli döntése, hogy enyhíti az orosz látogatókra vonatkozó vízumkorlátozásokat heves ellenkezést váltott ki az Európai Unióban, és az Európai Parlament legnagyobb politikai pártja, az Európai Néppárt (EPP) sürgős ellenintézkedéseket sürget. Manfred Weber, a szövetség elnöke arra figyelmeztetett, hogy a lépés „komoly nemzetbiztonsági aggályokat” vet fel, mivel lehetővé teszi, hogy az át nem vizsgált oroszok szabadon utazhassanak az EU nagy részén.
A tajvani kormány megemelte a Kínába való utazásra vonatkozó figyelmeztetését, felszólítva állampolgárait, hogy csak akkor utazzanak a szomszédos országba, ha feltétlenül szükséges. A döntés hátterében az áll, hogy Peking a múlt héten azzal fenyegetőzött, kivégzi azokat, akiket „megrögzött” tajvani függetlenségpártiaknak tart – írja a Reuters.
Megkezdte a brit kormány az elektronikus beutazási engedélyek (Electronic Travel Authorisation, ETA) alkalmazásának kiterjesztését. Az új beutazási engedélyezési rendszer hamarosan az EU-országokra is érvényes lesz.
Az idei friss rangsorban egyszerre hat ország útlevele is a világ legerősebb útlevelének számít, mivel 194 országba és joghatóságba biztosít vízummentes belépési lehetőséget – írja a Henley Passport Index friss adataira hivatkozva a CNN.
Vízummentes belépést tesz lehetővé Kína többek között Franciaország, Németország és Olaszország állampolgárai számára. Peking ezzel újabb lépést tesz a nyitás és a határokon átnyúló kapcsolatok javítása felé – írja a Bloomberg.
Szerdán tartották Brüsszelben a tárgyalásokat az Oroszországra kiszabni tervezett tizedik szankciócsomagról. A HVG értesülései szerint a szavazás nem politikai, hanem technikai okokból csúszik egy napot, így valószínű, hogy a magyar kormány kihátrált az orosz oligarchákat súlytó szankciók blokkolása mögül.
Svájcban továbbra sem lesz kötelező koronavírus-teszt a Kínából érkező utasok számára - közölte szerdán a svájci kormány.
A Henley minden évben közzéteszi útlevélindexét, amelyben azt nézi meg, melyik a világ legerősebb útlevele, tehát melyik az, amelyikkel a legtöbb országba vízummentesen el lehet jutni. Idén ez továbbra is a japán útlevél – számol be a hírről a Bloomberg.
Máris meggondolta magát a thai kormány a beutazási szabályok módosításáról. A mai napon, hétfőn, visszavonták azt a korlátozást, amely szerint minden beutazónak igazolnia kell a koronavírus elleni beoltottságát - írja a Reuters. A magyar utazók a thaiföldi Konzuli Szolgálat oldalán egyelőre a régi szabályokat láthatják, de remélhetőleg hamarosan frissítik ott is a leírást, hogy ne kapjanak félrevezető információt a napokban utazók.
Thaiföld hétfőtől újra bevezeti a Covid-19-es beutazási követelményeket az országba repülő külföldiek számára - közölte az ország közlekedési minisztere, mivel a délkelet-ázsiai ország a Kínából érkező turisták várható hullámára igyekszik felkészülni - írja a Bloomberg. FRISSÍTÉS: Egy nap után visszatáncolt a a thai kormány az intézkedések egy részétől.
Napi szinten jönnek a rekord számú koronavírus-fertőzöttekről szóló jelentések Kínából, miközben a zéró Covid-politika feladásával több millió kínai indulhat útnak a nagyvilágban, főleg most, a kínai holdújév közeledtével. Vannak olyan országok, amelyeket aggodalommal tölt el a súlyos fertőzésszám, és korlátozásokat vezetnek be a Kínából érkező utasokkal szemben. Alábbi cikkünkben a Reuters gyűjtésére alapozva szedtük össze azoknak az országoknak a listáját, akik komolyan veszik a koronavírus újabb hullámának megfékezését.
Egyre több olyan ország van, amely negatív koronavírus-teszthez köti a Kínából érkezők beengedését, most ezek közé az országok közé került be Katar is.
Mivel a koronavírus-fertőzések száma meredek ütemben nő Kínában, az Egyesült Államok betegségellenőrzési és megelőzési szerve (CDC) a nemzetközi repülőgépekből származó szennyvíz mintavételezését tervezi, hogy nyomon követhesse az esetlegesen megjelenő új változatokat - közölte az ügynökség a Reuters-szel.
Egyre több ország ír elő szigorúbb intézkedést a Kínából érkező turisták számára, miután az ázsiai országban ismét szárnyra kapott a koronavírus-járvány a zéró-Covid-politika kivezetése miatt – írja a BBC.
Százmilliárdos támogatást küldenek a migrációs nyomással fenyegető afrikai régiókba.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Mekkora a bizalmi válság?
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.