Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

Euro árfolyam (EUR/HUF)

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
EUR/HUF Spot statisztikák, mutatók
Nyitó ár: 394.92422592
Előző záró ár: 394.67795818
Napi átlagár:
180 napos átlagár: 389.94280174417
360 napos átlagár: 386.60595620351
Napi minimum: 394.72487145
Napi maximum: 394.89475022
Éves minimum: 372.48221699 2023-07-03
Éves maximum: 399.76425451 2024-03-12
Történelmi minimum: 227.57 2008-07-20
Történelmi maximum: 434.11018764 2022-10-13
Árfolyamváltozás 1 hó: 1.2708990563146%
Árfolyamváltozás 6 hó: 2.9457808654997%
Árfolyamváltozás 12 hó: 5.8069083717525%
Devizakeresztek
HUF CHF EUR USD GBP JPY
HUF
CHF
EUR
USD
GBP
JPY
Adatlap
EUR/HUF Spot
ISIN EU0006169864
Kijelzés módja (ticker) EURHUF
Kereskedés pénzneme HUF
Az adatok forrása: Forex International
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon az EUR/HUF Spot árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Videóajánló
EUR/HUF Spot hírek

Sikerült a csúcsdöntés Amerikában

Ázsiában ma reggel felemás hangulatban telt a kereskedés, ezt követően pedig Európában egész nap estek a tőzsdék, igaz, az amerikai nyitást követően kisebb felpattanást láthatunk, míg a tengerentúlon óvatos mozgásokkal telik egyelőre a kereskedés. Az amerikai tőzsdén különösen a Teslára ajánlott figyelni, miután a várakozásokat meghaladó kiszállítási számokat közölt a vállalat a második negyedévre vonatkozóan.

Emelkedéssel zárt Amerika

A vasárnapi francia választást követően nagy emelkedést figyelhettünk meg a piacnyitásban az európai tőzsdéken, a legnagyobb ralit a francia tőzsdénél láthattuk. Később kicsit romlott a hangulat, de az alapvetően így is pozitív miliőben alultejesítő volt a magyar tőzsde, elsősorban az OTP gyengélkedésének köszönhetően. A tengerentúlon kisebb mozgások voltak megfigyelhetőek a nyitáskor, a Tesla azonban nagyot emelkedik a holnapi értékesítési adatok előtt. Végül pluszban fejezték be a hét első kereskedési napját a tengerentúli tőzsdék.

Jó hírt kapott a forint, de lehet, hogy ez sem lesz elég

A vasárnapi francia választási eredmény hatására javulni kezdett a befektetői hangulat Európában, ennek köszönhetően pedig az euró is jelentős erősödéssel indította a hetet a dollárral szemben, ami a forintra is kedvező hatással volt. Az EUR/HUF jegyzése azonban továbbra sem tudott kitörni a sávozásból, délutánra pedig a nap eleji erősödés jelentős részét is elvesztette már a forint. Éppen ezért megnéztük, hogy mi várhat a magyar fizetőeszközre a következő napokban.

Esett Amerika

Ázsiában pozitív hangulatban telt a pénteki kereskedés, Európában vegyes volt a kép, az USA-ban viszont már nincs emelkedés. Makroadatok tekintetében bőven volt ma mire figyelni, hiszen publikálták az USA-ban a PCE inflációs, valamint a személyi jövedelmeket és kiadásokról szóló statisztikákat, emellett pedig Európában is érkeztek inflációs számok, valamint Németországban megjelent a júniusi munkanélküliségi jelentés.

Az OTP volt a nap sztárja, mínuszban zártak a nyugat-európai tőzsdék

Az elmúlt napokban vegyes mozgásokat láttunk a piacon, Európában ma is iránykeresés látszik, a magyar piac viszont ennek ellenére jól teljesít, és a BUX index új történelmi csúcsot is beállított. Közben az USA-ban nagyrészt emelkednek a tőzsdék, bár csak mérsékelten. Érdemes megjegyezni, hogy holnap érkezik az amerikai jegybank preferált inflációs mutatója, részben ez is indokolja, hogy már ma is óvatosabbak a befektetők, illetve inkább kivárásra játszanak.

Nagy esés után kapaszkodtak a tőzsdék

Az ázsiai piacokon felemás hangulatban telt szerda reggel a kereskedés, ezt követően Európában a tegnapi esést követően már pluszban nyitottak a tőzsdék, a déli órákra azonban elfogyott a lendület és lefordultak a vezető részvényindexek, Amerikában azonban szerény emelkedést láttunk.

Ítéletet mondtak Magyarország felett: ha akarnánk, se lehetne eurónk még hosszú évekig

Közzétette az Európai Központi Bank a legfrissebb konvergenciajelentését, amelyben a nem eurót használó EU-s országok konvergenciakritériumainak teljesülését vette górcső alá. A koronavírus és az energiaválság utóhatásai miatt a kritériumok többsége nem teljesül a régiós országokban, de régiós összehasonlításban Magyarország áll a legmesszebb a célok teljesülésétől.

Száguld a Richter, felpattant az Nvidia

Vegyes mozgásokkal telt a hétfői kereskedés Amerikában, ezt követően Ázsiában is felemás hangulatban telt a kereskedés, Európában pedig egyelőre esnek a vezető részvényindexek. Nagyot zuhant az Airbus részvénye, miután a francia repülőgépgyártó csökkentette a 2024-es évre kitűzött várakozásait. A magyar piacon a Richter vezeti az emelkedést. Az elmúlt napok esése után a Nasdaq vezeti az emelkedést Amerikában, miután az Nvidia felpattant.

Megütötték a forintot

A hétfői mérsékelt erősödés után kedden a délelőtt első felében oldalazott a forint 395 körül az euróval szemben, aztán hirtelen esni kezdett, és kora délután átmentileg 396,5 körül is járt az árfolyam. Ma nem vártunk fontosabb makroadatot sem itthonról, sem külföldről, így elsősorban hangulati alapú kereskedésre számítottunk.

Az Nvidia esése nyomasztotta a tőzsdéket

Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszott, az európai tőzsdéken pedig nyomott volt a hangulat a hét utolsó kereskedési napján. Az amerikai részvénypiacon sem volt határozott irány, az Nvidia esése nyomasztotta a technológia szektort.

Gyengülésnek indult a forint

Csütörtök délután már a 396-os szintekig is képes volt visszaerősödni a forint az euróval szemben, ezt követően azonban este újabb hullámban kezdett gyengülni a magyar deviza. A forint helyzetét az sem segíti, hogy erősödik a dollár, ami a feltörekvő piaci eszközöket, így a forintot is hátrányosan érinti.

A Nasdaq vezette az esést, mínuszban zárt az Apple és az Nvidia is

Viszonylag csendes napjuk volt tegnap a nemzetközi piacoknak, hiszen az amerikai tőzsdék nemzeti ünnep miatt zárva tartottak. Ma viszont már a szokásos módon nyitva vannak a piacok, és ugyan az ázsiai tőzsdék vegyes és mérsékelt elmozdulásokat mutattak, az európai piacokon határozott emelkedést láthattunk, míg az amerikai tőzsdéken vegyes mozgásokat hozott a csütörtök. Esett a Nasdaq és az S&P 500 is, ami elsősorban az Nvidia és az Apple korrekciójának volt köszönhető.

Bizonytalan mozgások a tőzsdéken

Csúcsot döntött tegnap az S&P 500 és a Nasdaq, miután az amerikai gazdaság lassulására utaló kiskereskedelmi adatok érkeztek, ami az előző heti kedvező inflációs adatokkal együtt növelheti a szeptemberi kamatcsökkentés esélyét. A jó hangulat mellett átrendeződés is történt a világ legértékesebb cégei között, hiszen az Nvidia megelőzte a Microsoftot, mint a világ legértékesebb tőzsdei cége. Ezek után az ázsiai tőzsdéken csak vegyes mozgásokat láttunk, és az európai piacok is csak oldalaznak. A kereskedési volumen alacsony a nap során, mivel az amerikai tőzsdéken ma nemzeti ünnep miatt nincs kereskedés.

Új csúcson az S&P 500

A tengerentúlon fontos, a piacok számára is meghatározó adatot közöltek kedden: az amerikai kiskereskedelmi eladások alakulását. Összességében a közölt értékek beleillenek abba a trendbe, hogy az amerikai gazdaság lassulása megkezdődött, ez pedig az előző heti kedvező inflációs adatokkal együtt növelheti a szeptemberi kamatcsökkentés esélyét. Ennek megfelelően reagáltak a piacok is: esik a dollár az euróval szemben, a zöldhasú gyengélkedése miatt emelkedik az arany árfolyama. A vezető európai részvényindexek mérsékelt pluszban zártak kedden, az amerikai tőzsdéken mérsékelten optimista a hangulat, az S&P 500 új csúcsra emelkedett.

Bod Péter Ákos: Mi a baj a forinttal?

Az utca emberének az vele a baja, hogy nincs belőle elég. A jegybankár úgy találja, hogy túl sok van belőle. A nemzetgazdásznak az a baj, hogy egyáltalán van. Mindhárom válasz igaz, a maga egyszerűsége mellett is.

Csúcsdöntésekkel indul a hét az amerikai tőzsdén

Vegyes mozgásokkal indult a hét a tőzsdéken, az ázsiai piacokon nem alakult ki határozott irány, miután a befektetők egy sor friss gazdasági adatot értékeltek, beleérve az vártnál jobban alakuló kiskereskedelmi számokat, és a vártnál rosszabb ipari statisztikákat. A kedvezőtlen ázsiai hétindítás ellenére az európai piacokon pozitív felütéssel indult a nap a múlt heti lejtmenet után, bár a nyitástól távolodva elkezdett fogyni a lendület és délutánra vegyes mozgások alakultak ki. Az amerikai indexek emelkedtek, új történelmi csúcsok születtek.

Este is tovább tudott erősödni a forint

A forint - a régiós devizákkal együtt - erősödött az euróval és a dollárral szemben is hétfőn. Ez az erősödés részben betudható a múlt heti gyengülés korrekciójaként, de hatott a forintra a Fitch múlt pénteki döntése, amely során nem minősítették le az országot.

A forint árfolyamáról szól a Portfolio következő Signature Klubja!

Európa szenvedett, az USA-ban nem sikerült rosszul a zárás

Az ázsiai tőzsdéken vegyes, de nagyrészt negatív irányú mozgások voltak ma láthatók, ami pedig Európát illeti, a kereskedés első szakaszában itt sem alakultak ki határozott irányú mozgások, majd a nyitástól távolodva elkezdtek lefordulni a tőzsdék. A francia tőzsde kifejezetten gyengén teljesített, miután a piac a szélsőjobboldal politikai előretörésének potenciális hatásait árazza. A hét zárása felé közeledve az amerikai tőzsdék lendülete is alábbhagyott, de végül a tegnapi szint körül zártak az indexek.

Újabb hullámban gyengül a forint

A hét elején még 390 körül is járt az euró/forint kurzus, azóta azonban a forint tovább gyengült a vezető devizákkal szemben. Péntek délelőtt két és fél hónapos mélyponton, 397-es szint felett mozgott a kurzus, majd innen tovább gyengült. Ma 3 hónapos mélyponton járt az euróval szemben (389 közelében), a dollár ellenében pedig 8 hónapja nem látott gyenge szint volt jellemző. A dollár erősödése jelentősen rontja a régiós devizák helyzetét. A befektetők feszült figyelemmel várják a Fitch péntek esti döntését a magyar adósbesorolásról. A forint árfolyamáról szól a Portfolio következő Signature Klubja!

Francia adósságválságra figyelmeztet a pénzügyminiszter, szétverik a francia piacokat

"A hazugságokból álló" szélsőjobboldali költségvetési ígéretek miatt pénteken arra figyelmeztetett Bruno Le Maire francia pénzügyminiszter, hogy adósságválság alakulhat ki Franciaországban, amely üzenetre még jobban felerősödött az a brutális eladói hullám, amely az elmúlt napokban is jellemezte a francia pénz- és tőkepiaci eszközöket. A fejlemények pénteken az eurót egyhavi mélypontra küldték a dollárral szemben, és a feszültséget a mi régiónk devizái is megérezték, jórészt ezért esett ma 399 közelébe a forint az euróval szemben.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nemzetgyűlési választások: hatalmas győzelmet aratott Le Pen pártja, Macron súlyos vereséget szenvedett