A tájékoztatás szerint eddig a vírusfertőzések 413 megerősített esetét regisztrálták, és a halálozási ráta 19,4 százalék.
Az esetek 73 százalékát három államból jelentették, a legsúlyosabban érintett a délnyugati Ondo állam a fertőzöttek legalább 34 százalékával.
Az NCDC a vírus megfékezésének legnagyobb kihívásai között említette az egészségügyi ellátás igénybevételére való alacsony hajlandóságot, egyes térségekben a magas kezelési költségeket, valamint a betegségmegelőzési ismeretek korlátozott voltát egyes rászoruló közösségekben. Hozzátette ugyanakkor, hogy életbe léptették az országos járványmegelőzési erőfeszítések összefogására szolgáló rendszert. Utóbbi magában foglalja az egészségügyi dolgozók kiképzését a Lassa-lázas páciensek kezelésére, a fokozott egészségügyi megfigyelést, illetve a fertőzési láncok nyomon követését az érintett államokban. Különféle védőfelszerelések mellett hőmérőket és vírusellenes gyógyszert osztanak szét, és felvilágosító kampányokat is indítanak.
Az NCDC szerint tavaly a betegség 214 halálos áldozatot követelt. A Lassa-lázat a Lassa-vírus okozza, amelyet 1969-ben azonosítottak az észak-nigériai Lassában. Vérzéseket okozó heveny vírusos fertőzés, amely vírushordozó rágcsálók - főleg patkányok - vizeletével és ürülékével, az emberek között pedig a fertőzöttek testnedveivel terjed az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) szerint.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images