A déli Kuangtung tartományban található Sencsen Egyetem a héten közölte, hogy
a DeepSeek alapján mesterséges intelligenciával foglalkozó kurzust indít.
A diákok megismerkedhetnek a kulcsfontosságú technológiákkal, valamint a biztonsággal, a magánélet védelmével, az etikával és más kihívásokkal. A kurzus "azt fogja vizsgálni, hogyan lehet megtalálni az egyensúlyt a technológiai innováció és az etikai normák között".
A kelet-kínai Csöcsiang Egyetem közölte, hogy februárban megkezdte a speciális DeepSeek-kurzusok megtartását. A sanghaji Csiao Tong Egyetem a DeepSeeket a tanfolyamaihoz szükséges mesterséges intelligencia tanulási eszközök korszerűsítésére alkalmazta - közölte hivatalos Wechat-fiókján.
A kínai Renmin Egyetem is alkalmazza a DeepSeeket "több területen, új erőt adva az oktatásnak és a kutatásnak, a kampusz irodájának" - áll a közleményben. A Hangcsou székhelyű DeepSeek startupot a Szilícium-völgy technológiai óriásai egyaránt elismerő szavakkal illették, mivel szerintük a DeepSeek-V3 és DeepSeek-R1 modellek az OpenAI és a Meta legfejlettebb modelljeivel egyenrangúak.
Kína januárban adta ki első nemzeti cselekvési tervét egy "erős oktatási nemzet" kiépítésére 2035-ig, a "világ legjobbjai közé tartozó magas színvonalú oktatási rendszer" létrehozása érdekében. Liang Venfeng, a DeepSeek alapítója hétfőn egy ritkaságszámba menő találkozón vett részt Hszi Csin-ping elnökkel és a kínai technológiai szektor legnagyobbjai, például az Alibaba képviselőivel.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images