Hozzátette: a kínai-magyar kapcsolatok minősége és gazdasági intenzitása kimagasló, a kétezer milliárd forintot meghaladó árbevételű cég az év egyik legnagyobb beruházását hozza a városba.Kitért arra, hogy Európa legfejlettebb városaiban a cég már rendelkezik gyökerekkel, két beruházása van, Németországban és Olaszországban.
Magyar Levente szerint az ipari, mezőgazdasági, bányászati gépgyártásnak, amelyben a Zoomlion tevékenykedik, vannak komoly magyar hagyományai.
Csunhszin Csan, a Zoomlion elnöke ismertette:
100 millió eurós (nagyjából 42 milliárd forint) beruházással emelőállványgyárat létesítenek Tatabányán.
A környezetbarát termelőbázis a tervek szerint 800 új munkahelyet teremt, és szoros együttműködést alakít ki a helyi beszállítókkal. A tervek szerint a termelés már 2025-ben elkezdődik - ismertette.
A Magyar Építők információi szerint a kínai gépgyártó óriás a CTP-vel írt alá megállapodást, miszerint az M1-es közelében fekvő tatabányai CTParkban a 35 000 négyzetméteres TBN5 épületet a Zoomlion termelési igényeinek megfelelően alakítják át. A tranzakció során a bérlőt a Colliers képviselte.
Gong Tao, a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövete hangsúlyozta, hogy a kínai-magyar kapcsolatokat stratégiai partnerséggé emelték, az Egy övezet, egy út és a keleti nyitás politikája összehangolódott, a kölcsönös tiszteleten alapul. A nemzetközi nehézségek ellenére Magyarország Kína megbízható partnere. A modern, intelligens gyártóbázis előmozdítja a kínai-magyar beszállítói lánc együttműködését - fejtette ki.
A Zoomlion kínai építőipari és mezőgazdasági gépgyártó, Kína legnagyobb és a világ ötödik legnagyobb építőipari gépeket gyártó vállalata. Csúcstechnológiát képviselő termékei 15 fő kategóriát, 75 terméksorozatot és 745 modellt ölelnek fel, Kínában 29 ipari park mellett még 10 tengerentúli kutatás-fejlesztési és gyártóbázist működtet.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images