Jensen Huang vezérigazgató ismertette, hogyan terjeszti ki az Nvidia az adatközpontokban használt AI-chipek technológiáját a fogyasztói PC-kre és laptopokra. Bemutatta a Cosmos modelleket, amelyek fotórealisztikus videókat generálnak robotok és önvezető autók betanítására, jelentősen csökkentve a költségeket a hagyományos adatgyűjtési módszerekhez képest.
A Cosmos "nyílt licenc alapján" lesz elérhető, hasonlóan a Meta Platforms Llama 3 nyelvi modelljeihez. Huang reményét fejezte ki, hogy "a Cosmos azt teszi majd a robotika és az ipari mesterséges intelligencia világában, amit a Llama 3 tett a vállalati mesterséges intelligenciáért".
Az Nvidia új gaming chipeket is bemutatott RTX 50 sorozat néven, amelyek a vállalat "Blackwell" AI technológiáját használják. Ezek a chipek filmszerű grafikát biztosítanak a videojátékoknak, különös tekintettel a "shaderek" területére, amelyek segítségével a képek valósághűbbé válnak.
A cég első asztali számítógépét, a Project DIGITS-t is bemutatta, amely elsősorban programozóknak készült. A 3000 dolláros gép a vállalat saját, Linuxon alapuló operációs rendszerét futtatja, és ugyanazt a chipet tartalmazza, mint az adatközponti ajánlatok.
Az Nvidia azt is bejelentette, hogy a Toyota Motor a cég Orin nevű chipjeit, és autóipari operációs rendszerét fogja használni több modelljében a fejlett vezetőtámogatás működtetéséhez. Huang a 2026-os pénzügyi évre 5 milliárd dolláros autóipari hardver- és szoftverbevételt prognosztizált.
A vállalat részvényei hétfőn rekordszinten, 149,43 dolláron zártak, amivel az Nvidia piaci értéke 3659,5 milliárd dollárra nőtt, így a világ második legértékesebb tőzsdén jegyzett vállalatává vált az Apple mögött.
Forrás: Reuters
Címlapkép forrása: Artur Widak/Anadolu via Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ