Újra magyar kézben a budapesti reptér
Több mint egy éves intenzív tárgyalássorozatot követően, 2024. június 6-án aláírásra került a Budapest Airport adás-vételi szerződése, így közel 20 év után újra magyar többségi tulajdonba került a reptér. A tárgyalások a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. és francia repülőtérüzemeltető, a Vinci Airports részéről két körben zajlottak, egyrészt a nemzetközi eladói körrel, amelyet az AviAlliance, a GIC és a CDPQ alkottak, másrészt a tranzakció zárásához a repteret finanszírozó nemzetközi hitelezői körrel is meg kellett állapodni.
végül A magyar állam 80 százalékos tulajdonrészt szerzett, a vételár 3,1 milliárd euró volt, emellett a korábbi tulajdonosok által felvett 1,44 milliárd eurónyi hitelt is meghosszabbították.
Az NGM közlése szerint a részesedésekért fizetett vételár pro ráta módon lett kiegyenlítve. Összegszerűen ez azt jelenti, hogy a Magyar Állam 80 százalékos részesedésért 2,48 milliárd eurót, míg a Vinci 20 százalékos részesedésért 620 millió eurót fizetett. A vételár megfelelt a piaci sztenderdeknek – mondta akkor Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, hozzátéve, hogy az EBITDA 16,5-szörösén vásárolta meg a repülőteret.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!