A Magyar Nemzeti Bankkal közös sajtótájékoztatón jelentette be a Szerencsejáték Zrt., a Mastercard és a Visa, hogy támogató szakmai partnerként csatlakoznak a KiberPajzs projekthez, így az intézményközi összefogás tagjainak száma ezzel tizenháromra emelkedett.
A projekt elsődleges célja az ügyfeleik, felhasználóik pénzügyi edukációja, felkészültségük és kibertudatossági szintjük emelése. Az együttműködéssel a tagok szeretnék elősegíteni a potenciális sebezhetőségekkel kapcsolatos információcserét, mellyel az ügyfeleik számára nyújtott szolgáltatásuk biztonságát és színvonalát tudják növelni.
A sajtótájékoztatón Virág Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke jelentette be az új tagok csatlakozását.
Mager Andrea, a Szerencsejáték Zrt. elnök-vezérigazgatója azt mondta: a kiberbűnözés területén jelentkező, az utóbbi években folyamatosan növekvő kiberbiztonságot érintő támadási kísérletek a nemzeti lottótársaság által kezelt játékosfiókok tekintetében is veszélyt jelenthetnek.
„Napjainkban a csalók már közvetlenül a fogyasztókat támadják megtévesztéssel, pszichológiai manipulációval, így felelősséget érzünk abban, hogy segítsük magukat a fogyasztókat is a csalások kivédésében, ezért is csatlakoztunk a KiberPajzs kezdeményezéshez, ” – mondta Sármay Bence, a Visa Magyarországért felelős vezetője.
A projekthez szintén csatlakozó Mastercard itthon és világszerte edukációs kampányokkal igyekszik felhívni a fogyasztók figyelmét az újkeletű kibertámadások veszélyeire, modern technológiákat biztosítva a digitális fizetések biztonságához. A kártyatársaság programhoz való csatlakozása pedig további lehetőséget ad arra, hogy iparági összefogással erősítse a pénzügyi tudatosságot és hatékony védelmet adjon a végfelhasználók számára.
Az ügyfelek sérelmére elkövetett csalások során az elkövetők egyre kifinomultabb és mind nehezebben azonosítható megoldásokat alkalmaznak. A KiberPajzs projektben aktív szerepet vállaló partner-szervezetek tudatában vannak annak, hogy a közös fellépés a kiberbűnözőkkel szemben megsokszorozza a védekezés hatékonyságát. Az összefogás elsődleges célja az edukáció, az ügyfelek és felhasználók figyelemének felhívása az online tér pénzügyi biztonságot veszélyeztető kockázataira, és a lehető legteljesebb pénzügyi tudatosság kialakítása a digitális pénzügyi szolgáltatásokat használó lakosság és a vállalkozások körében.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images