A 2020-as évek kezdete óta a globális részvénypiacok mintegy 50 százalékkal, az Egyesült Államok nominális GDP-je több mint 30 százalékkal, az amerikai vállalati profitok pedig közel 70 százalékkal emelkedtek annak ellenére, hogy egy világjárvány miatt globális lezárások voltak, háborúk törtek ki és évtizedek óta nem látott ugrás volt az inflációban és a kamatokban. Vannak, akik egyenesen „őrületes 2020-as éveknek” nevezik a mostani időszakot, amit erős gazdasági növekedés, javuló termelékenység és masszív piaci hozamok jellemeznek.
Jövőre az évtized közepéhez érünk, amit az amerikai választások következményei határozhatnak meg – írja a 2025-es évi stratégiájának bevezetőjében a UBS. Hozzáteszik, hogy több forgatókönyvük van, az optimista szcenárió szerint az alacsonyabb adók, a dereguláció és a kereskedelmi megállapodások újabb lökést adhatnak a mesterséges intelligencia befektetések által hajtott pozitív hangulatnak. A pesszimista forgatókönyv szerint viszont a kereskedelmi vámok, a túlzott költségvetési hiány és a geopolitikai feszültségek magasabb inflációt, gyengébb növekedést és erősebb piaci volatilitást eredményeznek. Ezeket szem előtt tartva fogalmaztak meg a jövő évre befektetési ötleteket a UBS stratégái.
Az elemzők szerint a mesterséges intelligencia az évtized befektetési lehetősége lehet, és hogy ebből profitáljanak a befektetők, a tőzsdén jegyzett óriásvállalatok mellett érdemes az innovatív kiscégeket is figyelni. A növekvő villamosenergia-kereslet és a dekarbonizációs célok szintén jelentős hosszú távú lehetőséget teremthetnek az energiával és erőforrásokkal kapcsolatos vállalatokban.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!