A Klarna múlt héten benyújtotta a kérelmet az amerikai tőzsdei bevezetés elindításához, lezárta a hónapok óta tartó találgatásokat a cég jövőbeli terveiről. Bár a bevezetés pontos időpontja és részletei még nem ismertek, a lépés jelentős visszhangot váltott ki a pénzügyi technológiai szektorban.
A GoCardless vezérigazgatója, Hiroki Takeuchi a lisszaboni Web Summit technológiai konferencián kijelentette: "A piaci helyzet az elmúlt néhány évben sok kihívást hozott. Most arra kell összpontosítanunk, hogy jobb üzletet építsünk." A GoCardless, amelyet legutóbb több mint 2 milliárd dollárra értékeltek, az ismétlődő fizetésekre specializálódott fintech vállalat.
Az Airwallex határokon átnyúló fizetésekkel foglalkozó vállalat társalapítója, Lucy Liu egyetértett Takeuchival. Elmondta, hogy cégük számára sem ez a megfelelő időpont a tőzsdére lépéshez. "Minden vállalat más és más" - jegyezte meg Liu
Az elemzők azonban optimistábbak a fintech IPO-k kilátásaival kapcsolatban. Navina Rajan, a PitchBook vezető elemzője elmondta, hogy a PitchBook adatai szerint a fintech cégek
az év elejétől október 30-ig mintegy 6,2 milliárd euró (6,6 milliárd dollár) kockázati tőkét vontak be.
Jaidev Janardana, a brit digitális bank, a Zopa vezérigazgatója és társalapítója szerint a tőzsdei bevezetés nem tartozik a cége közvetlen prioritásai közé. "Hogy őszinte legyek, számomra nem ez a legfontosabb" - mondta Janardana. Ugyanakkor hozzátette, hogy olyan jeleket lát, amelyek a következő néhány évben egy kedvezőbb IPO-piac felé mutatnak, és az Egyesült Államokban valószínűleg 2025-ben nyílik meg a lehetőség.
Janardana szerint ez azt jelentené, hogy a következő évben Európa is nyitottabbá válik az IPO-k előtt. Azt azonban nem közölte, hogy a Zopa hol kíván tőzsdére menni.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ