Az ide évben Baku ad helyt az évente megrendezésre kerülő csúcstalálkozónak, amin több mint 195 ország képviselői vesznek részt, hogy megvitassák a globális éghajlat-politikai intézkedéseket. Az előre kitűzött témák mentén zajló megbeszéléseken idén is kiemelten kezelik a dekarbonizáció ügyét, tehát többek között az üvegházhatású gázok (ÜGH) kibocsátásának csökkentését.
A Schneider Electric ezért indította el 2021-ben a Schneider Sustainability Impact (SSI) programját, ami globálisan 11 országban van jelen és több mint 200 helyi célkitűzést fogalmazott meg 2025-ig. Az év végéhez közeledve, a negyedéves jelentésük szerint idén is jelentős eredményeket értek el fenntarthatósági programjuk keretében:
A maximum elérhető 10 pontból már 7,29-et teljesítettek is, amivel jó úton haladnak a 2024-es év végi 7,40-es cél elérése felé.
A cég a mérőszámot a fenntarthatósági célok teljesülésének értékelésére hozta létre, ahol az egyes kulcsfontosságú teljesítménymutatókat (KPI) egy 10 pontos skálán értékelik.
A magas pontozást két fontos mérföldkő teljesítése alapozta meg:
- A cég több mint egy évvel a 2025-re kitűzött határidő előtt túlteljesítette azt a célját, hogy 50 millió ember számára biztosítson zöld és megbízható energiához való hozzáférést. Kenyában, Nigériában és Indiában például új hibrid napelemes megoldásokat építettek be egészségügyi intézményekbe, Indiában pedig több mint 700 iskolát láttak el tiszta energiával.
- Emellett a tanulás, a továbbképzés és a fejlődés előmozdítására irányuló erőfeszítései során is átlépte a legfontosabb küszöböt, mivel már több mint 763 000 embert képzett ki energiagazdálkodás terén.
A Schneider Electric ezen eredményeknek is köszönhetően az első helyen végzett a TIME magazin és a Statista által összeállított „A világ legfenntarthatóbb vállalatai 2024” ranglistáján. Ez az elismerés is mutatja, hogy a vállalat vezető szerepet vállal a klímavédelemben nagyratörő célok kitűzésével, valamint ügyfelei energiahatékonyságának növeléséhez és kibocsátásuk csökkentéséhez nyújtott támogatással.
Az, hogy a TIME magazin legfenntarthatóbb vállalatokat bemutató listájának élére kerültünk, mutatja, hogy milyen céltudatosságra és elkötelezettségre van szükség az értékláncok szén-dioxid-mentesítéséhez és az üzleti modellek fejlesztéséhez. Másfél évünk van a 2025-ös fenntarthatósági céljaink elérésére, és minden egyes jövőformáló globális és helyi kezdeményezésünk során folyamatosan és tudatosan építünk az eredményeinkre annak érdekében, hogy valóban hosszú távú hatást érjünk el
– emelte ki a díj elnyerésekor el Xavier Denoly, a Schneider Electric „Sustainability Development” területért felelős alelnöke.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio