Tudósításunk a konferenciáról itt olvasható:
Miért maradt le Európa Amerikától a technológiai fejlesztésekben?
Fischer András (OTP) szerint makroszinten a fragmentáltság és a túlszabályozottság az első számú oka annak, hogy Európa kevesebbet költ IT-ra, mint Amerika. Mikroszinten a saját bankjánál azonban nem érzi úgy, hogy keveset költenének, a core banki rendszerük lecserélése mellett számos fejlesztésük fut. A „change the bank” típusú költségeket másképp kell szemlélni, mint a „run the bank” költéseket, AI-ra például az elmúlt három évben több mint 7 milliárd forintot költöttek. A szervezet áteresztő képessége mindig a legnagyobb kérdés.
Mag István (MOL) elmondta: 10 országban 2400 töltőállomással rendelkeznek, az erre épülő Fogyasztói Szolgáltatások üzletágat digitalizálják éppen nagyon intenzíven. Szerinte az európai cégeknek a fragmentáltság miatt sokkal nehezebb dolga van, mint az amerikaiaknak. A MOL példája, hogy az 5 millió MOL Move mobil applikáció felhasználó eléréséhez 8 országban kellett digitalizálni, míg egy hasonló méretű amerikai cég ezt a felhasználó számot az országon belül eléri. Így az európai multiknak még drágább a digitalizáció és AI, ezért még innovatívabbnak, még agresszívabbnak kellene lenniük, a „change the businessre” való hajlandóság, nyitottság ugyanakkor Európában sokkal kisebb, mint Amerikában.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!