Ez már a hatodik alkalom, hogy a Tesla visszahívást jelentett be a Cybertruckoknál, amióta a modell körülbelül egy éve piacra került.
Az Egyesült Államokban nagyjából 80 ezer dolláros alapáron kínált pickup truck esetében ezúttal nem elegendő egy szoftverfrissítés a probléma megoldására, mint a korábbi, tolatókamerával kapcsolatos hiba esetén. A Tesla közleménye szerint a jelenlegi probléma komoly biztonsági kockázatot jelent: Ha az inverter leáll a nyomatéktermeléssel, az a meghajtás elvesztéséhez vezet, ez pedig növelheti az ütközés kockázatát - közölték.
A visszahívás ellenére a Cybertruck népszerűsége töretlen. Az Egyesült Államokban 2024 harmadik negyedévében a harmadik legkelendőbb teljesen elektromos járműnek bizonyult, csak a Tesla saját Model Y és Model 3 modelljei előzték meg.
A vállalatnak jelenleg négy vizsgálattal kell szembenéznie járműveinek lehetséges biztonsági hibái miatt. A legsúlyosabb vizsgálat a "Full Self-Driving Supervised" néven forgalmazott prémium vezetéstámogató rendszer biztonságos használhatóságát érinti korlátozott látási viszonyok között. Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója régóta feszült viszonyban áll a szövetségi szabályozó hatóságokkal.
Ez a feszültség Donald Trump múlt heti választási győzelmét követően került újra előtérbe. Musk, aki Trump kampányának egyik fő támogatója volt, szerepet kapott egy új, még nem létező kormányzati szervben. Musk elmondása szerint befolyását a szövetségi kiadások és szabályozások csökkentésére, valamint a szövetségi gépjármű-biztonsági szabványok megváltoztatására kívánja felhasználni.