Erősödött Amerika
Erősödtek a vezető indexek az Egyesült Államokban. A Dow 0,6%-kal, az S&P 500 pedig 0,4%-kal emelkedett. Az S&P 500 ezzel új történelmi csúcson zárt. A Nasdaq 0,1%-kal került feljebb.
Minden jól alakul Amerikában
A három fő amerikai részvényindex november 6-án, a választási eredmények bejelentése után rekordmagasságokba emelkedett. Az elemzők szerint a befektetők pozitívan reagáltak Trump adócsökkentési és deregulációs terveire, amelyek várhatóan kedvezően hatnak majd a vállalati profitokra, írja a Reuters. Robert Pavlik, a Dakota Wealth vezető portfóliómenedzsere szerint a piac reagál az alacsonyabb kamatkörnyezetre. Szerinte jó hír, hogy az elnökválasztás rendben lezajlott.
Az alacsonyabb hitelfelvételi költségek reménye és az amerikai gazdaság puha landolása körüli optimizmus táplálja a kedvező hangulatot.
A Federal Reserve szeptemberben négy év után először csökkentette a kamatokat, amit novemberben egy újabb 25 bázispontos kamatcsökkentés követett. A kereskedők a CME FedWatch szerint idén még egy csökkentést áraznak be.
Az S&P 500 index emelkedését elsősorban az információtechnológiai részvények hajtották, olyan vállalatok vezetésével, mint az Nvidia. Az indexnek mindössze kilenc hónapra volt szüksége ahhoz, hogy 1000 pontot emelkedjen, miután február elején elérte az 5000 pontot. Ez jelentős gyorsulás a korábbi tempóhoz képest, hiszen az S&P 500-nak közel három évbe telt a korábbi 1000 pontos emelkedés elérése.
Pluszban az indexek
Tartják magukat a vezető amerikai indexek. A Dow 0,7%-os pluszban van, az S&P 500 0,5%-kal került feljebb, a Nasdaq pedig 0,2%-os emelkedést mutat.
Átlépte az 1000 milliárd dollárt a Tesla
A Tesla részvényei több mint 6%-kal emelkedtek a pénteki kereskedésben, amivel az elektromos járműgyártó piaci kapitalizációja most először lépte át az 1000 milliárd dollárt – írja a CNBC.
Erősödés Amerikában
Mérsékelt emelkedést mutatnak a vezető indexek az Egyesült Államokban azután, hogy Trump megválasztását követően óriási menetelést láthattunk.
- A Dow 0,6%-kal erősödött,
- az S&P 500 0,3%-os pluszban van,
- míg a Nasdaq stagnál.
Eséssel zárt a magyar tőzsde
A BUX index 0,3 százalékos mínuszban fejezte be a napot, a hazai blue chipek közül az OTP 0,3 százalékot emelkedett, a Mol másfél százalékkal, a Richter pedig 0,7 százalékkal került lejjebb, a Magyar Telekom pedig 1,6 százalékos pluszban zárt.
Esik az olaj ára
Rendkívül nagy ingadozások mentén alakul a héten az olaj világpiaci ára, ma éppen lefelé vette az irányt a jegyzés, mivel csökkenni látszanak az ellátási kockázatok a tengerentúlon.
Hamarosan jelent a Richter - Mutatjuk, mire számíthatunk
Kedden publikálja harmadik negyedéves gyorsjelentését a Richter, az elemzői várakozások alapján a bevétel szintjén kétszámjegyű növekedést könyvelhetett el a magyar gyógyszergyártó, és minden eredményszinten emelkedhetett a nyereség.
Óvatos emelkedés az USA-ban
Kis emelkedéssel nyitottak az amerikai tőzsdék, a Dow és az S&P 500 0,2 százalékot emelkedett, míg a Nasdaq 0,1 százalékos pluszban van.
Mindhárom index erős hetet zárhat, nagyrészt a szerdai ralinak köszönhető, amelyet Donald Trump megválasztott elnök győzelme váltott ki. Az S&P 500 mintegy 4,4 százalékkal, a Dow pedig 4,2 százalékkal emelkedett eddig, így mindkét index 2023 novembere óta a legjobb hetét érheti el. A Nasdaq még ezeket a mozgásokat is felülmúlja, 5,7 százalékot ralizott a csütörtöki zárásig.
Még most sem késő bitcoint venni?
Donald Trump győzelmét követően azonnal történelmi csúcsra ugrott a bitcoin árfolyama, és jelenleg is a historikus szint közelében mozog a jegyzés. Sokak szerint a mostani még csak az emelkedés kezdete, és még csak most indul a nagy rali a bitcoinban, éppen ezért megnéztük, hogy meddig emelkedhet még a kriptaeszköz árfolyama. Még mindig nem késő beszállni?
Befektetők, figyelem! Ezek a cégek profitálhatnak Trump visszatéréséből
Az amerikai részvénypiacok, a választásokat követő erős teljesítménye mögött elsősorban a bizonytalanság megszűnése áll. Donald Trump egyértelmű győzelme megnyugtatta a befektetőket, akik pozitívan fogadták a várható gazdaságpolitikai irányokat. Többek között erről beszélt Cinkotai Norbert, a K&H értékpapír vezető elemzője, a Portfolio Checklist csütörtöki adásában.
Mutatunk egy részvényt, amiben most bőven van fantázia!
Az elmúlt időszak feszült várakozása után eldőlt, hogy Donald Trump lesz az Egyesült Államok következő, 47. elnöke. A piaci szereplők meggyőződése, hogy Trump győzelme kedvezően hat majd a tőzsdékre, ha pedig megnézzük ígéreteit, akkor számtalan kedvező befektetési lehetőséget találunk. Ezek közül a lehetőségek közül mutatunk most egyet. Nézzük is meg, melyik lehet az a részvény, ami most nagyot profitálhat Trump győzelmén.
Begyorsult az esés
A délután első felére ráfordulva begyorsult az esés az európai tőzsdéken, mostanra nagyobb mínuszok alakultak ki a vezető indexekben, különösen a német és a francia tőzsde teljesít gyengén.
Jön a Magyar Telekom nagy napja - Mit mondanak az elemzők?
Beindult itthon a negyedéves gyorsjelentési szezon, sorra teszik közzé számaikat a hazai blue chipek, jövő héten a Magyar Telekomon a sor. Mutatjuk, hogy mit várnak az elemzők a harmadik negyedévre.
Jól megy a Sonynak, megugrott a profit
A Sony megemelte éves értékesítési előrejelzését, miután a játéküzletág erős negyedévet zárt. A vállalat működési nyeresége jelentősen felülmúlta az elemzői várakozásokat, bár a bevétel kissé elmaradt a várt szinttől. A japán technológiai óriás optimista kilátásokkal tekint a jövőbe, különösen a játékipar terén - írta meg a CNBC.
Emelkedik az OTP, esik a Mol
A nyitástól távolodva egyértelműbb piaci reakció látható az OTP és a Mol gyorsjelentésére. A bankpapír 0,4 százalékos pluszba került, míg az olajtársaság részvénye 0,6 százalékot esett a délelőtti kereskedésben.
Mérsékelten esik az európai piac
Kisebb esésse indult a kereskedés az európai tőzsdéken, a DAX és a CAC 0,2 százalékkal került lejjebb, míg a FTSE 100 0,1 százalékot gyengült. A milánói börze is lejjebb került 0,8 százalékkal, míg a spanyol piac 0,1 százalékot emelkedett.
Az irányt keresi a magyar tőzsde, óvatos mozgások az OTP és a Mol jelentése után
Ma hajnalban jelentett az OTP és a Mol, azonban a két blue chip árfolyama csak minimális elmozdulásokat mutat a piacnyitás után.
Két kézzel kezdék el venni a bitcoin-alapokat, új rekord dőlt
A bitcoin ETF-ek az Egyesült Államokban csütörtökön rekordbeáramlást könyveltek el, miután Donald Trump ígéretei felpezsdítették a kriptopiacot. A digitális eszközök iránti növekvő érdeklődés és a támogató szabályozási környezet ígérete jelentős hatást gyakorolt a befektetői hangulatra - tudósított a Bloomberg.
Trump győzelme után szárnyalhat a bitcoin: 100 000 dolláros árfolyam a láthatáron?
A bitcoin árfolyama jelentős emelkedés előtt állhat Donald Trump választási győzelmét követően. Elemzők szerint az év végére akár a 100 000 dolláros szintet is elérheti a kriptovaluta árfolyama, ami közel 33 százalékos növekedést jelentene a jelenlegi árfolyamhoz képest - számolt be a CNBC.
Csapnivaló számok jött a Nissantól, beszakadt az árfolyam
A Nissan japán autógyártó részvényei jelentős zuhanást szenvedtek el, miután a vállalat kedvezőtlen negyedéves eredményeket tett közzé és bejelentette globális termelési kapacitásának 20 százalékos csökkentését. A cég emellett 9000 fős létszámleépítést tervez, ami tovább fokozta a befektetők aggodalmát - közölte a CNBC.
Szintet lépett az OTP, havonta százmilliárd forint profitot termel
Annyi profitot ért el a harmadik negyedévben az OTP, mint néhány évvel ezelőtt egy egész évben, idén könnyen meglehet az ezermilliárd forintot meghaladó eredmény. Minden leánybank profitábilis, ezek adják a bankcsoport eredményének közel kétharmadát, az orosz és az ukrán bank masszívan nyereséges, és nagy tempóban javul az üzbég bank eredményessége is. Az első kilenc hónap nagyon erős volt a bankcsoportnál, a menedzsment tartja az egész éves célokat.
Széllel szemben is dübörög a Mol gépezete
Ma hajnalban közzétette idei harmadik negyedéves gyorsjelentését a Mol. A legfrissebb számok messze vannak azoktól az eredményektől, amiket az energiaválság okozta magas olajár-környezetben tudott hozni a társaság, ráadásul az elmúlt hónapokban több tekintetben is kedvezőtlenül alakultak a fundamentumok a Mol körül, elég csak a csökkenő olajárakra, a Brent-Ural árkülönbözet visszaesésére és a finomítói prémiumok csökkenésére gondolni. Azonban ebben a nehezített környezetben is nagyon erős negyedévet tudott zárni az olajcég, ami többek között a kiugróan magas kitermelésnek és finomított termékértékesítésnek volt köszönhető.
Folytatódhat a tőzsdei emelkedés
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Nagyrészt emelkedéssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones stagnált, a S&P 500 0,7 százalék pluszban zárt, míg a Nasdaq 1,5 százalékkal került feljebb.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 0,69 százalékkal került feljebb, a Hang Seng 0,55 százalékos mínuszban áll, míg a CSI 300 0,25 százalékkal került lejjebb.
- Jó hangulatban nyithatnak az európai tőzsdék, a határidős részvényindexek állása alapján a DAX 0,72 százalékkal kerülhet feljebb, a CAC 0,43 százalékot emelkedhet, míg a FTSE 0,66 százalék pluszban nyithat.
- Az amerikai határidős részvényindexek emelkedést vetítenek előre a piacnyitásra, a Dow Jones 0,11 százalékot emelkedhet, a S&P 500 0,11 százalékkal kerülhet feljebb, míg a Nasdaq 0,17 százalék pluszban nyithat.
Mi várható makro fronton?
Ma az MNB közzéteszi a nemzetközi tartalékok októberi szintjéről beszámolóját, amely a devizapiac stabilitásához szükséges tartalékokat mutatja. Az Egyesült Államokban a Michigan Egyetem fogyasztói bizalmi indexét publikálják, amely az amerikai lakosság gazdasági kilátásokkal kapcsolatos véleményét tükrözi. Ez az index a fogyasztói kiadások alakulásának előrejelzésében fontos szerepet játszik, hiszen a magasabb bizalmi értékek a fogyasztói költések növekedésére utalhatnak.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 26,2 százalékos elmozdulással a BUX index áll az élen, a sereghajtó 1,6 százalékos eséssel a CAC index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 69,2 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Mol papírja áll 5,1 százalékos eséssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Ezüst árfolyama már 30,9 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 43 729,34 | 0,0% | 4,7% | 4,2% | 16,0% | 28,0% | 58,0% |
S&P 500 | 5 973,1 | 0,7% | 4,7% | 4,9% | 25,2% | 36,4% | 93,6% |
Nasdaq | 21 101,57 | 1,5% | 6,1% | 6,6% | 25,4% | 38,0% | 156,7% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 39 381,41 | -0,3% | 0,8% | 0,1% | 17,7% | 22,0% | 68,8% |
Hang Seng | 20 953,34 | 2,0% | 3,1% | -9,3% | 22,9% | 18,6% | -24,8% |
CSI 300 | 4 145,7 | 3,0% | 6,5% | 3,2% | 20,8% | 14,5% | 3,9% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 19 362,52 | 1,7% | 1,5% | 1,4% | 15,6% | 27,8% | 45,7% |
CAC | 7 425,6 | 0,8% | 1,0% | -2,0% | -1,6% | 6,3% | 26,1% |
FTSE | 8 140,74 | -0,3% | 0,4% | -2,0% | 5,3% | 9,9% | 9,9% |
FTSE MIB | 33 981,23 | 0,1% | -0,9% | 0,5% | 12,0% | 19,7% | 44,6% |
IBEX | 11 570,1 | 0,7% | -0,9% | -1,3% | 14,5% | 25,3% | 22,5% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 76 478,69 | 0,8% | 3,5% | 3,3% | 26,2% | 33,5% | 75,4% |
ATX | 3 560,23 | 1,3% | 1,0% | -1,4% | 3,6% | 12,6% | 9,5% |
PX | 1 672,73 | 0,4% | 2,0% | 5,0% | 18,3% | 21,6% | 54,7% |
WIG20 | 82 510,88 | 2,5% | 3,7% | 0,6% | 5,2% | 14,2% | 38,7% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 19 850 | 1,3% | 6,3% | 6,8% | 25,6% | 44,9% | 39,7% |
Mol | 2 682 | 1,3% | 3,0% | 0,2% | -5,1% | -8,3% | -11,5% |
Richter | 10 980 | -0,2% | 1,3% | -1,5% | 25,5% | 25,8% | 97,0% |
Magyar Telekom | 1 154 | 0,3% | 0,5% | 10,3% | 69,2% | 89,2% | 164,1% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 72,69 | 1,0% | 4,5% | -6,5% | 1,1% | -6,8% | 27,6% |
Brent | 75,17 | -0,6% | 2,7% | -6,4% | -3,2% | -8,0% | 20,0% |
Arany | 2 697,11 | 1,1% | -1,6% | 2,1% | 30,6% | 37,3% | 83,5% |
Ezüst | 31,74 | 1,6% | -2,9% | 0,1% | 30,9% | 40,8% | 86,4% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 404,0250 | -1,7% | -1,0% | 0,4% | 5,7% | 6,9% | 21,4% |
USDHUF | 373,6820 | -2,3% | -0,6% | 2,0% | 8,0% | 5,6% | 24,0% |
GBPHUF | 486,3501 | -1,1% | 0,5% | 1,5% | 10,2% | 11,9% | 26,1% |
EURUSD | 1,0812 | 0,7% | -0,4% | -1,5% | -2,1% | 1,2% | -2,1% |
USDJPY | 154,3550 | 0,0% | 1,3% | 4,1% | 9,5% | 2,6% | 41,2% |
GBPUSD | 1,2999 | 0,8% | 1,1% | -0,6% | 2,0% | 5,7% | 1,4% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 75 921 | 0,4% | 8,1% | 22,0% | 71,8% | 114,4% | 725,3% |
Állampapírok | |||||||
10 éves amerikai állampapírhozam | 4,33 | -2,4% | 1,2% | 7,7% | 12,1% | -5,2% | 125,1% |
10 éves német állampapírhozam | 2,44 | 1,8% | 2,0% | 8,5% | 20,3% | -7,2% | -1 079,9% |
10 éves magyar állampapírhozam | 6,81 | -3,3% | -2,2% | 3,0% | 14,8% | -6,1% | 235,5% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ