Terjed a majomhimlő
Sorra jelennek meg a hírek, hogy éppen hol ütötte fel a fejét a majomhimlő. Sokan attól tartanak, hogy az mpox terjedése lezárásokat és határzárásokat eredményezhet, ahogyan azt a Covid-19 világjárvány során láttuk. Azonban, bár a betegség az elmúlt két évben 16 afrikai országra terjedt ki, az Afrikai Betegségellenőrzési és Megelőzési Központ (Africa CDC) nem javasolja a határok lezárását, emellett pedig a WHO szerint is egy kordában tartható vírusról van szó.
A legnagyobb különbséget a mostani és a Covid-időszak között az jelenti, hogy akkor verseny indult a vakcinák fejlesztéséért, mivel korábban nem létezett vakcina a betegség ellen.
A majomhimlő esetében azonban már rendelkezésre állnak vakcinák, mivel az mpox kapcsolatban áll a fekete himlővel, amelyet a világ 1980-ban felszámolt a vakcinázás révén. A fekete himlő elleni vakcinák hatékony védelmet nyújtanak az mpox ellen is, és bizonyítottak a 2022-es járvány során is.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Lehet-e világjárvány a majomhimlőből?
- Miben másabb a mostani helyzet, mint a Covid?
- Melyik cég lehet a növekvő vakcinaeladások nagy nyertese?
- Érdemes a járvány terjedését "megjátszani" a tőzsdén?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!