Az év elején egy 11 ipari, akadémiai, nonprofit és kutatási partnert - köztük egy magyar szereplőt is - magába foglaló európai konzorcium hároméves projektet indított azzal céllal, hogy demonstrálja a napelemek újrahasznosításának életképességét. A fotovoltaikus napelemek által tartalmazott szilícium ilyen módon másodlagos nyersanyagként való felhasználására fókuszáló projekt az életciklusuk végére ért modulok újrahasznosíthatóságával és újrahasználhatóságával kapcsolatos összes műszaki, gazdasági és környezetvédelmi szempontot figyelembe kívánja venni.
A napelemek újrahasznosítása nyereséges tevékenység lehet, ez azonban több tényező függvénye, ezért napjainkban a kiszolgált panelek mintegy 90%-a hulladéklerakókban végzi.
A 9 millió eurós költségvetéssel induló projektnek számos technológiai célja van. A pv magazine beszámolója szerint az egyik ilyen célkitűzés az, hogy az elhasználódott fotovoltaikus (pv) panelek újrahasznosítására irányuló legmodernebb európai gyakorlatok értékelésére építve a csapat kidolgozzon egy olyan rendszert, amellyel teszteli a paneleket újrafelhasználás vagy javítás céljából.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!