Van sztori az Opusban
Az elmúlt napokban számtalan hír érkezett az Opus-szal kapcsolatban:
- A vállalat múlt héten tette közzé éves jelentését, amiben jelentős növekedésről számoltak be mind a bevételek, mind a profitnál.
- Ezzel egy időben a cég ismertette első hosszútávú üzleti stratégiáját. A 2024-2029-es időszakra szóló dokumentum szerint 2026-ig még a konszolidáció marad a fókuszban, és javuló eredményességet ígér a vállalat. Ezt követően azonban már újra az akvizíció lehet a fókuszban, ami a meglévő négy ágazat mellé egy ötödik kiépítését célozza. Emellett az is kiderült, hogy a részvényesi készpénz-visszajuttatás is beindul: a menedzsment ígéretei szerint a cég a konszolidált adózott eredménynek minimum 15 százalékát fizetné ki osztalékként, valamint 2024 és 2026 között saját részvények visszavásárlását is tervezik, 10 milliárd forint értékben.
- Az Index nemrég interjút készített Mészáros Lőrinccel, a beszélgetés során pedig Mészáros az Opusról, mint blue chipről is beszélt. Elmondta, hogy a többi blue chip egy-egy könnyen azonosítható területen működik, az Opus azonban többnemű tevékenységet folytat, jelen van az építőiparban, az energetikában, a mezőgazdaságban, élelmiszeriparban és a turizmusban is. Éppen ezért szerinte idő kell ahhoz, hogy ilyen széles skálán mozogva elnyerjék a több ezer befektető bizalmát. Ezután Mészáros azt is elmondta, hogy szerinte a papír valós értéke 500 forint felett kellene, hogy legyen.
- Kedden ezt követően a korábbi tartásról vételre minősítette fel az Equilor az Opust, a korábbi 423 forintos célárat pedig 527 forintra emelte az elemző, ami több mint 30 százalékos felértékelődési potenciált jelent a jelenlegi árfolyamszinthez viszonyítva.
Mit mutat a technika?
Az elmúlt napok eseményeit követően megnéztük, hogy mit mutat most a technikai kép az Opusnál.
A vállalat részvényárfolyama a 2018-as parlamenti választásokat követően egészen 810 forintig emelkedett, ekkor még sokan azt gondolták, hogy a Fidesz újabb kétharmados választási győzelméből az Opus is profitálhat, ez pedig tovább hajthatja felfelé az árfolyamot, az viszont az azt követő években meredeken esett, tavaly júniusban 101 forintig, majd onnan ezt követően négyszeresére emelkedett az árfolyam az elmúlt hónapokban.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!