Itt a változás szele?
Ahogy arról tegnap beszámoltunk, Kína állami vagyonkezelő alapja 2015 óta először növelte részesedését a legnagyobb kínai bankokban, ezzel felerősítve azokat a spekulációkat, hogy a hatóságok fokozhatják az elmúlt években gyengélkedő tőzsde felkarolására tett erőfeszítéseiket.
Az állami tulajdonú Central Huijin Investment a szerdai bejelentések szerint mintegy 65 millió dollár értékben vásárolt részvényeket a "kínai Big Fournak" is nevezett bankokban - ide tartozik a Bank of China, az Agricultural Bank of China, a China Construction Bank és az Industrial and Commercial Bank of China bankokban. Az 1,4 ezer milliárd dolláros China Investment részét képző Huijin a részesedések további növelését tervezi következő hat hónapban.
Egyre több kínai közgazdász és fedezeti alap kéri a kormányt, hogy közvetlenül avatkozzon be egy stabilizációs alap segítségével a kínai részvénypiacon, egy ilyen megoldástól azonban a hatóságok a 2015-ös piaci összeomlás óta eddig tartózkodtak.
Amire választ kaphat cikkünkben:
- Nehéz helyzetben a kínai gazdaság
- Állami beavatkozás jöhet a tőzsdéken?
- Hogyan befolyásolják a gyenge gazdasági adatok az egyik legnépszerűbb kínai cég árfolyamát?
- Mit mondanak az elemzők?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!