Mi mozgatta idén az árfolyamot?
A Tesla idei kimagasló, 113 százalékos tőzsdei emelkedését számtalan tényező hajtotta az idei évben:
- Januártól február közepéig több mint duplájára emelkedett a Tesla árfolyama. Az emelkedést az hajtotta, hogy a vállalat intenzív árháborúba kezdett és jelentős árcsökkentést foganatosított járműveinél azzal a céllal, hogy piaci részesedést szerezzen, különösen Kínában.
- Február közepén azonban megtorpant a rali, miután Musk bejelentette, hogy egyes modellek esetében hosszú idő után ismét áremelést hajtanak végre azt követően, hogy számottevően növelni tudták részesedésüket a kínai piacon, és a kereslet is jócskán megnövekedett a kedvezőbb árazás következtében.
- Májusig pedig több mint 30 százalékot korrigált az árfolyam, az igazi rali pedig csak ezután indult el, egyrészt az AI-boom, másrészt pedig azon híreszteléseknek köszönhetően, melyek szerint hamarosan a Tesla töltőrendszerét használhatják majd a nagy múltú amerikai autógyártók is. (Ennek nagyon komoly jelentősége lehet, hiszen ezzel gyakorlatilag az amerikai elektromos járművek piacának 60 százalék fogja a Tesla féle North America Charging Standard (NACS) technológiát használni).
Harapófogóban a Tesla
Szeptember végén közzétett elemzésünkben még arra figyelmeztettünk, hogy veszélybe kerülhet a tavaly december óta tartó emelkedő trend, miután az árfolyam ismét a 2021 vége óta tartó hosszabb távú csökkenő trendvonalról fordult le.
Azóta azonban ismét úgy tűnik, hogy magára talált a Tesla, miután májushoz és augusztushoz hasonlóan most is a megfelelő támaszként szolgált az említett emelkedő trendvonal, és az árfolyam rövidesen megpróbálhat kitörni a beszűkülésből.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!