Miért veszélyes a deepfake?
A deepfake a társadalmat kétféleképp veszélyezteti: segítségükkel dezinformáció terjeszthető a közvélemény manipulálására valamilyen kívánt hatás, például egy adott választási eredmény elérése érdekében; de irányulhat magánszemélyek és vállalatok ellen is, aminek kifejezetten az a célja, hogy az elkövetők pénzügyi haszonra tegyenek szert.
A veszélyre az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság is figyelmeztet. Közleményükben aláhúzzák, hogy a mesterséges intelligencia fejlődésének köszönhetően ma már egyre nehezebb megkülönböztetni a hiteles tartalmakat a hamis, generált anyagoktól.
És mégis: az iProove 2019-es kutatásából az derül ki, hogy a britek 72%-a nem tud a deepfakekről. Ez a legfrissebb kutatás a témában, de nehéz elképzelni, hogy ez arány túl sokat javult volna azóta.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!