A tavasszal jelzett áramszerződéses céges panaszok, segélykiáltások után az elmúlt napokban felpörgött a híráramlás a témában, hiszen hétfőn a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara egy közleményben kérte a kormányt a helyzet áttekintésére, aztán a kamara elnöke egy lap-, illetve egy televíziós interjúban is vázolta a cégek felől beérkezett problémákat és a javaslatokat. Három főbb irányt vázolt, amelyek közül a legnagyobb esélyűnek azt vázolta:
azt vennék alapul, hogy a teljes működési költségen belül az energiaköltség milyen aránnyal van jelen. Meghúznának egy százalékos határt, ami fölött életbe lépne a kormányzati beavatkozás.
A tv-interjúban szintén előjött ez a szófordulat: „szabályozási kérdés lesz, hogy hány százaléknál lép életbe, illetve hogy iparáganként leszálazza-e a kormányzat” a tervezett segítséget. Mindkét helyen előjött, hogy a szerződésekbe való beavatkozásért cserébe mit kérne a kormány: az árak csökkentését és egyúttal energetikai átalakítást, de nem világos pontosan, hogy ez hogyan történne meg. Parragh az ATV-interjúban azt is jelezte: a kormány „amellett, hogy rövid távon segít a cégeknek, ösztönözze őket az energiaellátás korszerűbbé és olcsóbbá tételére is”.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!