Elindult egy tiltási hullám
A ChatGPT-t egyre több munkahelyen használják, hol titokban, hol teljesen vállaltan. Ebben semmi meglepő nincs, hiszen a szöveggenerátor jelentős mértékben fel tudja gyorsítani a munkát, és a legtöbb szellemi tevékenységhez használható is. A chatbot másodpercek alatt képes megírni kör-e-maileket, rövid összefoglalókat, posztokat, de akár rövid elemzéseket és újságcikkeket is. A chatbot szintén népszerű eszköz lett a szoftverfejlesztők körében, akik előszeretettel generálnak vele programkód-részleteket, illetve hibákat kerestetnek vele a kódsorokban.
Nem mindenki lelkes azonban, és már több vállalat is jelezte: betiltják házon belül a ChatGPT-t. Így döntött többek között az Apple, a Goldman Sachs, a Samsung, a Bank of America, a JPMorgan Chase és a Deutsche Bank is. A vállalatoknak az nem tetszett, hogy a ChatGPT-vel folytatott beszélgetéseket a fejlesztők később felhasználhatják a chatbot válaszainak finomításához.
Ez azért probléma, mert a chatbot egy következő beszélgetés alkalmával könnyen belefűzhet a válaszába bizalmas információkat, de akár forráskódokat is kiszivárogtathat.
Komoly veszély fenyeget, ha munkához használod a mesterséges intelligenciát - Mutatjuk a részleteket
- Elindult egy tiltási hullám
- Egy idegennel sem állnál szóba, aki a hátad mögött téged kameráz
- Mik a kockázatok?
- Mi történhet, ha munkában használom?
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!