Spanyolország: nincs minimum nap megszabva
A friss spanyol törvényjavaslat fizetett szabadságot biztosít a menstruációs fájdalmak miatt, feltéve, hogy a betegek rendelkeznek orvosi igazolással. A jogszabály nem határozza meg az ilyen szabadság időtartamát. A spanyol szakszervezetek azonban arra figyelmeztetnek, hogy a menstruációs szabadság korántsem szabadítja fel a nőket, de arra késztetheti a munkaadókat, hogy a munkaerőfelvételnél a férfiakat részesítsék előnyben.
Indonézia: két nap szabadság
Indonéziában érdekes a helyzet, mivel bár 2003-ban elfogadták a törvényt, amely előzetes értesítés nélkül biztosít jogot a nőknek havi két nap fizetett menstruációs szabadságra a ciklus első két napján, sok munkáltató csak egy napot engedélyez egy hónapban, míg mások semennyit. A cikk szerint vagy azért, mert nem ismerik a törvényt, vagy úgy döntenek, hogy figyelmen kívül hagyják azt.
Japán: korlátlan szabadnap járhatna, csak nem fizetve
Japánban egy 1947-es törvény mondja ki, hogy a vállalatoknak menstruációs szabadságot kell adniuk a nőknek, amennyiben azt kérik, és addig, amíg szükségük van rá. Ugyanakkor ezekre a napokra a cégek nem kötelesek fizetést adni. Ennek ellenére egy 2020-as felmérés szerint a japán vállalatok körülbelül 30 százaléka teljes vagy részleges fizetést kínál. Az is igaz, hogy kevés nő él Japánban ezzel a lehetőséggel, egy 6000 vállalat körében végzett felmérés szerint a jogosult munkavállalók mindössze 0,9 százaléka vett ki menstruációs szabadságot.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!