Mi az a generatív mesterséges intelligencia?
A generatív mesterséges intelligencia a gépi tanulás azon részterülete, ahol modellek algoritmusok segítségével állítanak elő új tartalmakat, például képeket, szövegeket vagy hangokat. Jelenleg két fő területe létezik: A GAN-ok (Generative Adversarial Networks), illetve a transzformátor-alapú modellek.
A GAN-ok segítségével vizuális és multimédiás tartalmak hozhatók létre képekből és szövegekből. A Google a blogján úgy írja le a GAN-t, mint olyan párban álló, antagonisztikus mesterséges intelligencia-rendszereket, amelyeket arra tanítanak, hogy egy egyedül dolgozó rendszernél gyorsabban végezzenek el feladatokat. Az egyik rendszer létrehozza a tartalmat, míg a másik értékeli az első próbálkozásait, és ezt több millió alkalommal megismételve tökéletesítik a végeredményt.
A transzformátor-alapú modelleket óriási méretű szöveges adatbázisokon tanítják be, majd felhasználói utasításra ezekből hoznak létre szintén szöveg formátumú új adatokat. Ilyen nyelvi modell a ChatGPT-t működtető GPT (General Pre-trained) modell is.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja az éves előfizetés esetén most 33%-os kedvezménnyel 19 990 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!